Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan és hol tudom kutatni...

Hogyan és hol tudom kutatni azt az ősömet, aki 1922 és 1944 között halt meg?

Figyelt kérdés
Gyakorlott családfakutató vagyok. A hobbim. Van egy ősöm, aki Szalkszentmártonban született, a születési dátumát is megtaláltam, aztán Soltszentimrére ment férjhez, és ott halt meg, de a pontos dátumot nem tudom. 1922 és 1944 között hunyt el valamikor. Na most, mikrofilmeken csak az 1895 előtti anyakönyveket lehet kutatni. Az 1895 utáni éveket, évtizedeket hogyan és hol tudom kutatni? Biztosít erre lehetőséget a Magyar Országos Levéltár valamelyik pesti épülete? Kérem, hogy aki tud, segítsen nekem. Előre is köszönöm!

2012. jan. 26. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
vannak hozzá hivatásos emberek akik kiderítik,magyar forint ellenében!:D
2012. jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ezek a helyi vagy az illetékes levéltárban találhatók. Egy telefont megér: [link]

De az is lehet, hogy a kalocsai érseki levéltárban lesz.

2012. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ja és első lol :D nekem meg a zenélés a hobbim, de semmi értelmét nem látom fogadni egy hivatásos zenészt, hogy idejöjjön és játsszon minden nap nekem :D
2012. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, ebben egyetértünk. Hülye leszek pénzt kihajítani családfakutató cégeknek néhány kis apróságért. Szinte már teljességében elkészítettem az egész fát, csak néhány apró kis levél hiányzik róla.


Azt elfelejtettem írni, hogy a szóban forgó üknagymama (mint egyébként minden más rokonom is) református vallású volt. Nekem az lenne a jó, ha valamelyik pesti levéltárban le tudnám bonyolítani a kutatást, ugyanis egy ideje már itt lakom az egyetem miatt. Csak van valami más megoldás, minthogy el kelljen mennem ha nem máshoz, a soltszentimrei református lelkészhez? Erre már valószínűleg nem vállalkoznék.

Köszönöm mindenesetre a választ!

2012. jan. 26. 23:46
 5/18 anonim ***** válasza:
A megyei levéltárral mindenképpen érdemes felvenni a kapcsolatot. Nekik biztosan tudsz ímélt is írni, talán az praktikusabb. Bárhol legyen is az anyakönyv, ők tudni fogják, hol van. Aztán ha szerencséd van, akkor pesti címet mondanak. Ha nincs szerencséd, az az opció még mindig fennáll, hogy megadod az üknagymamád adatait és megkérdezed, mennyiért keresik ki a halálának az időpontját. Végül is ez nem olyan bonyolult feladat, egy pár ezer fős községről van szó, tehát valószínűleg kb. 500 nevet kell átnézni, ez megvan néhány óra alatt.
2012. jan. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Ezt fogom tenni.
2012. jan. 27. 11:38
 7/18 A kérdező kommentje:
A megyei levéltár honlapján viszont nincs egységes e-mail cím, hanem van 5 különböző részleg (Bajai, Kiskunhalasi, Kiskunfélegyházi, Kecskemét-Kossuth téri csoport, Kecskemét-Központ - Klapka utcai csoport). Halvány gőzöm nincs, hogy Soltszentimre melyik részleghez tartozik. Most mindegyiknek nem fogok e-mailt küldeni. Inkább megnézem a térképen, melyikhez tartozhat, aztán tipp alapján írok egy e-mailt az illetékes részlegnek.
2012. jan. 27. 11:45
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát, a térkép alapján sem tudtam meggyőződni, melyik a megfelelő részleg. A Bajai kizárva, az van a legtávolabb. Viszont Kecskemét és Kiskunfélegyháza szinte ugyanolyan távolságra van Szentimrétől, és Kiskunhalas sincs sokkal messzebb. Nem értem, miért kell 5 különböző részleget fenntartani.. Nyíregyházán a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltárnak van egy egységes e-mail címe, és azon mindent el lehet intézni. Ott nem kell találgatni, ki melyik részleghez tartozik. Na, a végén csak kénytelen leszek írni legalább 3 vagy 4 e-mailt..... :)
2012. jan. 27. 11:53
 9/18 A kérdező kommentje:
Na, ma délután küldtem egy e-mailt a levéltárnak. Mint utóbb kiderült, hiába írnak ki 5 különböző részleget, mindegyiknél azonos az e-mail cím. Így hát írtam nekik, aztán ők majd eldöntik, melyik részleghez továbbítják a kérésemet. Én komolyan kikeresném személyesen is ezt a halálozási időpontot, de most csak emiatt nem utazok Kecskemétre. Kérdeztem, van-e mód arra, hogy kikeressék nekem a dátumot. Természetesen ingyen.
2012. jan. 27. 19:54
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Mi is kutatjuk a családfánkat.

A levéltár elég sok pénzt kér a kutatásért,és az Önkormányzatok is.

Soltszentimre a háború előtt Kiskőröshöz tartozott (Kiskunhalasi vagyok).

Próbálj írni a szentimrei református parókiára. Ők biztosan kikeresik az adatokat neked. Ehhez nem kell személyesen elmenned. Lehet,hogy kérnek valamennyi pénzt,de lehet hogy csak önkéntes adományt,vagy semmit.

2012. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!