Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki mit mond a Strál/Strahl...

Ki mit mond a Strál/Strahl (jel. Sugár) vezetéknévre? Lehet, hogy ez egy zsidó családnév?

Figyelt kérdés

A dédanyám édesanyja volt Strahl. Ő Bácskában élt, de azt sajnos nem tudom, hogy pontosan hol született. A dédanyám katolikus volt, de elképzelhető, az anyai ág már korábban kikeresztelkedett és ezért lehetett katolikus. Dédanyám édesanyja tökéletesen beszélt németül, de nem tudom, hogy ez jiddis volt vagy egy sváb dialektus. Az ismerőseim szerint a fényképek alapján zsidónak mondják őket, sőt olyan képek is vannak, ahol a kisgyerekeknek a hajában Dávid-csillag formájú hajcsat van. A dédanyám édesanyának volt egy nyaklánca is, ami egy ágakra szakított Dávid-csillagot ábrázol. Elképzelhető, hogy ezt az egészet, csak én komplikálom túl? Segíts, ha tudsz valamit és ha építő hozzászólásod van!


Köszönöm!



2012. aug. 18. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem echte zsidó vezetéknév, mint írtad a rá utaló tényezőket így még jobban azt mondanám, hogy az.
2012. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy zsidó, és lehet, hogy német eredetű.


És ha zsidó, az miért baj? Ugyanolyan ember, mint bárki más.

2012. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egyértelműen dunai svábnak gondolom. Az egykori Bács-Bodrog vármegye területén hemzsegtek a Strahl nevű katolikusok, akik ugyancsak németekkel kötöttek házasságot. Egyébként nagyon egyszerűen meg tudsz róla bizonyosodni, hogy kik voltak az őseid és milyen vallással: kb. a 4.-5. generáció nézhető meg a familysearch rendszerben, úgyhogy az ükanyád még simán benne lehet. Ha szerencséd van, akkor az ő szüleinek a neve is szerepelhet az anyakönyvben.

2012. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
21%

Kedves kérdező! A kárpótlást szeretnéd felvenni, vagy csak érdekel?

Amúgy a zsidó nem kimondottan a név alapján ismerszik meg, hanem a tettei alapján.


Sokan visszajöttek Ausviccból, csak aztán magyarnak, németnek, franciának, lengyelnek vallották magukat. Talán kéne frissíteni az áldozatok számáról szóló statisztikát, mert Szegedi Csanád nagyanyja az -1 fő, most a te nagyanyád is -1 fő...és hányan lehetnek még?

2012. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan, hogy "zsidó vonás". Van etióp zsidó és norvég zsidó is. Bennük ugyan milyen közös külső jegy van?
2012. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
név alapján simán.
2012. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jézus :) ***** válasza:

És ha zsidó akkor mi van?

Felakasztod magad? :D


Már nem létezik a "tiszta" vérű ember.

Gondolj csak bele. Tatárok, mongolok, törökök, oroszok, németek, rómaiak, franciák. Mind jártak európában, többen több száz évig is uralkodtak itt. Szóval mi a probléma? :)

2012. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!