Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Házassági évfordulóra vettetek...

Házassági évfordulóra vettetek a férjeteknek valamit? (első lesz)

Figyelt kérdés

Gondolkoztam valami apró kis ajándékon, s tortán, de szóltak az ismerőseim, hogy házassági évfordulón csak a férfinek illő ajándékot vennie a nő részére. Én arra gondoltam, hogy sütök egy szív alakú tortát, amihez marcipánból készítenék saját kezüleg díszeket.

Ajándékon is gondolkoztam, de a torta ami biztos. Első házassági évfordulónk lesz.


2011. okt. 10. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéltük, hogy nem veszünk semmit, erre anyu sütött egy kis tortát nekünk :) Szóval így lett ajándékunk.
2011. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felénk szokás mind2 félnek kapnia valamit,vagy közösen.


Mi pl mindig elutazunk valamerre (pénztárcától függően persze),és ennyi.

2011. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egy új monitort vettem neki,mert erre vágyott nagyon.Az nekem nem nagyon fér bele,h ő vegyen nekem vmit,én meg neki semmit...
2011. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én nem hallottam mi a szokás, csak gondoltam sütök neki tortát, de erre szülők, rokonság mondta, h lányoknak nem szokás ajándékot venni csak a férfinek házasságira. De lehet maradok a tortasütésnél, s persze mi is megbeszéltük, h elmegyünk egy étterembe, s megünnepeljük, már amennyire tudjuk:) Pár hónapos a kisbabánk, s mivel nincs kire hagyni, jön velünk.

S hallottam ő készül meglepi ajándékkal, s gondoltam vennék. Csak arra voltam kíváncsi, tényleg nem szokás-e, de a válaszokból nem ez derül ki. Köszönöm:)

2011. okt. 11. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez is olyan, mint a rakott krumpli, mindenki máshogy csinálja. :)

Mi csak 3 éve vagyunk házasok, de már 10 éve élünk együtt. Igazából mi nem is a házassági évfordulót nevezzük "az évfordulónknak", hanem azt, amikor összejöttünk. Nálunk ennek van nagyobb jelentősége. :)

Ha tehetjük, akkor elmegyünk egy hosszabb hétvégére vhova az országban. Ha nincs rá keret, akkor meg a férjem megajándékoz azzal, hogy elvisz étterembe, hogy legalább azon az egy napon ne kelljen sütnöm-főznöm-mosogatnom.

Mi szülinapozni meg karácsonyozni sem szoktunk, vagyis szoktunk de nem az ajándékozáson van ilyenkor a hangsúly, hanem "az érzésen" :)


Csináld úgy, hogy neked/nektek jó legyen. Ne hallgass másra. Ti már egy család vagytok. Nem azt kell nézni, hogy a szomszédnál hogy szokás. Teremtsetek új szokásokat magatoknak!

De csak csendben jegyzem meg, hogy ez a torta saját díszekkel nagyon szimpatikus gondolat. :)

27/L

2011. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nemrég volt az első házassági évfordulónk, és állatkerti belépőket vettem magunknak. :) Nem volt egy nagy összeg, de egész napos program lett belőle, sokat fényképeztünk, nagyon élveztük. :)


A következő évfordulóra is valami élményt szeretnék, nem tárgyi ajándékot.


Ja, és én vagyok a feleség, szóval tegyél a szokásokra, ha van egy jó ötleted, amivel meg akarod a férjed lepni, ne szégyenlősködj! :)

2011. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja és a torta ötlete nekem is nagyon tetszik! A legtöbb férfi édesszájú, és szereti a törődést is -> tuti a siker!


(előző voltam)

2011. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk házasok, de a évfordulót mindig megünnepeljük, nincs olyan hogy csak a férfinak kellene valamit venni.

Szerintem egy különleges ebéd, vagy vacsora és hozzá egy finom desszert, ideális megoldás.

2011. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!