Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadás megszüntetése...

Örökbefogadás megszüntetése lehetséges? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nagykorú örökbefogadott gyereket szeretnék levetetni a nevemről, az örökbefogadást semmissé tenni (nem tartjuk a kapcsolatot, meglopott, hazudott, stb.). Nem szeretném, hogy ő örököljön, vagy esetleg én örököljek tőle bármit is.
2011. nov. 24. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Írjál végrendeletet.
2011. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Mivel örökbe lett fogadva, jogerősen a gyereked. Kizárhatod a végrendeletből, és ha örökölsz tőle, egy nyilatkozatban lemondasz róla. Vagy ha adósságot nem szeretnél örökölni, akkor kell egy nyilatkozat hogy a tetteiért és adósságaiért felelősséget nem vállalsz.
2011. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Írsz egy végrendeletet, és a probléma megoldva.

Te lemondhatsz az örökségről, semmilyen kötelezettséged nincs ebben az esetben.

A nevedről nem vetetheted le szerintem, azt ő tudja megváltoztatni, de ha ez vigasztal, nem vesztesz ez által semmit.

Sajnálom, hogy így alakult a helyzeted. Szomorú. :(

2011. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Köteles rész neki is járni fog.
2011. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Csak kitagadhatod.És még az sem biztos. A családunkban volt hasonló eset.A nagynéném fogadott örökbe egy gyereket kitagadta és mi örököltünk a néném halála után, de most jön a csavar a srác megtámadta a végrendeletet hogy a néném nem volt beszámitható és őt elüldözte az otthonából .Azt mi nem tudtuk bizonyitani hogy mi volt köztük miért romlott meg a kapcsolatuk , Igy lemondtunk a javára.
2011. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
ezernyi ilyen példa van, kutyából nem lesz szalonna. Nem cigánygyereket kellett volna örökbefogadni.
2011. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehet a kérsdésd feltevése már sugalja milyen szülei voltatok tán nem véletlen hogy fére csúszott.
2011. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
Akkor is így tennél, ha tényleg a TE gyereked lenne?
2011. nov. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem konzultálj egy ügyvéddel, az lesz a legegyszerűbb. A kitagadás járható út lehet, ha bizonyítani tudjátok a tetteit, akkor a köteles rész sem járna neki. De mindenképp ügyvéd bevonásával végrendelkezz, hogy később, ha már nem leszel, ne tudja egy könnyen megtámadni.
2011. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A gyerek nem cigány, mindent megkapott, amit a saját gyerek. Iskolában nem tanult, harmadik általános iskolában tudta kijárni a nyolcat. MIndent megkapott, amit a vérszerinti gyerekem, aki elment dolgozni, miután végzett az iskolával. A szóban forgó viszont nem akart tanulni, de dolgozni sem. Arra sem volt képes, hogy otthon segítsen valamit, ha már eltartom 23 évesen. Nyugdíjas vagyok, kevés nyugdíjjal, a másik gyerekem segít anyagilag. Ha dolgozni is ment, azonnal cipőt, ruhát,cigit vett a keresetén és inkább éhezett.

A költözése oka az volt, hogy felszólítottam, takarítsa össze szemetet, amit maga körül csinált (fiókban száraz szendvics, koszos és tiszta fehérneműk vegyesen). Persze, akkor már rögtön nem voltam az anyja. Nem vagyok tökéletes, de szerintetek, kedves bírálók, erre neveltem én ezt a gyereket?

Nem az a probléma, hogy valamit örökölne tőlem, mert az már megoldott, hanem inkább - ismerve habitusát, nem szeretnék semmi rosszat a nyakamba venni. Ha ez bűn, ide a követ!

2011. nov. 25. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!