Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fel akarom kutatni a családfám...

Fel akarom kutatni a családfámat, a családom történetét. Az ükanyáimat még meg tudom kérdezni a szüleimtől, nagyszüleimtől, de tovább hogyan?

Figyelt kérdés

2011. nov. 24. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Városi, vagy megyei irattárból, meg az egyházi keresztlevelekből lehet kinyomozni.
2011. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ezeket csak úgy el lehet kérni, hogy megnézzem őket?
2011. nov. 24. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, nyilvánosak. De lehet, hogy fizetős... :/
2011. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne több szempontból, de nekem egy ismerősöm azt mondta h fizetős :S de ha rákérdezel valahol biztos megtudják mondani
2011. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Apum egészen az 1600-as évekig kutatott. A törökverő polgármester leszármazottja vagyok, akinek Bécsben szobrot emeltek és a harangjátékban is szerepel. Apum sokat jár a levéltárba, meg interneten is sokat kutatott. Ezt az oldalt is használta(LENT). Sajna én nem értek hozzá, de azt tudom, neki csak szerencséje volt, mert az őseim családneve egyedi volt.

[link]

2011. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Levéltár van fővárosi (amiben minden megvan, az egész ország anyakönyvei), meg megyei (amiben az a megye van). Beiratkozni úgy tudom, magyar állampolgárnak ingyenes. Ott segítenek a családfakutatásban (meg nem csinálják helyetted, csak megmondják, hogy kell). Mikrofilmen tudod kikérni egy adott plébánia anyakönyveit. Ehhez kell egy kiindulópont, az, hogy az illető üknagyszülőt melyik plébánián keresztelték vagy temették vagy házasodott. Onnan el tudsz indulni felfelé a családfán. Ha falusi vagy kisvárosi volt az ős, akkor elég tudni a vallását, mert egy felekezetnek ritkán volt több temploma egy faluban, nagyobb városokban esetleg végig kell nézned pl. az összes katolikus plébániát, hogy született-e ott egy Gipsz Jakab 1845-ben, stb.
2011. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia !


www.familysearch.org


Regisztrálj be, aztán kezdhetsz kutatni! Nem csak Magyarországon! Eleinte kicsit nehéznek tűnik a használata, de bele lehet jönni. Jó kutatást!

2011. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A cím újra:

[link]

2011. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!