Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek van olyan családtagotok...

Nektek van olyan családtagotok akivel egyszerűen képtelenség normális, hétköznapi kapcsolatot teremteni és csak veszekedések alakulnak ki?

Figyelt kérdés
A nagyanyámra gondolok, akivel egyszerűen annyira nem lehet...nem is lehet megfogalmazni, hogy miről van szó. Beszélgetés, ebéd, kávézás, akármi, veszekedésbe, vitatkozásba csap át, ha a másik fél nem FIGYEL, és RENDELI MAGÁT ALÁ neki, és akaratainak, és ami a legrosszabb, a haragot nem is oldja meg egyáltalán. Például a szüleimmel nem igyekszik megoldani a helyzetet, teljesen úgy áll a dologhoz, hogy mindenki ellene van, és csakis neki lehet igaza. Elhihetitetk, hogy probálok alkalmazkodni, tiszteletet megtartani, de nem engedheti meg egy emberi lény sem, hogy valaki ennyire uralkodjon felette. Egyszóval, vagy igaza van, vagy veszekedés, ami nembeszélésbe csap át, hosszútávon. Milliószor vettem magamon erőt és oldottam meg a helyzetet, de egyszerűen úgyérzem, hogy SOK. A másik meg, hogy azt hiszi, ha ad valami anyagi dolgot, pénzt, megvehet akárkit a családjából, és azzal el is van intézve minden. Szerintem az anyagi dolog, ajándék csak az után számit, ha az ember tud normálisan, ember módjára, alkalmazkodóan viszonyulni a többi emberhez.

2012. ápr. 19. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs
2012. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
van... az anyukám...
2012. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
bővebben? :)
2012. ápr. 19. 11:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Nekem is hasonló a helyzet, de én már vagy fél éve nem is voltam nála. Persze most nő a fű, és jön majd a nagy spanolás hogy menjek füvet vágni meg stb:) Szóval nekem olyan hogy amikor dolgozni kell neki akkor rendes. Utána már nem. Ha nem segítesz neki akkor meg sír hogy neki senki nem segít. Mivel ő se segített még nekem soha így nem megyek:)

2012. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de legalább szól ha kellessz neki, nálunk teljes kapcsolatmegszakitás van, még csak nem is köszön...
2012. ápr. 19. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

11:15-ös vagyok.

Egyébként muteromról is tudnék beszélni:)

Ő egész nap beszél egyfolytában.

Sokszor azt se tudom mit mond, mert gépezek és nem figyelek rá. Ő meg olyan hogy kb hetente vagy 2 hetente elkezd ordítani, de olyankor nagyon durván:)

2012. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha elmesélem neki mi történt velem, beleköt minden részletbe mert szerinte nem jól csináltam, miért oda mentem stb... ha elmondom mit érzek hülye vagyok, ha számon kérem miért ilyen akkor meg jön azzal hogy mindenki őt bántja, és mindig mindenért őt hibáztatom...d minden ismerősöm k* vagy szemét..ha csinálok otthon valamit az nem jó és szerinte direkt csinálom rosszul hogy többe ne keljen (pl rosszul fogom a seprűt) ha nem csinálom akkor saját magát szidja (k* anyád stb) mert haszontalan vagyok.

ja és szépen fogalmaztam....


Elég részletes?

2012. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát igen...
2012. ápr. 19. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem mostohaanyámmal volt,kb 2 dudás nem fér meg egy csárdába szindróma volt:D Aztán elköltöztem mert édesapámmal is megromlott miattam viszonya,hisz szegény ki mellé álljon vitáknál.. Mióta elköltöztem jó a viszonyunk,tök normális rendes nő amúgy,csak együtt élni nem tudtunk:))

Amúgy nagymamámmal régen én is rengeteget veszekedtem,mert ő is ilyen volt hajtotta mindig az igazát,még ha ott hagytam a szobájában hadd mondja,hát tényleg mondta tovább.. De már megbántam,4 éve hogy meghalt és nagyon hiányzik,mert hiába a sok vita nekem ő volt a második anyukám:( Inkább élvezd ki míg veled van,hagyd rá a dolgokat,az idősek a második gyerekkorukat élik..Hidd el,nagyon fog hiányozni ha elmegy..

2012. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,apád.Alig várom már,hogy elköltözzek itthonról.Le se kell írnom,mert pont olyan személyiség,mint a nagymamád.Mindenki felett uralkodni akar.És hazudik,nagyon sokat és elég gátlástalanul.Nagyon megutáltam.
2012. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!