Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Miglinski név honnan eredhet?

A Miglinski név honnan eredhet?

Figyelt kérdés
Pontosabban Miglincki. Nagyapám nevét az árvaházban elírták, így lett a családnevünk Miglinski. Szeretném végre megtudni honnan származom. (Amúgy Vajdaságban születtem)
2011. szept. 2. 07:54
1 2 3
 21/25 mustafa33 ***** válasza:
Felcson, Feltson - nem tudom, az első olyan erdélyies torzítás mintha törökből lenne Felç Son, de nem tudom mi az, Feltson nem németből van Feldsohn? (de ez zsidós).
2011. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az jó. ;) :D Vicces lenne.

Amúgy annyit tudok hogy "felcson"-nak ejtették, és egy macska kaparás szerű írással egy kárpátaljai húszas évekbeli levélen kb. így/ez olvasható: "Фэлчон".

2011. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Az jó. ;) :D Vicces lenne." - Mert édesanyám, édesanyának édesanyának a neve Felcson. Azaz én így vallásilag full zsidó lennék. ;)

Hogy miért ennyi van ott ennyiszer hogy édesanya, mert a félárva anyámat a dunántúli kulák gazdag paraszt asszony nevelőanya nevelte fel.

2011. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Azaz én így zidó "vallási" szabályok full zsidó lennék. ;) *
2011. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A családom bő 3/4 negyede felvidéki (300+ év) és kisebb részt kárpát aljai és ezek az országrészek pont arról híresek, hogy ott a kettős adóztatáson túl török, azaz vámszedőkön kívül török nem volt csak. Így az kizárt, hogy török név. (Milyen jó is lenne egy török ős.pedig ;) ) Egy türk nyelvcsaládba tartozó népnél ez a megszálló nép amúgy is vicces. Az apám családja a vitézi címet pont török ellenes helyt állásért kapta anno.


Amúgy Galicia "nagyon" közel volt onnan jöhetett anno egy német/zsidó Felcson lány.

2011. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!