Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kuncser vezetéknév Zsidó...

A Kuncser vezetéknév Zsidó eredetű?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én inkább dunai-svábnak gondolnám, tehát német családnév, német felmenőkkel. Radixon néztem, hogy hol éltek/élnek a névnek viselői és tipikusan német nyelvi szigeteken. Biztos vagyok benne, hogy a Kuntscher lehet az eredeti alak, mert a Kuncsereket jelölő térképen található települések fedésben vannak az adatbázisban található 'tscher' végződésűekkel. Az etimológiáját tekintve olyasmit találtam egy fórumon, hogy személynévből képezhették, valószínűleg a Kunigunde/Kuno keresztnévből, tehát a név első viselőjét az apja után nevezhették el.


[link]

2011. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen válaszodat
2011. dec. 16. 19:26
 3/14 anonim ***** válasza:
köszi azoknak, akik 64%-ra ítélték ezt a választ! a legtöbb német eredetű családnévhez vagy saját kútfőből, vagy internetről szoktam ide keresni válaszokat! ezek után semmit, ennyi volt. igaza van annak, aki lelép ebből az országból és többet vissza sem néz, nekem is ezt kéne lassan. na de ami a legfontosabb, én legalább próbálok segíteni, de csak mínuszba húztok, ezentúl nem fogtok
2011. dec. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező én a válaszodat nagyon köszönöm szépen nekem ez nagyon hasznos információ volt sokan ezért komoly pénzt fizettek a múlt rendszerben ,hogy meg tudják ,hogy honnan is származnak. Nagyon köszönöm szépen neked ,hogy segítettél ebbe ingyen bérmentve és nagyon büszke vagyok rá ,hogy Európai vagyok mint gondolkodásilag mint kinézetileg és nem pedig "héber" alkarom mondani környéke.Bár nem hiszek abban ,hogy bárhol máshol jobb lenne hiába is Német eredetű a nevem nekem van itt egy rendeltetésem ide születtem és itt is fogok meghalni. Neked se szegje kedvedet az olyan forumos emberek véleménye akikről nem is biztos ,hogy csak annyira magyarok mint amennyire én vagyok az. Ezek a kételyeket minden országban megfogod találni ezek a kételyek régebben nem voltak annyira érdekeltek mint most.és nézd el ezeknek az embereknek ,hogy ők jobban tudták volna leírni mint te:) További szép napot kívánok és áldott ünnepeket.
2011. dec. 18. 20:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, ez tényleg semmiség. Erről a "héber és környéke" dologról annyit, hogy minden nép kevert, így természetesen az izraelita, de még a német is erősen... a zsidóknál apai és anyai ágon is rengeteg, a középkorban betért germán lehetett, erről tanuskodnak a genetikai eredmények! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ebből a családnévből annyit lehet levonni, hogy az őseid a névadás korában (bizonyára előtte is, meg utána is még évszázadokkal) német nyelvű környezetben éltek. Aztán, hogy előtte honnan érkeztek?! A dél-német terület része volt a római birodalomnak, ahol bizony sok nép, vagy néptörzs élt együtt, kelták az alpokban, római légiósok szanaszét, akik megint érkezhettek bárhonnan... balkánról, dél-olaszországból (görög gyarmat volt, szóval az olaszok részben hellének is), stb... akik mind hozták magukkal a génjeiket. Mivel a magyarországi németek jellemzően a mai baden-württemberg, bajoroszág, svájc és ausztria területeiről érkeztek, így kultúrálisan természetesen fenáll a német öntudat, ami bizonyára genetikailag is fennál... de azt ne felejtsük el, hogy egy nyelv, vagy kultúrához való tartozás nem szavatolja, hogy az ősök a többséghez tartoztak mondjuk 2000 éve is (gondolok itt az északról délre tartó germán expanzióra). Az, hogy ma valaki így, vagy úgy néz ki... pl. dél-németországban szőke hajjal, kék szemmel futkoz valaki, lehetséges, hogy a génjeiben több dél-európaiság érhető tetten, de mégis az északról kapott külső tulajdonságok azok, amik jobban kijöttek. Ráadásul pont ezek a déli német nyelvű országok és tartományok azok, amik a fióktelepei a szárazföldi keltáknak, valamit az ashkenázi zsidók is itt éltek évszázadokon keresztül. Pontosan nem tudhatja senki, hogy kinek milyen ősei voltak, hiszen csak 1 névből próbálod kikövetkeztetni... közben a 10. generációd visszafelé (Téged is beleszámolva) 500 embernél is több őst szavatol, még egy generációt ugorva ez már 1000-en felüli (logikusan itt már több száz különböző családnév is bekapcsolódna a családfába, amiről nem is tudsz). Lehetetlen ennyi embernek tudni a nevét és a tényleges származását, úgyhogy én óvaintenék mindenkit, hogy ilyen soviniszta kijelentéseket tegyen, hiszen lehet, hogy hihetetlen, de a Te őseid között is lehetnek olyan elemek, akikről nem biztos, hogy tudni akarnál, ha olyanok a nézeteid. Ui. ez rám is, és természetesen mindenkire áll, de én büszke lennék és vagyok is mind az ismert, mind az ismeretlen felmenőimre. ezért nem tudom elfogadni a rasszista és a soviniszta kijelentéseket... egyébként én is részben német származású vagyok, pont ezért ügyelek kínosan az ilyesmire... Neked is Kellemes Ünnepeket!
2011. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1, örülj, hogy valaki vette a fáradtságot, hogy válaszolt

2, nekem te ne "f*szfejezz", mert normális hangnemben kaptál tőlem korrekt választ

3, magad sem tudod, hogy milyen eredetű ez a név, nyilván ezért is kérdezted meg, mert felmerült, hogy akár zsidó is lehet. ez egyébként továbbra is a levegőben lóg

4, a kuncser írásmód egyértelműen magyarosítás, hiszen a "cs:)" írásmóddal nincs autentikus német név. azt sem tudom honnan származol, szóval lehetséges, hogy 0 közöd van azokhoz a svábokhoz, akik tsch-val írják a nevüket és németek lakta településről származnak (varadia, nagytikvány, fehértemplom)

5, azzal téged is védtelek, hogy megkérdeztem, ez a válasz miért lett lepontozva?! miért? azért, mert a sváb alternatívát pontozták le, tehát ők izraelitának gondolták a nevet. más lehetőséget nem tudok elképzelni, meg valószínűleg nincs is. német mellett pártoskodtam, ami tsch-el volt, ez többeknek nem tetszett, te úgyis cs-vel írod, lehet izraelita is.

6, innentől kezdve megérdemelnéd, hogy családfakutatás útján kiderüljön az, amire nem számítanál. a családi emlékezet meg szokta őrizni, hogy honnan származnak az ősök... abban az esetben "nem tudják", ha valamit titkolni kell... neked is "csá".

2011. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Apám felmenői teljesen német anyámé meg félig én még is tudtodra szeretném adni mert így illik nem kuncser a vezetéknevem hanem Holler okos ember vagy és bánom ,hogy le f--fejeztelek viszont aki megvéd téged azt nem kell egyből le rasszistázni annyi volt veled a bajom ,hogy egy barom vagy és máskor ha megvéd valaki akkor köszönd meg ne fa-szopóskodjál.
2011. dec. 24. 11:06
 8/14 A kérdező kommentje:
a másik meg adtál egy olyan választ amiben még magad sem vagy biztos mért várod el egyáltalán ,hogy pontozzanak?
2011. dec. 24. 11:08
 9/14 anonim ***** válasza:

senki nem várja el, hogy pontozzanak. az nem tetszett, hogy lepontoztak minden indok nélkül. nyilván te kérdezted meg, hogy zsidó-e, szóval nem én vagyok bizonytalan a név származását illetően... és igen, nem vagyok biztos a válaszban, mert egy családnévre minimum 2-3 válasz is lehetséges. lehet germán, lehet germanizált, lehet héber/jiddis, stb... egy Kohn/Kuhn sem zárható ki a családnév megalkotásánál. mivel nem tudom, hogy honnan szalajtottak, így evidens módon nem is lehetek benne biztos, hogy egyáltalán a talált alternatíva áll-e rád... értelmezd, ahogy tudod. ahogy látom elég nehezen megy.


engem nem kell megvédeni, senki nem várta el tőled sem.


a Holler meg igazán szép név, gondolom magad is tudod, hogy miből ered... egyébként látszik a stílusodon is, le sem tagadhatnád.

2011. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Te nem véletlenül egy Zsidó vagy mert nagyon arra fele hajlok ami persze nem baj csak az egész családom utálja a fajtádat és emiatt ha netán egyszer is találkoznánk örülnél ha valaki megvédene mert belevernék egy párat abba a gyönyörű szép okos fejedbe Khon. :)
2011. dec. 24. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!