Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy találjam meg azt aki...

Hogy találjam meg azt aki megszült ha titkos volt az örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Pár napja a szüleim (hiába nem vér szerinti én őket tekintem a szüleimnek) elmondták hogy pici koromban milyen néven lettem anyakönyveztetve és hogy hova kell mennem, hogy megtaláljam azt aki megszült. De itt a Gyik-en azt olvastam, hogy titkos örökbefogadás esetén nem lehet megtalálni semmiféleképpen azt a nőt aki szült engem. Ez tényleg így van?
2011. nov. 29. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha már 18 éves vagy,akkor a Gyámhivatal segít megtalálni. Feltéve,ha ő nem tiltja meg.
2011. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Már 20 éves vagyok. És ha ő megtiltja akkor semmiféleképpen nem beszélhetek vele?
2011. nov. 29. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy tudom:


Elmúlsz 18 éves, bemész a gyámhivatalba, elmondod, hogy tudsz az örökbeadásról, és meg akarod ismerni az anyukádat. Ezek után ők "felkutatják" neked a szülő anyát, és megkérdezik, kiadhatják-e az elérhetőségeit neked. Hogyha azt mondja, igen, akkor még a találkozót is segítenek összehozni. Hogyha nemet mond, azt fogják visszadobni a hivatalból, hogy nem találták meg.


Sok sikert kívánok!

2011. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Jól írja Dorisz. Hacsak nem tettek le valahova, (az a csecsemő is kap nevet), akkor nyoma van annak, hogy ki a szülőanya. A gyámhivatalhoz kell menned.
2011. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Azt valaki megtudná mondani hogy a mostani anyakönyvi kivonatomat vajon muszáj lenne bevinnem? (mert a szüleimnél van) és nem akarom megbántani őket.. értitek.
2011. nov. 30. 06:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármikor kérhetsz 1 újat az önkormányzattól.
2012. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!