Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A "Wölfinger" vezetéknév...

A "Wölfinger" vezetéknév német származásra utal?

Figyelt kérdés

Papám édesanyjának ez volt a vezetékneve, és Vas megyében lakok.

Ez utalhat arra hogy ő német volt vagy azt hogy vannak német felmenőim?


(tehát hogy bennem is van-e német vér úgymond :D)


2011. okt. 7. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
igen
2011. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Kis füfrer :)
2011. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

És mennyire?:)

führer haha nagyon vicces.......:)


Amúgy akkor német származású volt?

2011. okt. 7. 19:30
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
lehetséges. én is vasi vagyok és német származású, bár a mi családunk sopron vármegyéből származik. a Wölfinger családnév utalhat német, osztrák és svájci eredetre, ill 1787-től a zsidókat is német névre kötelezték és nagyjából olyan családneveket kellett felvenniük, amiket már eleve viseltek germán anyanyelvűek is. az "ing" a névben jellemzően bajoros, úgyhogy az osztrák-bajor nyugat-magyarországi eredet sanszos. még egy kis adalék: heáncnak (hiencnek) nevezték az ezen a területen élt német nyelvű lakosságot.
2011. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
ja, nem vagy magyar.
2011. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Vas vérmegyében nagyon kevés volt a zsidó származású ergó akkor osztrák vagyok félig?:o v vmennyire
2011. okt. 7. 19:41
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
ezt a "nagyon kevés volt a zsidó" dolgot milyen statisztikából vetted?
2011. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
a félig is erős, 1/8 maximum!
2011. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
volt ilyen térkép ahol láttam...hogy inkább a keleti területeken voltak sokan itt meg kevesebb mint 1 százalék
2011. okt. 7. 20:07
 10/20 A kérdező kommentje:

"1/8"

Nem tudom pontosan mennyi mert nemrég tudtam csak meg hogy papám édesanyja Wölfinger...tehát a többit nem tudom majd megpróbálok utána nézni bár sztem ilyennek nem lehet.

Ki tudja minden esetre nagyon kíváncsi vagyok...nem gondoltam volna hogy a családba volt osztrák is :D

2011. okt. 7. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!