Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mekkora az esély ikrekre...

Mekkora az esély ikrekre ilyen genetikai előzménnyel?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, csak elméleti síkon érdekel jelenleg a dolog. Kérdeztem anyut, ő azt mondta, az ő családjában apa ágon az unokatestvérei, anyai ágon a másodunokatestvéreim ikrek. Mikor öcsémmel volt terhes, egy darabig szintén ikreket várt, de aztán az egyik felszívódott. Namost, így van-e esélyem arra, hogy nekem is ikreim legyenek? Vagy esetleg érdemes lenne bebiztosítani úgy, hogy a jövendőbeli párom családjában is előforduljanak ilyenek? ( Nem ez alapján fogok választani, persze :) )
2009. máj. 22. 05:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ikerszülésre való hajlam anyai ágon öröklődhet. Nagyobb eséllyel lehetnek ikrei annak akinek a családjában már előfordult, de nem jelenti azt, hogy biztosan ikrei lesznek. Végig gondolva azon ismerőseimet akik maguk is ikrek voltak, senkinek nincsenek iker gyerekei, csak egyiküknek iker unokái.
2009. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ikerterhességre mindenkinek van esélye, még azoknak is, akiknek nincs iker a családjában, de akinek van iker a családban, annak jóval több az esély rá, hogy ikerterhessége lesz, de ez sem 100%. Szóval nem lehet biztosat mondani, de sokkal nagyobb rá az esélyed, mint annak, akinek nincs iker a családjában. Ezt sehogy sem tudod bebiztosítani. Vagy lesz iker vagy nem. Egyébként biztos, hogy vannak előnyei az ikerségnek, de képzeld el, hogy iker gyerekekkel milyen nehéz. Ne csak a könnyű meg a jó részét nézd. Most még nincs gyereked, nem tudod, mennyire nehéz is lenne 2 kicsivel egyszerre. Még egy is sok sokszor...ikreket szerintem nem nagyon lehet segítség nélkül ellátni az első időkben, úgyhogy ha összejön neked egy ilyen, akkor gondoskodj róla, hogy valamelyik rokonod ott tudjon lenni, mert nem fogod egyedül győzni.
2009. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az ikerség ált. nem közvetlen generációból generációba öröklődik, hanem két generációnként. Gyakoribb, hogy unokának lesz újra iker.
2009. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítve az előzőeket, az teljesen mindegy, hogy a párod családjában voltak e ikrek vagy sem. Az ikerterhességek gyakoriságát a családi hajlam, a földrajzi környezet, az életmód, de a táplálkozás is befolyásolhatja. Statisztikai adatok szerint átlagosan 80-90 terhességre esik egy ikerterhesség. Az anya kora is hajlamosító tényező. Idősebb korban több az ikerterhesség. A 30 év fölöttiek között háromszor gyakoribb az ikerterhesség, mint a 30 év alattiaknál.
2009. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy neked is lesznek ikreid, de sokkal valószínűbb, hogy az unokáid lesznek ikrek. Legjobb ismereteim alapján ez anyai ágon öröklődik, így nem biztos, hogy sokat dob a latba, ha a jövendőbelid családja tele van ikrekkel! :)

Jellemzően gyakrabb az ikerterhesség mesterséges megtermékenyítés esetén, de reméljük, hogy neked, ha már ennyire szeretnéd, természetesen lesznek ikreid.

2009. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen, természetesen. Az meg kiderül, hogy bírok majd el velük, mert alapból csecsemőgondozónak tanulok tovább, szóval talán addigra kellőképp tapasztalt leszek a gyerekekkel kapcsolatban. Kiderül. Én viszont nagyon örülnék nekik, mert mindig lenyűgöztek, és a környezetemben alig tudok rájuk rossz példát mondani. De mint tudjuk, ez már neveléstől függ :)
2009. máj. 22. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes számomra a kérdés!Valahol engem is foglalkoztat a dolog.A párom Ikerpár..a hugának már van egy kisfia nem volt ikerterhes..viszont a nagyobbik növérüknek ikerlányai születtek.Lehetséges hogy páromnak és nekem ikreink lesznek?vagy ez kizárt lett az ikerlányok miatt:??hu de bonyolultXD
2009. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!