Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Velem van baj, vagy tényleg...

Velem van baj, vagy tényleg ilyen elviselhetetlen anyám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 14 éves múltam, de anyám még mindig úgy kezel, mint egy 10 évest. Ma is vissza kellett mennem orvoshoz, anyám persze jön velem. Nem tudom lerázni. Nem elég, hogy elkésünk, még hazudik is... Az orvos adott volna két potyanapot, persze anyám beleszól, hogy de ma már voltam... Akkor a másik, hogy nem tesizhetek. Erre anyám beleszól, hogy de ma már tesiztem. Nem baj, hogy végig kint voltunk hógolyózni. Aztán kérdezi az orvos, hogy sorra következtünk volna, mert Ő nem hívott(még voltak előttünk minimum 20-an) persze anyám bólogat... Olyan emberek előtt hoz kényelmetlen helyzetbe, akik a tanáraim lehetnek. Akkor találkozunk egy ismerőssel, aki az iskolába dolgozik, anyám persze teljesen érthetően és mindenkinek hallhatóan, a postán mondja, hogy áá, ittvan ... kérdezz tőle. Nem érdekli, hogy nem tudok tőle mit kérdezni, a postán éget. Ameddig ő a postán sz.rozott, én elmentem az orvoshoz, mert vissza kellett mennem. Mondtam neki, persze nem hitte el, hogy tényleg egyedül elmegyek. Hamarabb végeztem, ő még mindig a postán volt. Majd nekemállt ordibálva a kocsiba, hogy hogy mertem én nélküle elmenni, stb-stb. Nagyszüleim előtt is folyton próbál égetni (apám szülei)(anyám nem tartotta velük a kapcsolatot...). De ha én mondok róla valamit, akkor már azzal jön nekem, hogy soha többet nem fog elvinni, meg nem mehetek. (kb 15 centivel alacsonyabb, meg 20 kilóval kisebb) Most például azon hisztizett, hogy ahogy ő kimondta, hogy menjek mosakodni, én nem ugrottam. Már alszik, persze holnap a fejünkhöz vágja, hogy már megint nem tudott egy normálisat aludni, mert minket kelteni kellett. Általában én kelek hamarabb, de nembaj. Arra, hogy elmosogasson persze nincs ideje. Mert hogy ő milyen elfoglalt.(nem dolgozik, csak ilyen házkörüli munka, ketten vagyunk testvérek) Bent vannak a házba a kutyák. A ketrecükre pakolja a mosatlant, olyan bűzbe mosogat, mint ami a kinti pottyantós budiba van. A villákat úgy mossa el, hogy közte van az étlap, mert lelocsolja és kész. Alalpvető higiéniai szabályokat megszeg. Ott mosogat, ahova a cipőt mossa, ahova a kezüket mossák. Már annyiszor megkértem, hogy legalább vigye ki a mosogatószivacsot abból a bűzből, meg csak ne rá mossák a kezüket meg a cipőt. Le se sz.rja. A szivacsot már nemtudom hányszror dobtam ki, mert szabályosan fekete holt a sártól, ami a cipőről rákerült. Persze utána nekemesik, hogy miért dobálom én ki a szivacsokat hetente(vagy inkább kéthavonta), ha nem én veszem. Mondtam neki, hogy azért mert gusztustalan. A haja mindenfelé ottvan, a kajától az ágyneműn át a szobámba, mindenhol. Szóval eléggé kiakaszt, tudom hogy én se vagyok tökéletes, de mégis több emberrel vagyok jóba, mint ő. Ő inkább nyal mindenkinek. Olyan szánalmas amit csinál. Semmibe nem támogat, ha apámmal megbeszélünk valamit, akkor ő azért is próbál alátenni. Azt akarja, hogy lássuk milyen kemény, közbe meg egy szánalmas vesztes. Gondolkodni sem tud.

Száz szónak is egy a vége, velem van a baj(és még a fél világgal) vagy vele.


2012. febr. 6. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Most elment veled a dokihoz, vagy a postán volt és egyedül mentél vissza? Ha zavar, ahogy mosogat, akkor mosogass el helyette. Nem vagy már gyerek...
2012. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Megértelek, elhiszem hogy zavar az igénytelensége. Ha tisztelettudó stílusban elmondod neki mindezt, akkor talán jut valahova ez a vita. De mindezek ellenére. Az anyukádat. Aki felnevelt. NEM HÍVOD SZÁNALMAS VESZTESNEK. Mikor olvastam...miket bírnék most ideírni...
2012. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Is-is. Először velem jött, akkor nem volt semmi, másodjára magam mentem, harmadjára velem jött.

2.Annak is van oka. Olyanokat mond nekem meg apámnak, hogy el kéne menni egy pszichiáterhez(pedig ő az őrült), olyanokat hazudik... Játsza magát, hogy szembeszáll ezzel-azzal, közbe az első akadálynál leáll. Nem szeretném nagyon ragozni, nehogy meglássa és magára ismerjen.

2012. febr. 6. 22:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Huh, 14 évesen én is felkaptam az ilyeneken a vizet, ma már nem annyira :). Ezt a cipőtörlős szivacsos dolgot nem értettem. Étlap a villák között? Ti nem főztök vagy mi? Mi a régi szivaccsal töröljük a cipőt, de azzal már nem mosogatunk. Most a konyhában van büdös? Amúgy eléggé vigyázhat rád hogy még a dokihoz is elkísér. Én ennyi idősen örültem volna ha elkísér, sokkal nyájasabbak és figyelmesebbek lettek volna velem. Sokkal komolyabban vesz a doki is. Te is el tudsz mosogatni és teregetni sem olyan nagy cucc. Szóval nekem úgy tűnik hogy veled van a baj :/ A szivacsos dolgot leszámítva. Szerintem van a mosogatónak széle is, így oda is el lehet rakni míg megmosod a cipőt. Na mind1
2012. febr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyi a bajom vele, hogy igénytelen, és sokszor hoz kellemetlen helyzetbe. Nem szándékosan, de annyiszor mondtam már neki, hogy ne mondjon semmit. Meg hogy úgy bánik velem, mint ha 5 évvel fiatalabb lennék.
2012. febr. 7. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Valszínűleg ő nem veszi észre, hogy mit művel.


Mondogasd neki hogy mások előtt ne hazuttolja meg azt amit mondasz, hogy vésődjön bele az agyacskájába. Mondd el minden alkalommal, hogy ez nagyon rosszul esik neked hogy mindenki előtt leéget téged.


És ha a cipőjét mossa azzal a szivaccsal amivel a villát, akkor dobd le a szivacsot neki mindig a földre és a koszos villákat meg dobd vissza újra a mosogatóba.

Legyél kitartó.


Ha ilyen neveletlen nőszemély, akkor valakinek meg kell nevelnie. Nem?


Ha sokat baxtatod, majd megúnja egy idő után és alkalmazkodni fog :D

2012. febr. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nos szerintem abból amit leírtál anyukád biztosan olyan családba született ahol nem igényességre tanították, sőt valószínűleg nem sok mindenre. Esetleg sok testvére lehetett akik állandóan elnyomták és mellettük nem tudott kibontakozni..

Valószínűleg csak magának akarja bebizonyítani hogy a szülei segítsége nélkül is tud boldogulni és nem akarja azokat a nevelési hibákat elkövetni amiket vele tettek/nem tettek...annyi az egész hogy vigyáz rád...az igénytelenségéről meg nem tehet mert ezt látta ...ez volt előtte a példa..

A másik válasz ha ez mind nem igaz akkor az hogy problémái vannak amivel képtelen egyedül megbirkózni...

Vagy egyszerűen csak ilyen ...majd leszokik róla ha kirepülsz.

A lényeg hogy támogasd..mert nem ver , eltart , nem éhezel, és szeret...

2012. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az nagyon jó, hogy te így átlátod a helyzetet.

pl. anyukád egy vesztes. Van ilyen, el is hiszem neked.

Gondold végig, hogy ekkor:


1 neked több szerencséd volt, mert nem úgy nőttél fel, mint ő, nem csak ezt az igánytelenséget láttad, és nem elégszel meg ezzel.


2 akkor is szeretned kell őt.

vagy helyette normálisan elmosogatni,

vagy finoman nevelni.


3 az, hogy neked több szerencséd volt, nem jogosít fel arra, hogy neked álljon följebb.

Akkor is hálával tartozol, hogy felnevelt, és majd ha saját konyhád lesz, akkor ott azt csinálsz lajd, amit akarsz.

Semmi értelme őt minden lépten nyomon megaláznod, mert, hogy e többet tudsz már a világról.


Nem vagy könnyű helyzetben.

Sokszor nagyon fontos, hogy mennyire tiszta a villa,

de van amikor az a fontosabb, hogy hogyan ne bántsuk meg a nálunk gyengébbet.

2012. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát szülei elváltak, de a nagyanyja nevelte. De nem voltak igénytelenek, sőt, pénzük is volt. Csak anyám ilyen...
2012. febr. 18. 19:21
 10/11 anonim válasza:
fasztuggya
2012. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!