Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen egy igazi család?

Milyen egy igazi család?

Figyelt kérdés

Én nem tudom milyen egy igazi család Apám elhagyott kisgyerekoromban ,anyám meg nem törődött velem igazán.

Gyerekoromban ez fel se tűnt mert nem volt viszonyítási alapom. A nagyszüleim segítettek csak rajtam valamit is.


28/F éves vagyok normális kapcsolatom nem volt még idáig az az igazság. Jólelkű és segítőkész vagyok de ezt általában csak kihasználják a nők.


Nagyon szeretnék már egy társat magamnak mert egyedül nagyon nemjó.

De félek attól hogy elrontok valahogy valamit és nem jó családapa férj stb lennék. :( Rengeteget gondolok erre és folyton idegesít.


Apám felvette velem nemrég a kapcsolatot én hülye meg azt hittem rám kíváncsi. Aztán kiderült hogy csak hitelt akart volna felvetetni velem hogy rendbe tegye a házát.,,

Anyámra meg semmibe nem lehet számítani csak elvár mindent mintha én lennék érte és folyton cseszeget.


Gondolom ez nem normális így...

Szóval itthoni példa nincs amit követhetek.

Meséljétek el hogy kéne csinálnom hogy jó családfő legyek..


2012. jan. 13. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell elmesélni! Ha lesz egy szerető társad, akit Te is szeretsz és tisztelsz (fontos, hogy tiszteld is), persze ezek mind kölcsönösek! Ösztönösen jönnek majd a dolgok maguktól, hidd el!
2012. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 uccu ***** válasza:
Szia, ez elég szomorú. Én nem értem miért vállalnak gyermeket, ha képtelenek szeretni. Tudod, a gyermek a legnagyobb kincs. Szerintem ezt te tudod, mert benned már felvetődött ez a kérdés. Jobb ember vagy, mint a szüleid, mert jobb szeretnél lenni. A veled egykorú vagy fiatalabb lányokat még ne riogasd a családalapítással. Többen körülük ők is szeretnének, de most divat a szingliség. Ciki, ha valaki korán házasodik. Én most 30 éves vagyok és 3 gyermek édesanyja. A férjem a második férjem. Először fére csúsztunk az elsővel, mégis született egy gyönyörű és okos lányunk. A második férjem számomra a legnagyobb kincs, a gyerekekkel. Türelem és nyitottság. Erre volt szükség. Azt hiszem nyitnod kell a világ felé, és ki kell mozdulnod. A férjecském 28 évesen veszítette el szüzességét és akkor volt először kapcsolata. Nem állt szóba akárkivel. Neki én vagyok a negyedik nő az életében. Ő hirdetést adott fel, autók szélvédőjén is hirdetett, hogy normális nőt keres, kinyílt és nyitott szemmel járt. Biztosan jó férj leszel, ha nem a szüleid mintáját tartod normálisnak. Lehetséges, hogy kicsit idősebb hölgyet kellene keresned, nem? Csak pár évvel, aki komolyabb gondolkodású.
2012. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Őszintén? Fogalmam sincs, a 44 évem ellenére..
2012. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:

Te kis cukorborsó! Olyan aranyos vagy, amiket írtál. Csak annyit mondanék neked, hogy ha majd megtalálod azt a lányt, akit neked szánt a sors, tudni fogod mindenféle leírás nélkül is, hogy milyen egy igazi család. Kialakul az magától, pláne ha már majd gyermekeid is lesznek.

Biztos vagyok abban, hogy te jobb szülő leszel, mint amilyenek neked jutottak. Nagyon drukkolok neked, hogy mielőbb megtaláld azt a lányt. Addig is csak maradj olyan, amilyen most vagy. Az Istenért, meg ne változz!!!!!

2012. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keresd azt a lányt, aki hasonló, mint te! Korban, viselkedésben, célokban, érdeklődési körökben. Először is tisztázd magadban, hogy mit akarsz az élettől, mik a céljaid. Vázold fel magadban mit akarsz elérni, hol és hogyan akarsz élni. A lényeg az, hogy mindig szeresd és tiszteld akit választasz, de azért vissza is várd el a szeretetet és tiszteletet. ha tudod milyen lányt akarsz (tulajdonság, a céljai) akkor már csak nyitott szemmel kell járnod! Nem kell azonnal házasodni, elég ha megtalálod azt a lányt, aki hasonló, mint te.

ne engedd hogy bizonyos személyek kihasználjanak. ha már te is érzed h ez amit kérnek "kihasználás-gyanús" tanulj meg nemet mondani. Ne akarj mindenkinek megfelelni, csak azoknak, akik neked fontosak, és tudod, hogy te is bármikor számíthatsz rájuk! Legyél óvatos és szép lassan ismerd meg (ismerd ki) az embereket! Próbáld úgy nézni az embereket mint egy vizsgáló...nézd meg a reakciójukat bizonyos szitukban, figyeld meg hogy ők hogy viszonyulnak hozzád.

A jó családapasághoz jó alapanyag vagy, ha kicsit legyél határozottabb és bizonyos esetekben tanulj meg nemet mondani. Szerintem ha ez megvan jó férj lehet belőled. Intelligens is vagy, a tulajdonságaid is jók!

30N

2012. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hónapok óta nem láttam hasonlóan értelmes és egyben megválaszolhatatlan kérdést azt oldalon. Talán az tesz valakit családapává, hogy az összes felelősség az ő vállát terheli. Ha kell szét kell szakítanod magad, de a családot el kell tartanod, a jövőjüket biztosítani kell, védeni kell őket, segíteni, a gyerekeidet vezetgetni, törődni velük, a feleségeddel szemben is ugyanúgy maximális figyelemmel tartozol(ami sajnos sok családban nincs meg), ha te 12 órát végigdolgoztál de ő fáradtnak érzi magát, akkor te nem vagy fáradt, ha baja van, te vigasztalod, a gyerekeidnek is megtanítod, hogy amennyiben kell maximálisan kell segíteni az anyjuknak, és esetenként ha a feleségeden csattana az ostor, akkor magadra vállalod(ha belegondolsz a nők menstruálnak, szülnek, főznek, dolgoznak, vezetik a háztartást). Természetesen a gyerekeid seggét sem kell kinyalni, éppen csak annyira, amennyire szükséges. Mind ezt úgy, hogy amennyire lehet te kősziklaként viseled, de a legnagyobb gyógyír talán az, hogy mindaz, amit teszel hasznos, és cserébe szerető környezet vesz körül.
2012. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ sokat segítettetek.
2012. jan. 14. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!