Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy ill. hol tudom mag, hogy...

Hogy ill. hol tudom mag, hogy folyik e ereimben zsidó vér?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Vizsgáld meg a felmenőidet (születési hely ilyesmik), én is ezzel próbálkoztam.
2012. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az izraeli bevándorlási törvények alapján, vagy a vallási szabályozás alapján gondolod?


Vallási alapon csakis az anyai ág számít. Ha anyád soha nem volt zsidó, akkor kár tovább kutatni.


Ha bevándorlási szándékkal keresed, akkor egy darab zsidó nagyszülőt kell felmutatni. Az 1948 előtt születettek esetén még megjelölték a vallást a születési anyakönyvi kivonaton. Mind a négy nagyszülőét kérd ki - rejtély megoldva.

2012. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Menj el a zsinagógához.Ha a nagy zsidók beengednek akkor közéjük való vagy,akkor maradj is ott!Ez MAGYARORSZÁG!izrael odébb van!!!
2012. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

3: Nem minden zsidó pénzéhes szemétláda, és nem minden turbómagyar olyan buta, mint te - csak a nagy része.


Nem kell általánosítani. :)

2012. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Még jó, hogy nálunk nincs antiszemitizmus.

Nehogy hármaskáról kiderüljön, hogy zsidó vér is van az ereiben. Igazából Istennek képzeled magad, hogy majd eldöntöd, ki hol éljen?

3+4= bunkó.

2012. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem etnikai vitát akarok, főleg nem olyat amit egyesek megengednek maguknak,(itt születtem ez a hazám és itt akarok maradni és MAGYARNAK tartom magam amiért én meg is szenvedtem a -70-es években Te alúlszocializált) hanem egy linket ahol utána tudnék ennek nézni, nem horrorisztikus összegért egy amerikai honlapon, de látom már itt is a másik mocskolása, a szegénylelkületüség vert tanyát egyes egyedekben, remélem nem ök (direkt kisbetűvel) kerekednek felül.
2012. aug. 25. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Levéltárban utána tudsz nézni, hiszen 1895 előtt felekezeti lebontásban voltak az anyakönyvi kivonatok. Az odavezető út pedig amúgy is az állami anyakönyvezésen vezet - 1895 után, ami ömlesztve volt: római katolikus, ágostai evangélikus, izraelita, stb. egyben. Tehát, ha a nagyszülőktől vagy a dédszülőktől indulsz el visszafelé, akkor a név, szül. hely - idő, vallás úgyis 'elirányít' valamelyik irányba!


Sok sikert!

2012. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!