Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek, hogy sógornőmék...

Mit tegyek, hogy sógornőmék ne költözzenek hozzánk?

Figyelt kérdés
Sógornőmék (párom testvére + férje + gyerekük) anno nagyon sok hitelt vettek fel a házukra, most már odáig jutottak, hogy nem bírják fizetni a hitelt sem. A hátam mögött megbeszélték, hogy lehet jobban járnak, ha ott hagyják a a lakást, aztán ideköltöznek hozzánk, van egy kis melléképületünk. Párommal a házunk közös. Nagyon kiakadtam ezen, ugyanis anyósom házába is mehetnének, pláne az övé most is üresen áll. Az a legszebb az egészbe, hogy sógornőm annyira összeveszett velem 2 éve, hogy nem is beszélünk. Hogyan akadályozhatnám én ezt meg? (Ha kell hivatalos úton is.)
2012. márc. 27. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Próbáld békésen megakadályozni, ha nem akarsz még egy válást is, és az nem a sógornőd miatt lesz, hanem a saját hülyeséged miatt.

Beszéld meg a pároddal, hogy nem akarod, és kész.

2012. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Soha-soha nem engednék be a lakásomba családtagot úgy, hogy akár évekig is ott lakjon. Ha valakinek 1-2 hónapig kellene szállás, akkor természetesen rendben van, de így nem.

Pároddal kell megbeszélned.

2012. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha kozos akkor a te beleegyezesed is kell es en a helyedben probalnam meg most megakadalyozni mindenkepp, mert ha bekoltoznek tuti evekre maradnak.
2012. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom, min vesztetek össze. Én nem hagynám a férjem testvérét a híd alá menni. Ha rátok nem számíthat, akkor kire? Eladják a lakást, kifizetik a hitelt, mennek albérletbe.


Természetesen ha nem dolgoznak, az más kérdés, akkor ezerszer meggondolnám, hogy jöhetnek-e.

2012. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem a híd alá mennének hanem egy üres házba!!!


Mivel fele-fele ezért a te beleegyezésed nélkül nem költözhetnek be. Ne engedd!!!

2012. márc. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anyósom háza tök üres. Egyébként mi sosem számíthattunk rájuk.... sőt mindig csak kaptak tőlünk. Én azért vettem saját házat párommal, hogy ott kettesbe lehessünk.
2012. márc. 27. 22:20
 7/13 Missi_Key ***** válasza:
93%

mond hogy nem. és kész. a te házad, neki nincs semmilyen joga hozzá. pont.


zárójelesen megjegyzem. nem lenne elviselhető, én is így élek (melléképületben rokon) és már menekülnék, szóval arra ne számíts hogy majd elmentek egymás mellet. csak egy jó tanács.

2012. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha egyszer bevermelik magukat hozzátok, gyerekkel ráadásul, az életbe ki nem teheted többet, mert te leszel a szemét, aki egy családot tett ki az utcára. Az ő anyagi helyzetükben nem látok esélyt rá, h a közeljövőben házat vesznek vagy albit fizetnek. Mert ha erre lenne mód, akkor a hitelt is tudnák fizetni.
2012. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

4-es vagyok, és nem értem, miért kellett lepontozni. Szerintem nagyon szomorú, hogy ennyien rávágják, hogy oldják meg ők valahogy. Nekem nem erről szól a család.


Gondolom egy nagy háznak nagyobb lenne a rezsije; talán ahol van, nincs munka vagy ovi/iskola a gyereknek.

Én sem azt írom, hogy évekig tűrjék, hogy rajtuk élősködjenek. Azt én sem tenném. De ha van munkájuk, el tudják magukat tartani csak kell pár hónap, hogy eladják a lakást és egyenesbe jöjjenek, akkor én segítenék.

2012. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%
Fekudj le a sogornod parjaval, akkor garantaltan nem fognak odakoltozni.
2012. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!