Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha minden okkal történik,...

Ha minden okkal történik, ennek mi lehet a magyarázata?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgoztam sokáig, jó munka, bulik, barátok. Azután történt valami és haza kellett jönni az egészségem miatt. Sok éves szenvedés következett kórház, műtétek, undoritó vizsgálatok...Ahogy telt az idő a barátaim úgy hagytak el a barátok, ismerősök. Nagyon kevesen maradtak akik még most is öntik belém a lelket, hogy sose adjam fel. Pont abban az időszakban amikor igazán szükségem lett volna megértésre, egyedül maradtam és próbálom az okát kereseni. Talán jobb, hogy elmaradnak mellettem ezek az emberek? Vagy amúgy is az emberek eredetből olyanok, hogy csak addig tartanak ki melletted mig minden ok?
2010. aug. 8. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is csak okkal történik minden. Lehet hogy csak évek múlva jössz rá mi miért történt. Itt ebben a helyzetben- bár nem tudom milyen e.ü. gond volt mert az is sokat elárul- azt mondanám szerintem neked azért kellett ez a sok szenvedés, egyedül mert valamit meg kell tanulnod, amit máshogy nem tudnál. Pl. ha összejött az élet és már nem tisztletél senkit, vagy csak szimplán nem tudtad értékelni a dolgokat, jön a bumm és akkor rájössz hogy ezek nem is olyan természetes dolgok, mint ami neked jár. A barátok pedig azért nem voltak melletted, mert rá kell jönni hogy egyedül születünk meg és egyedül is fogunk meghalni, az életünk folyamán sokszir szorulunk mások segítségére, és nekünk is sokszor kell segítenünk, mert így mindenki hamarabb van előrébb, de tulajdonképpen mindenki magára van utalva, teljesen. Amit megtanulsz az élettől az csak a tied, a te javadat szolgálja, te fejlődsz ettől nem más. Rá kell jönni hogy mit sem érnek a barátok ha emberlieg nem vagy értékes, vagy lehetnél még jobban az.

Azt kell megtanulni, hogy nem mindig másba kell kapaszkodni hanem vannak helyzetek mikor az ember csak magára számíthat, lehet hamarosan lesz egy olyan helyzet, maikor pont erre a megszerzett tudásra lesz szükséged, és akkor tudod majd ezt a tapasztalatot hasznosítani.

2010. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy pontosan mi az oka, azt nem tudni.

Biztos, hogy egy csomó dolgot tanultál belőle, amit ha egészséges maradsz nem tanultál volna meg, mert nem is láttad volna meg az igazságot.Lehet,hogy ez kellett hozzá, hogy tudd, ki az igaz barátod, ki az aki csak a pillanatnyi jólétedet használja ki.Ha majd megint jólétben,egészségben leszel, és megtanultad ezt a leckét, már nem fogsz olyan emberekkel kapcsolatot tartani, akik erre nem méltóak.

És még ki tudja, mennyi mindent tanultál ez idő alatt!

2010. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki elment amikor nehéz helyzetben voltál az nem érdemelte a meg a barátságodat és nem volt igazi barát,szerintem ezek az emberek jobb ha elmennek az életedből mintsem csak akkor szeressenek amikor minden ok.
2010. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod,azt szokták mondani,hogy a bajban ismerszik meg,hogy ki a barát. Hát Te "sajnos" megtudtad,és azokat akik még melletted állnakk becsüld,mert ők a BARÁTaid!

Amúgy remélem már jobban vagy,és minden oké!!!

25/N

2010. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vannak olyan barátaim, akikkel bár ritkán talizom, de tudom, hogy belül "ugye mi jó barátok vagyunk?!" :) Viszont vannak olyanok, akik néha írnak, de semmi nem köt már hozzájuk.

Az igazi barátokról tudod a szíved mélyén, hogyha éjjel 3kor felhívod őket, akkor sem vágják rád a telefont, végighallgatnak. De ezekből a barátokból kevés van.

Én csak arra törekszem, hogy legalább 1 ilyen legyen. Jobb, ha több, de ha csak egy akkor egy.

2010. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

09.22-vel egyetértek. Èn is arra törekszem, hogy legalább 1 ilyen barátom legyen. A többi csak haver, akikkel néha írunk egymásnak, hogy "na mi a helyzet?", de nem számolnék be ezeknek az embereknek a gondokról, problémákról. Akkor sem, ha ök beszámolnak nekem.

Megvan az az 1 jó barátom, talán kettö, és nagyra értékelem azokat a barátságokat. A többiektöl meg nem várok semmit, ha néha találkozunk, beszélünk akkor örülök, de nem várok tölük olyant amit nem adhatnak.

2010. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Haverom van sok ,ismerősöm még több, barátom csak 1 van!
2010. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem iknább ismerőseim vannak, haverok inkább a párom haverjai.Nekem pl.csak a párom van,de úgy vagyok vele, h. végülis elvileg vele fogom leélni az életem,szóval csak az számít h. őrá tudjak számítani amikor kell.A többi nem érdekel.Ha baj van,akkor ott van a családom,akik igaz máshogyan gondolkoznak mint én,de szerintem idővel sokan elvesztik a barátaikat,mert nekik is mások és más dolgok lesznek fontosak.Az a lényeg h.te változz meg, ha más nem te legyél az akire tudnak számítani és te majd eldöntötd, h. ki az akinek segítesz és h. miben fogsz.Itt most az egészséged a legfontosabb!
2010. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogy felismerd, kik az igaz barátok?
2010. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
"A közös érdekek néha megteremteni emberi kapcsolatokat, ami hasonlít a barátságra."
2010. szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!