Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Soltszentimre a Bács-Kiskun...

Soltszentimre a Bács-Kiskun Megyei Levéltár melyik részlegéhez tartozik?

Figyelt kérdés

Ott halt meg az egyik üknagymamám, és ennek kapcsán szeretnék e-mailt írni a levéltárnak, de a bonyolultság kedvéért itt 5 különböző részleg van, 5 különböző e-mail címmel. Nyilvánvaló, hogy nem szeretnék mind az 5-nek e-maileket írogatni. Viszont halvány fogalmam nincs, hogy Soltszentimre melyik részleghez tartozik. A részlegek a következők:

* Bajai részleg

* Kiskunhalasi részleg

* Kiskunfélegyházi részleg

* Kecskemét - Kossuth téri csoport

* Kecskemét - Központ, Klapka utcai csoport


Próbáltam térkép alapján eldönteni, hogy Soltszentimre melyik részlegbe tartozhat a közelség alapján, de így sem győződtem meg teljesen, melyik a megfelelő. A Bajai kizárva, mert az van a legtávolabb. Kecskemét és Kiskunfélegyháza viszont szinte ugyanolyan távolságra található Szentimrétől, és Kiskunhalas sincs sokkal messzebb. Na, hát ebből menjen ki az ember... És az a legszebb az egészben, hogy nem Bács-Kiskun megyében, de még csak nem is a közelében lakom.

Valaki tud nekem segíteni? Előre is nagyon köszönöm!



2012. jan. 27. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még Kiskőrös is számításba jöhet.
2012. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én felhivnám Kecskemétet, mert az a megyeszékhely, ha nem is oda tartozna, akkor is meg tudják mondani, hogy hová van sorolva.
2012. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: ez az 5 részleg van, Kiskőrösi részleg nincs. Ha lenne, akkor nekem is könnyebb dolgom lenne.


Második: köszönöm, azt hiszem írok egy e-mailt a Kecskemét-központi részlegnek, aztán hátha meg tudják mondani, melyik részleg lesz a megfelelő számomra.

2012. jan. 27. 12:58
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, el is küldtem az e-mailt a Kecskeméti-központi részlegnek. Időközben kiderült, hogy hiába létezik 5 részleg, mindegyiknél ugyanaz az e-mail cím található elérhetőségi lehetőségként. Így hát a levelemet továbbítottam a levéltárnak, ahol majd eldöntik, kik az illetékesek. Kértem, hogy amennyiben lehetséges, keressék ki nekem a két darab halálozási időpontot. Az üknagyapám 1963-ban, 87 évesen halt meg. Az üknagymamám 1922 és 1944 között hunyt el, szintén Soltszentimrén. Ez utóbbi már egy kicsit több odaszánást igényel, mivel nem tudom a konkrét halálozási évet. De ahogy írtátok is, Soltszentimre csupán egy pár ezer fős község, és rövid idő alatt ki tudják keresni az üknagymama halálozási dátumát is.

Remélem, a levéltár munkatársai vállalják ezt a feladatot díjmentesen. Én kikeresném, de nincs rá módom, hogy emiatt Kecskemétre utazzak. Bízom benne, hogy segítőkészek és méltányosak lesznek. Nem szeretnék erre pénzt kiadni, ha lehetséges.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat! Majd írok, hogy sikerrel jártam-e.

2012. jan. 27. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg Kiskőröshöz, mivel a kiskőrösi kistérséghez tartozik a falu
2012. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!