Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom megtalálni azt a...

Hogyan tudom megtalálni azt a rokonomat, aki repülőgép-baleset áldozata lett?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom 1928-ban született a szülőfalumban. Az életének a további alakulásáról nem tudok adatokat. Talán megnősült, azonban korán meghalt, ugyanis az 1960-as években Szolnoknál vadászrepülőgép-baleset áldozata lett. A gépe meghibásodott (a keresztlánya azt állítja, szerinte merénylet áldozata lett), lezuhant, és azonnal meghalt. Gyermekek nem maradtak utána, ez bizonyos.

Hol keressem őt egyáltalán? Azt se tudom, anyakönyvezték-e egyáltalán a halálát.. Próbáltam már a neten speciálisan rákeresni ehhez hasonló baleseteknek a nyilvántartott áldozataira, de eddig semmit nem találtam.

Van valakinek esetleg ötlete, mit tegyek? Valahol csak fel van jegyezve valahol, hogy ő már nem él, hanem megszűnt létezni. Köszönök előre is bármiféle ötletet, tanácsot!


Csak annyi információm van az életének a további alakulásáról,


hogy valamikor megnősült, azonban az 1960-as években Szolnoknál vadászrepülője lezuhant, és azonnal meghalt.


2012. márc. 13. 12:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kérdésnél az utolsó, külön álló két sort nem kell nézni, az véletlenül maradt ott, lényegtelen.
2012. márc. 13. 12:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ő lehet az?


"1968 július 21-én Szolnokon lezuhant a 01-es oldalszámú MiG–15UTI-val Benke Sándor alezredes és Madaras István hadnagy. Mindketten életüket vesztették."


forrás:


[link]

2012. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
hát,talán nem sokat segít a válaszom,de:a légitársaságnál,melyiknek a gépével lezuhant,nem érdeklődnél?hátha nyilvántartják ők a korábbi baleseteket.esetleg túlélőket keresni,tőlük érdeklődni.
2012. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Honvédség.
2012. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egy eset történt a 60-as években Szolnokon, tehát sanszos, hogy valamelyik a MIG 15-ösön tartózkodott pilóta az.
2012. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos dolgokat írtok, de kutatunk tovább. A rokonomat Gonda Józsefnek hívták, és tudomásom szerint egymaga utazott a vadászgépén, ő volt a pilóta. A halálozási időpont esetében is csak feltételezem, hogy a 60'-as évek. Nagymamám állítása szerint akkortájban történt a baleset, amikor ő férjhez ment, ez pedig 1965-ben volt. Konkrétabb infó sajnos nem áll rendelkezésre. Az ötleteket továbbra is szeretettel várom, de megpróbálok újra utánanézni a keresőben én is.
2012. márc. 13. 14:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az összes baleset dokumentálva van, de nincs Gonda József nevű pilóta az áldozatok között.
2012. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
József 1 van, de az is Trencsényi.
2012. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az összes baleset dokumentálva van"

Kivéve, amelyik nincs.

2012. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És hogy lehetséges szerinted, hogy lezuhan a Honvédség egyik vadászgépe, halálos áldozat is van és nem jegyzik fel sehova?
2012. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!