Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vörös hajam van, és fehér...

Vörös hajam van, és fehér bőröm. Szerintetek van ír a családfám "ősi" szakaszában? úgy értem, h az ük-ük-ükapám pl?

Figyelt kérdés
csak tippeket, ne beszólásokat. köszi
2012. ápr. 30. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,maximum gall.az írek nem nagyon települtek errefelé.
2012. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az unokám is fehér bőrű, és vörös, de tudtommal nem volt ír nemzetiségű a családban.
2012. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Inkább kelta.Az írek kelták voltak meg a skótok is.

Nálunk édesanyám német , édesapám félig orosz félig magyar.Én szőke kék szemű vagyok meg a 2 testvérem is.Bár a magyaroknál nagyon gyakori az északi , "nordos" származás.

2012. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csak az írek vörösek. Pl.a svédeknél, finneknél is rengeteg vörös hajú van, és ezzel párosul a fehér bőr.
2012. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Italo-Celtic, Germanic származásra utal az R1b haplocsoport, amely a vörös hajhoz erősen köthető. Ha a családodban vannak szőkék is, akkor a germán származás is előfordulhat, de ha tippelnem kéne, akkor én is kelta eredetet mondanék. A kelta vér a Római Birodalom idejében kerülhetett a vérvonaladba az i. sz. 1.-2. század környékéről. A mai Magyarország területén a Római Birodalom Pannónia nevű provinciája volt található akkor.
2012. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hollófernyiges ***** válasza:
66%
A vörös haj sokkal régebbi dolog, mint a kelták, sőt akár mint az indoeurópai beáramlás (ahová az ír, skót, egyéb kelta nyelvek tartoznak).
2012. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül vagy ír származású. Az a rengeteg vörös szeplős mind ír lenne Magyarországon? Nem hiszem.

Most lehet lepontozást fogok kapni, de pl a sógorom vörös hajú, szeplős, és neki lengyel zsidók az ősei.

2012. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Zsidőknál is ,,gyakori"
2012. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Skótoknál gyakoribb a vörös haj, mint az íreknél. Skót-magyar kapcsolatok? Szintén nem jellemző. [link]
2012. máj. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 claidheamohmor válasza:
hát szerintem meg lehet köztük szláv, zsidó, kelta, északi germán :) írekre tippelnék a legkevésbé, meg talán a szlávok is inkább kiesnek.
2012. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!