Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék, hogy picit jobb...

Mit tehetnék, hogy picit jobb legyen? Teljesen magam alatt vagyok, és kiborultam, nem bírom

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hosszú lesz.

Az a helyzet, hogy 19 éves egyetemista vagyok egy vidéki egyetemen. Utáltam az egyetemet is, meg a szakot is, ezért 1 év után otthagytam. Most lennék másodéves, de passzívon vagyok. Ez az egy év alatt meg akarom csinálni a nyelvvizsgát (a szóbeli már megvan), a jogosítványt akarom letenni, a pontok miatt újra kell érettségiznem két tárgyból, és diákmunkát szeretnék keresni, hogy legyen egy kis pénzem, mert egy pesti egyetemre szeretnék menni. Ez legalább fedezné a kollégiumot. Tegnap voltam állásinterjún, felvettek egy céghez irodai munkára részmunkaidőbe. Itt kezdődnek a problémák. Anyukám nagyon durván ellenőriz, és minden csak úgy lehet ahogy ő kitalálja. Nem akar Pestre engedni: megtiltja, megzsarol, megfenyeget, stb. (Igazából 2 éve is oda szerettem volna, de megtiltotta.) Hallani sem akar róla, mert szerinte nekem nem való kollégium, az albérlet pedig anyagilag költségesebb, illetve, még ha fel is vesznek, nem tudnám elvégezni az egyetemet. Itt a másik probléma, hogy ennyire nem bízik bennem, hogy képes lennék azt elvégezni amit imádok! Ebből kifolyólag a munkát sem engedi, mivel ha lenne pénzem mehetnék Pestre. Egyszerűen megtiltja. Most szeptember óta a nyelvvizsgára készültem itthon, egyszerűen már megőrülök, hogy folyamatosan itthon vagyok és tanulok, vagy ha nem, akkor kikapcsolódásképpen vele beszélgetek. A városban nincsenek barátaim, és minden rokon pesti. Szóval szinte nincs hova/kivel elmenni egyet sétálni vagy hasonló. Ezt már olyan szinten nem bírom, hogy pszichológushoz kezdtem el járni, anyukám miatt. Mindenbe beleszól a legapróbb részletekig, a frizurámtól kezdve, hogy mikor mehetek fel msn-re, kikkel beszélgethetek, stb. És már nem tudom hogy mit tehetnék, hogy kicsit visszafogja magát. Tudom, hogy elmúltam 18, és azt csinálok amit akarok, de ha szó nélkül jelentkezek Pestre, akkor abból hatalmas botrány lenne, és azt sem szeretném. Ja, igen, az kimaradt, hogy jövő héten nyelvvizsgázok. Folyamatosan azt hallgatom itthon, hogy úgyse fog sikerülni, és ha nem sikerül szétszednek, meg milyen mérgesek lesznek apukámmal együtt. Már teljesen önbizalom hiányos lettem, a hasam folyamatosan görcsöl a stressztől, enni sem tudok. Az a másik, hogy azzal is piszkál, hogy el vagyok hízva, pedig teljesen normális a testsúlyom (52 kb 168 cm-hez). Úgy érzem, hogy ha ez így megy tovább kiborulok és öngyilkos leszek vagy hasonló, mert már ezt nem bírom.

Kérlek segítsetek, mit tudok tenni, hogy jobb legyen?

Köszönöm szépen aki végigolvasta!

Egy elkeseredett 19 éves lány


2011. okt. 5. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát a pszichológus nem jó semmire? Nem tudott rávezetni a megoldásra? Hagyd ott a fenébe őket! Ez lelki terror, amit csináltak. Túlságosan görcsölnek, és ezt rád is átragasztják. Ne törődj vele, mit mondanak, ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmadat. Ha Pestre mennél, azt írtad, vannak ott rokonaid, lehet, hogy náluk lakhatnál. Végső esetben a kolesz. És ha az állás sikerülne, akkor mi tart otthon? Lehet, hogy nem most, de később megbocsátanák. Addig meg bírd ki, mert így nem lehet élni. Attól még szereted őket, hogy más utat jársz, mint amit ők jelölnek ki neked. Ha látják, hogy sikeres vagy benne, befogják a szájukat. Hajrá, valósítsd meg magad, és a vágyaidat!
2011. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Szegénykém:(

Nem mehetnél lakni a Pesti rokonokhoz? Ott szemmel lennél tartva és így anyukád aggódalma is csekélyebb lenne. Vagy csak beszeld meg anyukáddal,hogy majd a rokonok vigyáznak rád. Ha elég ügyes vagy ahhoz,hogy megvalósítsd az álmaidat,akkor a szüleidnek is meg kell értenie,hogy felnőtt vagy és küzdesz azért amit szeretnél. Talán ha látják rajtad,hogy sikerül és komoly céljaid vannak. Szerintem csak nem akarnak elveszíteni. Küzd mert megéri! Bizonyítsd be,hogy akarod!!!

Ha hajthatatlanok valahogy költözz el,mert az egészségednek is ártasz. Ne törődj a pesszimista beszólásokkal,te éled az életed nem ők!

2011. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ha azt tanulhatnál Pesten amit imádsz akkor menjél.őket meg hagyni kell a csudába.csinál meg a nyelvvizsgádat,sok sikert hozzá!:)

a szüleidről még annyit hogy csak neked lesz rosszabb ha mindig ezt fogod hallgatni.ez már túlzás.fogadjanak el úgy ahogy vagy.mondd meg nekik hogy az a lényeg hogy te elégedett legyél magaddal .ne nekik akarj megfelelni hanem magadnak.a nyelvvizsgád ha sikerülne ,az hátha segítene ebben és visszavennének mert látnák hogy minden véleményük ellenére sikerült.

2011. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az a megoldás, hogy szó nélkül elköltözöl. Nem élheted le görcsölve az egész életed.

Látod, annyira leépítették az önbizalmad, hogy ahelyett, hogy lelépnél, azon aggódsz, hogy balhé lesz.

2011. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom, hogy elmúltam 18, és azt csinálok amit akarok, de ha szó nélkül jelentkezek Pestre, akkor abból hatalmas botrány lenne, és azt sem szeretném."


itt a baj. ki kell mondanod hogy elég. őket nem érdekli, hogy mi van veled, őket nem érdekli, hogy mit szeretnél, ők nem engedik, hogy felnőj, nem engedik eldöntsd milyen diplomát akarsz, vagy hogy akarsz-e egyáltalán, és a többi. egyszóval nem számítasz. egy kis pisis vagy nekik. te meg azzal foglalkozol, hogy jaj, lehet megbántódnának ha kiállnál magadért?!?! csak úgy lesz vége, ha te teszel pontot a végére. nem lesz kellemes. de ebben a helyzetben maradni szerintem rosszabb.

2011. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
az is jó lenne ha rajtuk kívül lenne valaki akire számíthatsz
2011. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én kinyitnám a számat a Te helyedben.
2011. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
"Úgy érzem, hogy ha ez így megy tovább kiborulok és öngyilkos leszek vagy hasonló" Ezt nagyon gyorsan verd ki a fejedből! Próbáltál már vele leülni beszélni? Azért tényleg nem normális, hogy egy felnőtt ember életébe ennyire beleszólnak a szülei. Ha máshogy nem megy, akkor egyszer fakadj ki anyukád előtt, hogy ezt te így nem bírod tovább stb. És, ha így folytatja elköltözöl, mert így csak szenvedsz. Tudja, hogy pszichológushoz jársz? 22F
2011. okt. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itt pedig az az egyetlen megoldás, ha elköltözöl tőlük. Egy ideig biztos morogni fognak miatta, de nem fogod minden nap hallani. Idővel majd abbahagyják. Ne engedd, hogy zsaroljanak, mert akkor sohasem szabadulsz tőlük.
2011. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy aki nincs ilyen helyzetben, egyszerűen nem tudja megérteni a dolgot... könnyű azt mondani, hogy igenis elmúltál 18 és azt csinálsz, amit akarsz, de a valóságban ez nem így megy.


Tudom, mert én is így nőttem fel, és hihetetlenül keményen küzdök még most is a saját önállóságomért (szintén 19 vagyok). Az állandó lelki terror, a folytonos ellenőrizgetés, annak belém sulykolása, hogy én vagyok a rossz - na, ezek teljesen kikészítettek idegileg.


Szóval, kedves kérdező, készülj fel rá, hogy nagyon nehéz dolgod lesz, de azt hiszem, megéri változtatni. Tudom, hogy legbelül nagyon félsz, és bizony fáj is ez a dolog, de próbálj meg elsősorban a céljaidra koncentrálni.


Megmondom, hogy én mit tettem. Mivel anyám sosem volt hajlandó meghallgatni engem, ha belekezdtem abba, hogy mi a problémám vele, azonnal félbeszakított, ordítozni kezdett, eszébe sem jutott, hogy neki változnia kellene... mert nehogy már ő. Nos, szépen fogtam magam, és leírtam egy hosszú, 3-4 oldalas levélbe mindent, ami bánt, a gyermekkori megverésektől kezdve a kamaszkori megalázásokig.

Igaz, egy hétig gyűjtöttem a bátorságot, hogy odaadjam neki, de végül megtettem. Akkor azt mondta, hogy beszéljünk, aztán mindent tagadott, persze semmire nem emlékezett, amivel megbántott volna, a végén még magát próbálta mártírként kihozni, de azért elindult egy kis folyamat.


Igazából megsértődött, amiért azt írtam neki, hogy sajnálom, amiért nem volt hajlandó az az anya lenni, akit én olyannyira szeretni akartam és ha így folytatja, nem kívánom tartani vele a kapcsolatot... nos, azóta nem sokat beszélünk, viszont kijelentette, hogy ezentúl nem szól bele az életembe, ha már mindezt így gondolom.


Nem mondom, hogy jó ez így, mert nem azt akartam elérni, hogy sértődötten járkáljon fel-alá a házban és még csak rám se nézzen, hanem csak annyit kértem, hogy gondolkodjon el a dolgokon és változtasson... de mégis, egy kicsit jobb így élni. Még mindig vágja az arcokat, és másoktól hallom vissza, hogy mi baja van velem, érezteti, hogy én vagyok a rossz - de már könnyebben leseprem magamról az egészet. Nem ellenőriz, nem parancsolgat, nem akar mindenbe beleszólni. Megvolt az ára, de meg kellett fizetni, ha boldog akarok lenni.


Vannak még kis trükkjeim: ha esetleg "úgy" szól hozzám, akkor türelmesen megkérdezem, hogy miért ilyen stílusban kell megkérdeznie valamit. Vagy én személy szerint nem játszom a sértődöttet, nem is vagyok az, ugyanúgy beszélek hozzá, mosolygok rá, maximum ő már rám se néz.


Szóval, hosszú lenne ezt amúgy leírni, de ha gondolod, beszéljünk privátban :)

2011. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!