Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen nemzetiségű lehet a...

Milyen nemzetiségű lehet a KLEMBUCZ név? Honnan származhatunk?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 09:01
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
Nekem svábosan hangzik, bár ilyen szó azt hiszem nincs :)
2012. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a cigányokat hívják így.

Szál lehet roma eredetű.

2012. máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A www.toriblog.blog.hu-n nézz utána, hátha írnak róla valamit.
2012. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt nézd meg [link]
2012. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nézd meg egy családnév szótárban, hátha benne van. Nagyobb könyvtárakban szokott lenni.
2012. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sajnos eddig még nem sikerült rátalálnom az igazságra. A sváb inkább mint a cigány, mivel általában szőkék és kék szeműek. Jó volna tudni hogy hol is vannak azok a romák, és akkor meglátjuk.
2012. máj. 22. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Külső jegyek alapján ne ítéld meg a származásod. Nálunk a családban vannak szlovákok, székelyek, jászok, svábok, és én pont szőke lettem és kék szemű, de apukám haja és szeme is sötétbarna. Az, hogy egy kevert családban hogyan öröklődik a szem és a hajszín, a véletlenen múlik. Levéltáraktól lehet anyagot kérni, a legjobb lenne a nagyszülők házassági anyakönyvi kivonata és keresztlevele, azon rajta lesznek a dédszülők, és így tovább. Valamint ahogy már írtam, a családnévszótárat is érdemes lenne megnézni.
2012. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!