Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Tanner vezetéknév milyen...

A Tanner vezetéknév milyen származásra utalhat? Német vagy zsidó?

Figyelt kérdés
Van olyan oldal ahol utána lehet nézni?
2012. jan. 1. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
német zsidó?
2012. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem inkább német.
2012. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
vagy ahogy az első mondja lehet német zsidó..
2012. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hello!


"This surname has four separate origins. In English-speaking countries it is simply an occupational surname for a tanner (a tanner is someone who treats animal hide to make leather). In German it is either a variant of the surname Tann (meaning 'forest', and used for someone who lived in one) or Tanne (meaning 'pine', and used for someone who lived near a pine tree or in a pine forest). In Finnish it comes from the Finnish word 'tanner' ('open field'). It is also an Ashkenazic Jewish surname of uncertain origin."


Ebből szerintem élből kihúzható a finn és az angol eredet, leszűkítve marad a német és az askenázió zsidó... nem szeretnék beleesni abba a hibába, hogy bármelyik mellett is pártoskodom, mert a saját családi történetednek csak Te nézhetsz utána! Ez egy név, amiből konkrétan nem lehet következtetni, ahogy ez sok esetben lenni is szokott... levéltárban mindennek nyoma van, úgyhogy én bátorítanálak..!

2012. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Szia.

Én úgy tudom, hogy akinek r-re végződik a vezetékneve, az sváb családból származik. Az enyém ilyen, de Én tudtam eddig is, hogy svábok az ősök. :D

2012. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó külön köszönet az utánakeresésnek. Igen megyek levéltárba, csak gondoltam hátha valaki élből tudja a választ. Egyébként a levéltári kutakodás ingyenes?
2012. jan. 2. 16:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, ingyenes!


Az r-es végződésű posztra meg azt tudom írni, hogy vicces:) Knels, Schabel, Herold, Schell, Leibl... látod, ezeknek sincs "r" a végén, mégis sváb családnevek. Ellenben "r"-végződéssel a szlávoknál rengeteg családnév végződik, szóval rossz nyomon jársz! "er" végződéssel még csak-csak ki lehetne egyezni, de bizony az araboknál is előfordul, pl. Kader, Nasser, stb. Minden fent van neten, meg azért egy néven erősen érződik, hogy milyen nyelvcsaládba, meg honnan származik... nem azzal vitatkozom, hogy ne lenne sok "r"(er)-végződésű sváb név, hanem magával a megállapítás pontatlanságával. Közben a Molnár is beúszik a képbe, mint r-es magyar név, ami aztán megint nem sváb! Tele van a net viszonylag pontos etimológiával foglalkozó írásokkal, és bizony nincs eldugva senki elől:)

2012. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Jó, mint mondtam, Én nem foglalkoztam ezzel, mert eleve tudtam, h sváb családból származom. Csak érdekességként mondták el Nekem.

De szóban mondták, szóval lehet h "er"-t mondtak, Én meg sima "r"-nek gondoltam... De mindegy is. Akkor rossz volt a válaszom... Bocsi. :)

2012. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem akartam feltétlenül kukacoskodni, szóval bocsi, csak megjegyeztem:)
2012. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 gaborvagyok ***** válasza:
románia környékén van pár zsidó tanner névvel meg budapesten is deportáltak vkit... de ez még nem jelent semmit.
2012. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!