Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A "Goldschmidt" vezetéknév...

A "Goldschmidt" vezetéknév zsidó, vagy sváb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen zsidó.
2011. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Zsidó.
2011. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
84%

Az összes német név lehet német vagy zsidó is, mivel a Habsburgok amikor népszámlálást csináltak megszüntették az a zsidó hagyományt, hogy mindenkit az apja keresztnevéről azonosítanak be, és elnevezték őket német névvel.

Szóval senki nem tudja megmondani, hacsak nem mész el egy családfakutatóhoz. De egyébként általában a zsidók vmi nagyon egyszerű német nevet kaptak. Plusz egy csomóan magyaritották is, tehát itt biztos nem kapsz erre a kérdésre választ

2011. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
Első válaszoló vagyok, én úgy tudom, hogy szinte az összes név zsidó ami két szóból áll jelen esetben Gold+Schmidt. Szóval én 90%-ot mondok rá h zsidaj.
2011. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Zsidó név
2011. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Zsidó.
2011. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet.
2011. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Zsidó név. Miért? Mert az ékszerészet és egyéb pénzügyi machinációk a zsidók privilégiumai voltak már régen is. A svábok egyszerű paraszt népség voltak, ilyen Goldschimdt stílusú nevek nincsenek köztük.

Valóban vannak családnevek amik mindkét körben előfordulnak, de azok egyszerűbbek, például Krausz.


De ha példa kell, ott van Jerry Goldsmith hollywoodi filmzeneszerző, na ő nem sváb...

2011. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Általában ha az arany szerepel a névben akkor zsidó név.
2011. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

15:42-es!


"Első válaszoló vagyok, én úgy tudom, hogy szinte az összes név zsidó ami két szóból áll jelen esetben Gold+Schmidt"


Szia! egy egyszerű példa/kérdés: Schweinsteiger zsidó lenne? Az a rengeteg donaubairisch családnév ami x + müller, x + bayer, x bauer végződéssel van, ezeknek a viselői zsidók lennének? Ha igen, akkor szívesen olvasnék egy alapos tanulmányt ezzel kapcsolatban.


16:01-es!


"Zsidó név. Miért? Mert az ékszerészet és egyéb pénzügyi machinációk a zsidók privilégiumai voltak már régen is. A svábok egyszerű paraszt népség voltak, ilyen Goldschimdt stílusú nevek nincsenek köztük."


Mi zárja ki azt, hogy egy eredendően német család amúgy már az 1300-as, 1400-as évektől ne viselhetne ilyen családneveket?



Rátérnék az eredeti témára.

Itt egy magyarországon élő, evangélikus vallású, dunai sváb Goldscmidt családnak a honalpaja: [link]

Én nagyon sajnálom, hogy az emberek tudása/nemtudása/érdeklődése még mindig ott tart ebben a siralomvölgyben, hogy az a zsidó származású, aki... és akkor mindenféle légbőlkapott hülyeségekkel próbálják megtámasztani a közölnivalójukat.


Én is sváb szrámazású vagyok, eddig 2× kaptam meg ebben az életben a német családnevem miatt, hogy zsidó. Kutatom a családfámat, dns alapú családfakutatást is csináltattam, megerősíti az egyik eredmény a másikat, ny-európából származom, ezek tények. Az sem zavarna különösebben, ha lennének zsidó őseim, elvégre Európát a termékeny félhold területéről érkező neolitikus földművesek népesítették be nagyobb részben, úgyhogy... na de nem is fejtegetem tovább, maradjatok csak meg a szinteteken.


Kedves Kérdező! itthon ez van, láthatod, ne törődj velük... készíts családfát, kutass, abból ki fog derülni egyértelműen!

2011. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!