Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehetséges az hogy egy 12...

Lehetséges az hogy egy 12 évesnek Rózsa Sándor legyen a dédapja?

Figyelt kérdés
A húgom osztálytársnője azt mondja, hogy neki a dédapja Rózsa Sándor volt. Lehetséges ez?

2012. aug. 21. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Biztos kamu, nézd már meg mikor élt a "dédpapi". 12 évesen meg hazudhat akármi hülyeséget, ti meg elhiszitek... :D
2012. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy Rózsa Sándornak hívták, de nem hiszem, hogy AZ a Rózsa Sándor. Ő 1878-ban halt meg, úgyhogy ha rokon is, biztos nem a dédapja, annál régebbinek kellene lennie pár generációval.
2012. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyámat Rózsa Teréznek hívják,a nagybátyám az egyik Rózsa János a másik Rózsa Sándor,,szóval ez a név nem ritka :)
2012. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 25 éves átlagot nézek amikor valaki gyermeket nemz vagy szül akkor kizárt hogy a híres Rózsa Sándor a dédije legyen.

Bár semmilyen forrás nincs,hogy lettek volna gyerekei,de én úgy gondolom hogy 25 évesen akár lehetett apa is egy rajongó nőtől. Ha az illető gyermekének is a 25 évet nézem akkor a dédunokának olyan 1910-1915 évben kellett volna születnie.

2012. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Rózsa Sándor 1813-ban született. Ha mondjuk 50 évesen születik egy gyereke (1863) és annak is 50 éves korában (1913) és annak is 50 éves korában, és annak is 50 éves korában (1963), akkor ennek a gyereknek az ÜKnagyapja lehetett az a Rózsa Sándor. Lehet, hogy keverte ezeket a szavakat, hogy dédapa meg ükapa. Vagy tényleg másik emberről van szó, nem egy ritka név.
2012. aug. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vörösmarty 1800-ban született, Ő a szépapám testvére (én huszonöt éves vagyok). Ha Rózsa Sándor 1813-ban született nem sok év van közöttük, tehát lehetetlen, hogy a dédapja legyen. Biztos csak egy névrokon.

Ettől függetlenül ne ess neki, lehet, hogy egy nagyon szép világot törnél benne össze. :)

2012. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy úgy hívták, de szerintem is lehetetlen, hogy az a Rózsa Sándor legyen a dédnagyapja, a túl nagy korkülönbség miatt :)

Azért a Rózsa annyira nem ritka vezetéknév.

2012. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!