Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A kerdesem csalad nev valtozta...

A kerdesem csalad nev valtoztatással kapcsolatban lenne, lehetseges hogy lenémesítsem a nevemet Barnáról Braun-ra?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom van nemet elődöm de nem apai ágon.
2011. dec. 13. 05:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az a német előd nem is mémet, hanem inkább osztrák.

Történelmümlből ez túnik valószínűnek.

2011. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Azt azért ne felejtsd el, hogy az osztrák is (részben) német származású! Ezt persze mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja... bajor telepesek, különböző bajor nyelvjárásokkal(akik keveredtek a területen levő szlávokkal, rétorománokkal, egyéb elemekkel...).

2011. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Igen lehetséges! Miniszteri engedélyt kell kérni hozzá, ez úgy indul, hogy elmész a lakhelyed szerint illetékes anyakönyvvezetőhöz. Kitöltesz egy 4 oldalas kérelmet, felragasztasz rá 20.000.- Ft értékű illetékbélyeget. Ezt követően a kérelmedet továbbítják a minisztériumba (KIM), ahonnan megkapod a választ, hogy engedélyezik-e, vagy sem. Előfordulhat, hogy írásban azt is meg kell indokolnod, hogy miért kéred, de általában engedélyezik.
2011. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben lehetséges, ha volt egy Braun nevű felmenőd(a "német" nem elég)

Vagy magyar nevet választhatsz, vagy egy nevet a felmenőid családnevei közül

2011. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Az én vezeték nevem Braun én már így szülletttem szívesen segítenék ha tudnák.
2012. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is gáz.

Az oké ha valaki Braunként születik, de a Barna nagyon szép név. Persze lebeszélni úgy sem tud senki úgy látom.

Ha azért akarod megváltoztatni mert utálod az apád vagy szüleid akkor az vissza fog csapni elég erősen vagy rajtad, vagy az unokáidon, mert evvel a problémát nem megoldod csak elfojtod. Nem kioktatásnak szánta a tavalyi válaszoló, hanem segítségként, mert mi tudjuk hogy ebből semmi jó nem származik és meg fogod bánni.

Ráadásul miért pont magyarról németre.. Ez nem szép, hűtlen fia a hazának.

De lehet, hogy nem kell ilyen komolyan venni mert ha meggondolod magad még mindig vissza tudod változtatni.

2012. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Zsidó vagy, vagy n@ci? :)
2018. dec. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!