Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A "Wölfinger" vezetéknév...

A "Wölfinger" vezetéknév német származásra utal?

Figyelt kérdés

Papám édesanyjának ez volt a vezetékneve, és Vas megyében lakok.

Ez utalhat arra hogy ő német volt vagy azt hogy vannak német felmenőim?


(tehát hogy bennem is van-e német vér úgymond :D)


2011. okt. 7. 19:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
hát... anyud, apud az 2... két mamád van és két papád, az 4... az ő szüleik 2+2+2+2=8. az egyik nagyszülőd a Wölfinger, az 1/8. logikusan, ha még visszafelé bontjuk, akkor 16, 32 stb arányban szokták számolni. egyébként én nem azt vonom kétségbe az előző posztban, hogy német-e, csak az általad hangoztatott "kevesen voltak" a zsidók, és "ergo"-val nem értek egyet, mert ez nem bizonyít semmit, érted:) itt egyébként pont a dédid korosztályát, és tőle visszafelé tudod megnézni a dolgokat. van néhány Wölfinger is Vasból: [link]
2011. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
jah még annyit, nem kell mindent pontosan kitölteni. családnévhez wölfinger, place-hez: vas, hungary. persze, ha tudod, hogy hol született az még jobb!
2011. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A szüleim elváltak...szóval apám családját kivontam a szórásból mert az nem érdekel..:D

A többit köszi :D

2011. okt. 7. 20:41
 14/20 A kérdező kommentje:

Csak ezen a linken lévő dolgon nem igazodok kixD


De amúgy a Wölfinger akkor tényleg német (osztrák) ?

2011. okt. 7. 20:42
 15/20 A kérdező kommentje:
Azért vontam ki apámékat mert nem akarok hozzájuk tartozni.... (nem részletezem :D)
2011. okt. 7. 20:43
 16/20 anonim ***** válasza:
pedig egyszerű rajta kiigazodni:) First Names: ide jön a dédid kereszteneve / Last Name: Wölfinger / Place: Vas, Hungary (vagy a települést, ahol élt)... aztán nyomsz egy Search-t. a keresési eredményeket szépen kidobálja, pl: Maria Wolfinger, szülei: Mihály Wolfinger, Anna Horvath... születési hely: körmend
2011. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%
Igen, általában az "er" névre végződő nevek német származásra utalnak. Nekem anyukám neve német, és tudom is, hogy az ő felmenői Németországból jöttek. Ilyen nevek pl: Wéber, Inhaizer, Reizer, Reizinger, Bauer, Mayer.
2011. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
17%
fing :D
2011. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Valószínű. Örülhetsz hogy a két legjobb faj vére van benned!
2016. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Wölfinger? Osztrák....
2021. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!