Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hány éves korotok körül...

Hány éves korotok körül szeretnétek gyereket?

Figyelt kérdés

23 éves leszek. Még tanulok, nincs munkahelyem. Nemsokára befejezem a tanulmányaimat és el kéne helyezkednem, mert a gyereket el kell valamiből tartani és fel is kéne valahol nevelni, ahhoz pedig lakás kéne ami nagyon sok pénz. Rendes párom sincs, aki apasági szempontból szóba jöhetne. Hogy vállaljon így egy fiatal gyereket/gyerekeket? Ha többet szeretnék akkor néhány éven belül meg kéne kezdenem a babaprogramot, amire a fent említett okok miatt esélyem sincs :S Nem akarok harmincvalahány évesen szülni :S

Ti hogy vagytok ezzel? Nem aggódtok mikor halljátok hogy az évfolyamtársaitok/kollégáitok házasodnak vagy épp várják az elsőt?


2011. dec. 6. 20:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%
45
2011. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 tekike99 ***** válasza:
77%
36 évesen szültem és nem bántam meg. igaz, hogy nem tervezünk már második babát. viszont neked még van egy pár éved, akár több gyerekre is. egy-két év alatt nagyon sok minden változhat az életedben, lehet, hogy nem is lesz aktuális már a kérdésed.
2011. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

Kb. 28-30 között, hogy akkor a feleség/barátnő mennyi éves lesz majd adódik, valószínűleg 2-3 évvel fiatalabb.


Nem aggódok a kollégáim/barátaim dolgain, egyrészt mert a kollégák nagyja túl van már ezen a problémakörön, az haverjaim pedig nem hajlandóak a gyermekáldással foglalkozni, ezzel a témával ki lehetne őket űzni a világból..


25F

2011. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Én anno annak idején a nagy semmibe szerelemből szültem egy fiút..21 éves voltam akkor.Munkám volt,de se lakásom se pénzem.Mégis ahogy teltek az évek mindig volt a picinek ennivalója,szép ruhái,játékai.Mindene megvolt..Igaz,nekünk kevesebb jutott,de ez akkor már nem számított.

Ma 19 évvel később a fiam külföldön tanul.Saját lakása van,és nekem is megvan a saját boldog életem..Ha úgy tervezgettem volna mint te,akkor soha nem ismerhettem volna meg azt a fiút aki a világot adja nekem,akire nagyon büszke vagyok..A fiamat..

Nem kell mindet túllihegni..Ha házasodni akarsz akkor tedd meg..Nem csak 500 fős lagzik léteznek hanem felejthetetlen kis lagzik(vagy még kisebbek amik szinte pár ezerből megúszható) Ha szülni akarsz akkor tedd meg..Nem kell azon agyalni hogy nem vettél lakást(valahol csak élsz te is vagy fogsz a férjeddel élni,és ahol két ember elfér ott elfér egy pici is) AZ élet úgyis megtanít spórolni,vagy más fontos dolgokat hoz előbbre mint ami eddig fontos volt..

2011. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 yuda ***** válasza:
90%

Ffi vagyok és megmondom , őszintén csodálkozom. . .

Hallottam már persze, hogy a nőkbe állítólag bele van kódolva a szülésre való vágy,(gyerek utáni vágy) de azért ennyire szerintem nincs :D

Először szerelmes az ember leánya, és szeretne egy rendes pasit maga melllé, és jó esetben vele élni az egész életet, utána a gyerek, nem pedig megtervezem mikor akarok szülni, pedig még pasi sincs láthatáron :D

Nem fordítva mész te ennek a dolognak neki?

2011. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

24 és 28 éves körül

18/L

2011. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

26-28 évesen szeretném az elsőt szülni, előtte szívesen házasodnék is. :)

24 éves leszek, a sulit befejeztem, és világot láttam a barátommal együtt. Nemrég kezdtünk el dolgozni. Remélem 2 év elég, hogy bebiztosítsam magam. Én nem akarok nagy karriert, csak anyagi gondok nélkül élni.

A barátommal harmadik éve vagyunk együtt, együtt lakunk, eltartjuk magunkat, 2 éven belül remélem elvesz :)


Az én volt csoport/osztálytársaim közül sokan házasodtak a nyáron, sőt többen terhesek is. Nagyon furcsa, hiszen együtt nőttünk fel, emlékszem, amikor az volt a legnagyobb gondunk, hogy tetszik az a pasi, odamenjünk-e hozzá. Erre ő most terhes... de örülök nekik, nincs emiatt rossz érzésem. Nem gondolom, hogy verseny, nekem egyszerűen még nem jött el a megfelelő idő a családalapításhoz.

10 év múlva ha egyedülálló lennék, viszont már lenne rossz érzésem.


Szerintem te se kezdj el ezen aggódni, ilyen korán. Segíteni nem fog, max görcsössé tesz, ami ronthat az esélyeiden.

2011. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%

23 és 27 között. Kettőt szeretnék nem túl nagy különbséggel. Legjobb az lenne, ha ikrek lennének. Elég nagy a család, és van két ikerpár is az unokatesóim között.

21/N

2011. dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
Még annyit hozzátennék, hogy nem Magyarországon élünk, szóval rajtam nincs ez a nagy anyagi nyomás, hogy saját házam legyen. Jó az albérlet is.
2011. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
67%

Én is munkanélküli vagyok, és ha tehetném én már most szülnék. Szóval a "Mikor szeretnél gyereket"-re ez a válaszom: akár már most vállalnék, sőt már 15 évesen is éreztem magamban ezt az ösztönt hogy jó lenne, és mikor egyre több rokonnak/ismerősnek/volt osztálytársnak érkezik a gyerek, vagy házasodnak, így belül érzek egy olyan dolgot, hogy "Bsszus én mikor fogok már ott tartani?"

De persze tudom hogy fiatal vagyok még, meg sok időm van, de az anyai ösztön(?) ha ez már az, akkor ez bennem van már régóta. Van olyan ismerős aki 22 évesen tervezetten lett anyuka, mert már ő is évek óta erre vágyott, és mióta megvan a baba, azóta sugárzik a boldogságtól. Én is úgy érzem hogy így teljesedne majd ki az életem. Dehát idő még. Ja igen, és kapcsolatom nekem sincs.


És tudom sokan azt mondják még 30 X évesen sincs késő, de engem anyum 35 évesen szült, és bár ő nem volt még ugye öreg (főleg a mai világban) de már kisgyerekként is feltűnt nekem, hogy mások anyukája milyen fiatal az enyémhez képest. Én mindig fiatal anyukának terveztem el magam.


22/L

2011. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!