Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van ilyen embertípus, vagy...

Van ilyen embertípus, vagy félrenevelték? Miért viselkedik így? Szerintetek mi a magyarázata?

Figyelt kérdés
Inkább csak szeretném kiírni magamból az egészet. Szóval az egyik unokatesóm teljesen kicsinál lelkileg. 15 éves, de nem az az átlagos tinicsajszi, aki csak röhögcsél, divatol, meg keresi a stílusát. Teljesen olyan, mint egy pszichológus. Állandóan mindig mindent átlát, és elemez, és megmondja, hogy én mit hiszek magamról, de valójában milyen vagyok (részben van, amiben igaza van) és mindezt nem ilyen építő kritika jelleggel teszi, hanem minden célja, hogy a földbe döngöljön. Folyamatosan rosszindulatú megjegyzéseket tesz, rám szól. Sosem kiabál, hanem ilyen átszellemült hangon mondja, már csak attól a földbetipró hangtól kikészülök. Szidja a vallásomat, a családomat, de az övét is. Anyukája pszichológus, de valamit nagyon elrontott rajta szerintem. Utálja az anyját, mindig attól retteg, hogy olyan lesz, mint ő, pedig már olyan! Tudom, hogy nem vagyok tökéletes, de nem azzal foglalkozom, hogy a rokonaim lelkivilágát elemezzem, és a szemükbe mondjam, hogy sehol nincsenek a szememben. Miért kell ezzel ennyit foglalkozni? Amúgy meg állandóan azt hajtja, hogy ő milyen csúnya, meg hogy undorító az alkata. 2 nap múlva meg megszólal, hogy ő nem szívesen lenne ilyen, mint én, mert szülök egy gyereket, és elfolyok, mint egy tehén. Tudom, hogy nem kéne vele foglalkoznom, de csak az unokatesóm, és el kell játszani a nagy haverságot, mert az egész család olyan, hogy nagyon könnyen besértődnek, azt meg azért nem akarja senki. 19L
2011. szept. 28. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, 15 éves. Elég gáz, ha be tud fenyíteni.

Vagy nem találkozol vele (nem érdekel, hogy muszáj, meg család, mert akkor sem muszáj), vagy beolvasol neki. Vagy a harmadik opció, hogy nem csinálsz semmit.

2011. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szörnyű! Szerintem az anyja miatt lett ilyen, szóltál már a családodnak, hogy milyen? Mert neked nagyon árthat egy ilyen kapcsolat!!!
2011. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
na persze el kell játszani a barátságot?.. miért nem "vágod a képébe" ezeket a sérelmeket? én tuti vissza szolnék hogy gondolkozzon már kicsit el, és fogja be. te sem teszel ilyen megjegyzéseket lépten nyomon..
2011. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ilyennek a nevelés,és egy jó nagy atyai,anyai pofon hiányzik.Nem 15 évesen kell elkezdeni nevelni,mert ez lezs hogy a kis takony a fején táncol a családnak,befenyít,én nem beszólnék neki,hanem megküldeném,hogy az ajtó keret adja a másikat...Helyre kell tenni,mert elfajulhat.
2011. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Utálja az anyját, mindig attól retteg, hogy olyan lesz, mint ő, pedig már olyan!"


Ha tényleg akkora ász lenne a kiscsaj a témában akkor tudná hogy ő maga már olyan. Mert ez törvényszerű hogy minél inkább rettegsz attól hogy a szüleidre fogsz hasonlítani annál jobban fogsz hasonlítani rájuk. Röhögni fogsz de ezt pszichológusok állítják.

Amúgy meg én is foglalkozom ilyen dolgokkal hobbiszinten, talán elemezgetésnek is lehet nevezni amit a közvetlen környezetemben csinálok de az "eredményeket" mindig megtartom magamnak. Csak akkor közlöm az illetővel ha ő maga rákérdez hogy én mit gondolok arról ahogy ő pl. az életét éli stb.


És hogy miért csinálja ezt a csaj? Miért akar másokat földbe döngölni? Lehet hogy csupán nem mérte fel a túlzott őszintesége súlyát amit mások éreznek, de az is lehet (és ez a rosszabbik és egyben a legvalószínűbb eshetőség) nincs önbizalma (talán az anyja nevelte önbizalomhiányosra valahogy) és így "szakértősködve" akarja azt érezni hogy "látjátok én is tudok valamit, én is értek valamihez amihez ti nem, én is vagyok valaki", csak ő benne ez nem is tudatosul.

2011. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szólj vissza neki.de amúgy ő hogy szólogat be neked?ő a fiatalabb és ő képzel magáról többet??hát ez fura.
2011. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon nem merek neki visszaszólni, abból nagyon csúnya veszekedés lenne, és én kerülnék ki vesztesen. Nem nagy ász a témában, csak ilyen kis lelkizős furdancs. Mindenki tud róla, azt mondják, hogy az ünnepeket kibírom, amúgy meg nem kell velük beszélni.
2011. szept. 28. 22:25
 8/10 anonim válasza:
ez olyan lehet mint a töritanárom csak ő kb 40 éves, szexista(de burkolja és ránk keni(mármint az osztályra) hogy mi értjük félre) szal mi a horoszkópod? Gondolom nem mérleg, mert nekem igen és én jól viselem a hülyeségeit. Ha neked nem akkor kéne tanulnod valami hasonlót mint amit ő tesz veled hogy visszakaphassa amit neked nyomott le, hogy érezze, te mit érzel, add meg neki, on her face biach! :D 16/F
2011. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 susnya81 válasza:

Tudod az ember a rokonokat nem tudja megválogatni!

Ki nem szarja le , hogy besértődik!

Két éve felvettem a Csernus stílust mindenkinek megmondom mi bántja a csőröm.

Ha nem tetszik elmehet a sunyiba majd végiggondolja mi a helyzet!

2011. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
verd ki
2011. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!