Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ez nagyon gáz lenne? Egy régi...

Ez nagyon gáz lenne? Egy régi nagy kedvencről elnevezni a gyereket?

Figyelt kérdés

Még szóba sem került a baba téma, de gyakran gondolkozom rajta, hogy a leendő fiamat egy régi kedvencemről nevezném el. (Nem énekes, nem színész, de művész.) Mivel fiúnevek közül úgysem tudok olyat (ezen kívül) ami tetszene, ezért egyértelműen ezt adnám neki. Viszont a családom és a barátaim mindig kinevetnek és azt mondják, hogy ne kínozzam ilyen szörnyű névvel a leendő gyerekemet. Sajnos nem értik meg, hogy én fiatal koromban mennyire odavoltam ezért a férfiért, és szeretném, ha a fiam (ha lesz) ezt a keresztnevet viselné.


Ti adnátok egy régi nagy kedvencetek nevét a gyereketeknek? Vagy ez tényleg nagyon gáz? :)


2011. aug. 18. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 A kérdező kommentje:
Igazából nekem ő volt a tini korom "bálványa", az első "szerelmem".
2011. aug. 18. 11:17
 2/79 anonim ***** válasza:
98%
Konkrétan?
2011. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
98%
Ha normális férfinévről van szó, akkor nem gáz. Ha teszem fel Majkának akarod nevezni, akkor gáz.
2011. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
97%
Ez szerintem is a névtől függ. Nem mindegy, hogy Gábor vagy Juliano volt a kedvenced.
2011. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim válasza:
97%

én biztos nem adnék olyan nevet a gyerekemnek, aki valakire emlékeztet.

Ő egy új, önálló személyiség, szeretném, ha ezt a neve is tükrözné nekem.

persze ez az én véleményem csak :)

2011. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ mi a név. Ha azt nem mondod meg( nem értem, miért nem, anonim oldal), akkor senki se tudja igazán elmondani a véleményét.
2011. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem mindegy hogy hogyan hívják azt az illetőt.

Plusz, magyar név, vagy külföldi?

2011. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
70%
Most már nagyon kíváncsi vagyok, elárulod a nevét? :DD
2011. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
70%
Mi a keresztnév?
2011. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,ha a régi nagy kedvencemet Zoltánnak,Péternek vagy Csabának hívnák,akkor adnám.


Töhötöm,Huba,Herbert,Ajtony,Taksony,Alpár és társai jellegű névvel inkább nem égetném a gyereket.José Armandóval és Fernandóval sem.És Jean-Pierre-rel és Gerard-dal sem.

2011. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!