Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A családfakutató hogy kutatja...

A családfakutató hogy kutatja fel az adatokat? Mi van ha én lehet hogy nem az apámtól vagyok és az anyám sem a névadó apjától van?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a családfakutató levéltárakban, egyházi és polgári anyakönyvekben kutat.

A második kérdésedet meg igazából nem értem. Úgy érted, a családfa szempontjából? Vagy hogy kiderülhet-e ez a kutatás folyamán? Hát, ha van róla írásos anyag (pl. levél), akkor szerintem igen. De én is laikus vagyok, és csak paraszti ésszel gondolom ezt. :-)

2012. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

El lehet kezdeni rokonságon belül,nagymama nagybácsi távoli rokon,aki emlékszik arra,hogy is volt az a bizonyos esemény,De ha az anya vagy apa tagadja,vagy nem hajlandó erröl mesélni,nincs esélyed az igazat meg tudni,és lehet jobb is hogy nem tudod.Mi lesz ha ki derül,hogy vér szerinti apád soha nem akart téged,és anyukád is ugy járt ,ezért nem akarja az igazságot,igy nem fáj.

Nem sok értelme van a kutatásnak,mert ebböl sem érzelmi sem anyagi hasznod nem lesz./mert ha ki derülne hogy vér szerinti apád esetleg vagyonos,nem örökölhetsz,mivel nem ismer el gyermekének,és bizonyitani sem tudnád,/

Ha a szüleid becsülettel fel neveltek és nem akarnak erröl beszélni,miért bántod öket ilyesmivel?

Lehet hogy egy rosz indulatu pletyka áldozata a családod?

Szerintem kérdezd meg anyukádat,és fogadd el amit mond.

2012. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy szeretném tudni kik voltak az őseim. Nem élnek már a szüleim tehát nem tudom megkérdezni tőlük. Az anyukámnak biztos hogy nem az volt az édesapja ez elég szembetűnő ha végignézem a testvéreit. De az a legrosszabb hogy nagyon sok rokonom van mégsem ismerek senkit, akár az utcán is elmehetnének mellettem. Kicsi voltam amikor egyszer valami család összejövetelen találkoztunk velük többet nem. Apukám testvéreivel is csak kicsinek találkoztam.

Ti nem vagytok kíváncsiak?

2012. febr. 14. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:

-először is a biztosnak látszó vérszerinti ős irányába kell elindulni...apa, nagyapa, dédapa...keresd meg a pontos születési, vagy halálozási adatokat, a helyet, és akkor keresd a bécsi úti levéltárban...

-az hogy ki kitől van? hát ez a nagy rizikó...főleg a háborúk hoztak némi kavarodást... nem amerika a nagy olvasztótégely, mint hiszik sokan, hanem a kárpátmedence a kis népe..a Magyar..itt aztán mindenki megfordult...kérdés, ki kivel?


a levéltárban sok érdekes bejegyzést találni az apa kilétéről(is)


a családfakutató ha nem talál értékes nyomot, nem biztos hogy megmondja... kérdés, mit szeretnél nagyon hallani?

eszerint válaszol( ha csak a pénzre utazik,de ez ritka kivétel..)

2012. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!