Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek van olyan családtagotok...

Nektek van olyan családtagotok akivel egyszerűen képtelenség normális, hétköznapi kapcsolatot teremteni és csak veszekedések alakulnak ki?

Figyelt kérdés
A nagyanyámra gondolok, akivel egyszerűen annyira nem lehet...nem is lehet megfogalmazni, hogy miről van szó. Beszélgetés, ebéd, kávézás, akármi, veszekedésbe, vitatkozásba csap át, ha a másik fél nem FIGYEL, és RENDELI MAGÁT ALÁ neki, és akaratainak, és ami a legrosszabb, a haragot nem is oldja meg egyáltalán. Például a szüleimmel nem igyekszik megoldani a helyzetet, teljesen úgy áll a dologhoz, hogy mindenki ellene van, és csakis neki lehet igaza. Elhihetitetk, hogy probálok alkalmazkodni, tiszteletet megtartani, de nem engedheti meg egy emberi lény sem, hogy valaki ennyire uralkodjon felette. Egyszóval, vagy igaza van, vagy veszekedés, ami nembeszélésbe csap át, hosszútávon. Milliószor vettem magamon erőt és oldottam meg a helyzetet, de egyszerűen úgyérzem, hogy SOK. A másik meg, hogy azt hiszi, ha ad valami anyagi dolgot, pénzt, megvehet akárkit a családjából, és azzal el is van intézve minden. Szerintem az anyagi dolog, ajándék csak az után számit, ha az ember tud normálisan, ember módjára, alkalmazkodóan viszonyulni a többi emberhez.

2012. ápr. 19. 10:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Le leszek szólva, de akkor is leírom!

- Az anyai nagymamám nem ismeri a nemet. Ha nem teszel meg valamit, elmondja sz összes családtagnak, és sír. Ezzel követeli ki, hogy az ő akarata teljesüljön. (Elnyomható személység volt egész életében, a nagypapám-ővolt az elnyomó- halála óta csinálja ezt, hátha úgy gondolja, ettől lesz tekintélye.)

- Az anyám passzív személység, tűri apám alkoholizmusát, a nővérem lustaságát. Viszont rajta kiélheti - de igen minimális mértékben- az irányítási hajlamait. Ezért nem egyenrangú, normális a viszonyunk. Ráadásul sajnálom őt, amiért nincs lelki ereje.

- Az apám alkoholista. Semmiről nem tudunk beszélni, akkor sem, ha egy helyen laktunk/lakunk. Ha iszik, kitör rajta a szeretet.

- Apám testvére szintén alkoholista. Vele bármiről tudok beszélni, de vele sem lehet normális kapcsolatot kialakítani, mert amikor iszik, dühöng. Saját magára dühös, és azt kiabálja, hogy mindig ő a rossz.

- Apai nagypapám szintén alkesz volt. Kábé két éves lehettem, amikor ő bedőlt egy árokba, és meghalt. Állítólag szíjjal is verte a nagybátyám.

- A nővérem egy hisztérika. A durcáskodásával követeli ki a figyelmet, és így éri el, hogy mindent megkapjon, amit akar.

- Anyai nagybátyám meg brutálisan fennhéjázó. Alulról felfele kapaszkodva egyértelmű, hogy az alatta állókat letojja.

Szóval ezek az én családom tagjai, és velük veszekszem mindig. Még jó, hogy van egy férjem, akivel nem lehet vitatkozni, mert helyette inkább kompromisszumra jutunk, és megölelgetjük egymást. <3

Hozzáteszem, az ő apja alkesz, az anyja gyerekgyáros, a testvérei lopnak, csalnak, hazudnak, drogoznak.

2012. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!