Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannnak itt nemesi családból...

Vannnak itt nemesi családból származók?

Figyelt kérdés
Szeretnék történeteket hallani,eszmét cserélni,hogy éltek az ősök,rátok mi maradt ebből stb:)
2012. máj. 5. 12:10
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Ki kell adni bérbe. Annyit mindenképp ad mint egy bankbetét, gond sincs vele, az ára meg ki tudja meddig is emelkedhet.
2012. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Ja, az is megoldás.
2012. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Anya vonaláról a dédszüleim Köznemesek voltak ... Vagy valami olyasmi , de volt címerünk . Csak az mára semmit se ér :(
2012. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok, hogy nagypapám egyik felmenője felfedezett egy ksi szigetet az óceánon.
2012. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Én is nemesi származású vagyok anyai oldalról. Állítólag apairól is, de az a vonal nincs felderítve, míg az anyai igen, megvan a családfa, a címer. Ennyi maradt. Egy korábbi felmenőm elkártyázta a birtokot és a vagyont még az államosítás előtt, így szól a fáma. Szombaton kapom meg a családfát, mert az egyik rokon felkutatta, aztán én leszek a papírok földi őre :D (Én kértem őket, anyámnak nem kellenek).
2012. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Mókás,hogy mindenkinél elkártyáztak mindent.....:D
2012. jún. 5. 22:25
 47/52 anonim válasza:

Apai ágról nemesi származású vagyok. Dédapámék Szlovének, nagypapám is ott született. Nemi család, kastélyuk is volt. De Dédapám csinált valamit hülyeséget kint (soha nem mondta el, hogy mit akár, hogy faggattuk!) emiatt eljött az országból és Mo.-n laktak itt is jómódúan. Nagymamámék is nemesi származásúak ők Mo.-n éltek.

Anyai ágon nem tudok ilyenről.

Nem élünk arany életet most itt Mo.-n de nem is panaszkodhatunk. A Szlovéniában lévő családi kastény még mindig megvan. Majd, ki szeretnék menni, megvenni és ott élni.

2012. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Apai vonalon falusi kisnemesek a felmenőim (akik magyar nemzetségből származnak/származtatják magukat). Az utolsó generációk férfi tagjai parasztokat és polgárokat vettek nőül (az utolsó három generáció - 1946 előtt).

Anyai ágon az egyik dédszülőm hétszilvafás köznemes.

2016. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 liliom15 válasza:
Az én ősöm az osztak magyar monarhia idején kapott egy cimert a kirajtol.A cimer kutya börén volt a nagypapam nemeteknel szolgált nyilas ezredeskent.A felesége egy zsidó származásu nő volt de sajnos tűz ütött ki a kastélyban igy nem maratt semilyük sem.Tudom hogy igaz....az anyám monta nekem ö nem nemesi származásu csak az apam de ö 3 éve meghalt....meg nemis ismertem mert elhagyott minket egy masik nöert.Na ne mindegy....utánna néztem nemreg a Papp csalad cimerének de semmi....és ...a nevem Papp Szilvia Borbála kőszi hogy elolvassatok a családom sztorijat :)
2016. márc. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:

Remélem nem probléma, hogy több év elteltével is válaszolok kérdésedre.

Apai és anyai ágon is nemesi származású vagyok. Édesanyám felől magyar és francia gróf, báró és hercegi felmenőkkel, édesapám felől pedig "egyszerű" köznemesi felemenőkkel rendelkezem. Mint páran korábban említették, a családi vagyon egy részét nálunk is elkártyázták; a másik felét elvitték az oroszok a háborús időkben. (Kicsit ironikus, mert az egyik üknagyanyám is orosz volt.) Nem maradt más, mint a családfák, kutyabőrök és a családi címer; meg persze a név és a tudat.

A családom anyám felőli része finoman szólva kiközösít bennünket és minden ránkhagyott tárgyat, fényképet, származási iratokat magának követel, mivel mi nem azt a nevet viseljük már amit ők (értelemszerűen édesapámét). Ez eléggé kellemetlen.

Ami a társadalomba való beilleszkedésemet illeti, nincs sok barátom, de aki van, azt megbecsülöm. Nem állok szóba akárkivel, ezalatt pedig azt értem, aki alantasan viselkedik, bunkón, nem szívesen látom. Mindenki ugyanannyi eséllyel indul nálam, mindenkit meghallgatok.

A beszédstílusom miatt pedig az osztálytársaim (9-be járok) eléggé furcsának tartanak, a tanáraim, ahogy az egyik fogalmazott: a túlzott visszafogottságomat és udvariasságomat nem tudja hova tenni.

Röviden ennyi lenne.

2016. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!