Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Velem van baj, vagy tényleg...

Velem van baj, vagy tényleg ilyen elviselhetetlen anyám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 14 éves múltam, de anyám még mindig úgy kezel, mint egy 10 évest. Ma is vissza kellett mennem orvoshoz, anyám persze jön velem. Nem tudom lerázni. Nem elég, hogy elkésünk, még hazudik is... Az orvos adott volna két potyanapot, persze anyám beleszól, hogy de ma már voltam... Akkor a másik, hogy nem tesizhetek. Erre anyám beleszól, hogy de ma már tesiztem. Nem baj, hogy végig kint voltunk hógolyózni. Aztán kérdezi az orvos, hogy sorra következtünk volna, mert Ő nem hívott(még voltak előttünk minimum 20-an) persze anyám bólogat... Olyan emberek előtt hoz kényelmetlen helyzetbe, akik a tanáraim lehetnek. Akkor találkozunk egy ismerőssel, aki az iskolába dolgozik, anyám persze teljesen érthetően és mindenkinek hallhatóan, a postán mondja, hogy áá, ittvan ... kérdezz tőle. Nem érdekli, hogy nem tudok tőle mit kérdezni, a postán éget. Ameddig ő a postán sz.rozott, én elmentem az orvoshoz, mert vissza kellett mennem. Mondtam neki, persze nem hitte el, hogy tényleg egyedül elmegyek. Hamarabb végeztem, ő még mindig a postán volt. Majd nekemállt ordibálva a kocsiba, hogy hogy mertem én nélküle elmenni, stb-stb. Nagyszüleim előtt is folyton próbál égetni (apám szülei)(anyám nem tartotta velük a kapcsolatot...). De ha én mondok róla valamit, akkor már azzal jön nekem, hogy soha többet nem fog elvinni, meg nem mehetek. (kb 15 centivel alacsonyabb, meg 20 kilóval kisebb) Most például azon hisztizett, hogy ahogy ő kimondta, hogy menjek mosakodni, én nem ugrottam. Már alszik, persze holnap a fejünkhöz vágja, hogy már megint nem tudott egy normálisat aludni, mert minket kelteni kellett. Általában én kelek hamarabb, de nembaj. Arra, hogy elmosogasson persze nincs ideje. Mert hogy ő milyen elfoglalt.(nem dolgozik, csak ilyen házkörüli munka, ketten vagyunk testvérek) Bent vannak a házba a kutyák. A ketrecükre pakolja a mosatlant, olyan bűzbe mosogat, mint ami a kinti pottyantós budiba van. A villákat úgy mossa el, hogy közte van az étlap, mert lelocsolja és kész. Alalpvető higiéniai szabályokat megszeg. Ott mosogat, ahova a cipőt mossa, ahova a kezüket mossák. Már annyiszor megkértem, hogy legalább vigye ki a mosogatószivacsot abból a bűzből, meg csak ne rá mossák a kezüket meg a cipőt. Le se sz.rja. A szivacsot már nemtudom hányszror dobtam ki, mert szabályosan fekete holt a sártól, ami a cipőről rákerült. Persze utána nekemesik, hogy miért dobálom én ki a szivacsokat hetente(vagy inkább kéthavonta), ha nem én veszem. Mondtam neki, hogy azért mert gusztustalan. A haja mindenfelé ottvan, a kajától az ágyneműn át a szobámba, mindenhol. Szóval eléggé kiakaszt, tudom hogy én se vagyok tökéletes, de mégis több emberrel vagyok jóba, mint ő. Ő inkább nyal mindenkinek. Olyan szánalmas amit csinál. Semmibe nem támogat, ha apámmal megbeszélünk valamit, akkor ő azért is próbál alátenni. Azt akarja, hogy lássuk milyen kemény, közbe meg egy szánalmas vesztes. Gondolkodni sem tud.

Száz szónak is egy a vége, velem van a baj(és még a fél világgal) vagy vele.


2012. febr. 6. 22:18
1 2
 11/11 Yue-chan válasza:

Édesem, nem olyan vészes az anyád... Örülj hogy element veled az orvoshoz... Az enyém rohadtul leszart engem, mikor 40 fokos lázzal kb mozdulni sem bírtam és migrén szerűen fájt a fejem, még le is baszott, amiért lassan készültem el reggel mielőtt suliba mentem!! Na meg persze, mikor megunt minket ( már a gyerekeit) elhúzott 2 hétre nyaralni Indonéziába!! előtte Kuvaitba, az előtt meg Thaiföldre...( az én edzésemre meg nincs pénze)

Nem hajlandó elmosogatni, és ha akármilyen apró folt marad bármin azonnal üvöltözik. Magyarul a tied ellentéte és tisztaságmániás... Valamint 4 diplomája van...

2012. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!