Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy kezelnétek az olyan...

Hogy kezelnétek az olyan családtagokat, akik jelentéktelen emberként kezelnek téged és fittyet hánynak rád, ha megis szólalsz (egymással beszélgetnek tovább, vagy meg se hallják amit mondasz vagy kérdezel)?

Figyelt kérdés
Ha megszólalok, rendszerint vagy egymással beszélgetnek tovább, vagy meg se hallják, amit mondok és a saját gondolatmenetüket mondják tovább. Ha a céljaimról kérdeznek, és beszélek róluk, lebeszélnek róla, és elmagyarázzák, miért vagyok rá alkalmatlan, holott alig ismernek - vagy megkérdezik tőlem: Minek neked az? Intelligens emberekről van szó, csak mindegyiknek megvan a saját egója és elképzelése amiből nem enged és csak azt tartja jónak... mit kezdjek az ilyen emberekkel? :)Ö

2012. szept. 26. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bunkóság, pláne rokon részéről. Nem így kéne kezelni (lekezelni) bárkit, még ha tapasztalatlan is egy adott témában.

Kérdezz rá, miért csinálják?

De, magadnak is tedd fel a kérdést, esetleg nem te vagy-e túl "erőszakos", esetleg sokat kérdezel ilyesmi.

De igazad, van engem is zavarna.

2012. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer apám azt mondta hogy akkor költözhetek el otthonról ha majd ő engedélyt add rá és életképesnek tart arra hogy önállóan éljek. Van egy párkapcsolatom 6 éve. A nővérem 18 évesen lelépett. Persze neki könnyű volt, apuci fizette az albérleti díját. Ő csak lakott, és dolgozott. De azt a pénzt elköltötte műköröm, hajfestés stb. De apucinak Ő a büszkesége. Nem mondom hogy nem fáj, de az elmúlt évek során amiket kaptam viselkedésbe úgy kialakult bennem egy olyan viselkedési forma hogy lesz@arom. Persze nem mindig megy. Mindig meggy a vita hogy a nővérem többet kap mint én. De ők azt mondják egyformán szeretnek, én nem így gondolom. Vannak dolgok amit megkapok, de nekem nem azokra van szükségem, hanem a támogatásra és itt nem pénzbeli dolgokra gondolok. Támogatásra olyan téren hogy igen is én is vagyok a szemükbe valaki. Támogatni abban hogy elmegyek és ha baj van akkor még mindig vissza tudok menni amíg ők vannak.


Én mondtam apámnak 26 évesen nem fogom megkérdezni hogy apuci akkor elköltözhetek?

2012. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a saját szüleim ilyenek. Abszolút nem érdeklem őket, egyiküket sem. Csak feszültséglevezetésnek voltam mindig is jó, de mivel már azt sem hagyom, így egyszerűen elélnek mellettem, mint két idegen.

Tenni nem tudok semmit sem. Gyűjtögetem a pénzem, tanulok, aztán idővel majd elköltözöm.

2012. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmas dolog átélni, de ez az ő szegénységi bizonyítványuk. Szerintem legyél illemtudó és ennyi.

Ne szólj be nekik ezért, hagyd rájuk. Úgysem változnak meg.

Kár emészteni magad.

Én akárhányszor elkezdek egy mondatot, a második vagy harmadik szónál beleszólnak, mintha fel sem tűnne, hogy beszélek. Néha közlöm, amikor ők is a második v. harmadik szónál tartanak, hogy éppen elkezdtem egy mondatot és szeretném befejezni, de a kutyát nem érdekli. Amikor végigmondják a magukét, nyomok rá egy igent és kész. Korábban sírtam is emiatt, de kár az energiáért.

2012. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Nekem ilyenek a kereszt-szüleim, pontosabban inkább a keresztanyám.

~ Bocs, ha amit írok, az nagyon hosszú lesz.(:

Szóval... Nyáron elutaztak a távoli rokonainkhoz Alföldre.. Ott van 3 kisebb lány, egyik annyi idős mint én ( 12 éves ) , és mióta hazajöttek onnan, azóta hallgatom a keresztanyámtól a következőket:

- Te nem vagy rendszerető. Látnád, hogy ott mit csinál Brigi (A velem egykorú lányt így hívják) ha az apja rászól, ugrik is, és megteszi azt, amit kérnek tőle... De te nem ilyen vagy, vehetnél példát róla...


...Oké, meghallgatom még milliomodszor is..


A keresztapám szülei nem laknak olyan messze, ezért minden szombaton mennek hozzájuk, és a keresztapámtól ezt hallgatom:

Dóra (14 éves, és a keresztapám tesójának a lánya. ) profi focista, nagyon ügyes, jól tanul, táncol.. Nagyon tehetséges, szép... stb...=/

Szinte mindig azt érzem, hogy engem semmibe vesznek.. De már kezdek hozzászokni. Nem is nagyon látogatom a kereszt-szüleimet, pedig egy lépcsőházban lakunk, csak ők alattunk egy emelettel.....

Teljesen együtt érzek veled..


(12/L)

~ Kinga voltam..:)

2012. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen rokonaim. Szerencsére távolabbiak, és manapság már nem tartjuk a kapcsolatot, de régen nagyon rosszul esett hogy lenéztek meg butának tartottak. Az általános sulis ballagásomon közölték, hogy tisztára meg vannak lepve hogy még jutalomkönyvet is kaptam. Nekem is az a módszer jött be hogy nem foglalkozok velük. Annyira nem részletezem a céljaimat, "elcsacsogok" velük, de ennyi. Nem igazán szeretem őket, pedig értelmes emberek lennének, de aki visszahúz meg hátráltat azt ki kell kerülni. Nyugodtabban vágok bele valamibe ha biztatnak, vagy hozzám közelebbi családtag próbál észérvekkel lebeszélni valamiről. Ne vedd a lelkedre.

Egyébként mennyire közeli családtagok? Szüleid vagy távolabbi?

2012. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez még mindig jobb,mint mikor nyíltan lehülyéznek,pofákat vágnak Rád,és látványosan bunkóznak Veled.Exsógornőm rendszeresen megtette.A végén már csak köszönésre méltattam (jó,anyukájába is elküldtem).

Egyébként abszolút megértelek.A tanácsom annyi,hogy tégy úgy,mintha a világon sem lennének.Elvégre ők neked pont annyit számítanak,mint amennyit te nekik.

2012. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez a helyzet. Egy időben mindig azt hittem, hogy egy utolsó söpredék vagyok, aztán rájöttem hogy magamra számíthatok nem foglalkozok velük. Szépen csöndben elvagyok. Nagyobb "fájdalom" nekik, ha nem tudják mi van veled és esetleg sikeres vagy.:)) Tetszik az érzés, hogy baromira elkeseredtek hogy nem tudtak visszahúzni téged.:)
2012. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem ilyen formában,de hasonlóképpen van ez.Engem végighallgatnak,de csak azért,hogy belém kössenek.Amit én mondok,az sohasem jó.De ami a legrosszabb,az az,amikor azt kritizálják,ahogyan beszélek és folyamatosan a hanglejtésemre figyelnek,hogy szerintük bunkón mondom e,vagy sem.Így én már meg sem szólalok itthon,már akkor sem beszélek,amikor szeretnének velem beszélgetni.Olyankor ennyi a válaszom,hogy:igen,nem.
2012. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nemtudom milyen rokonsági fok, de valószinű ugyanúgy kezelném, levegőnek nézném őket, illetve kerülném a társaságukat, hogy ne keltsen ez a dolog rossz érzést bennem. Pl. ha családi összejövetelről beszélsz, vagy ilyesmiről, és nem mindennapokban élsz együtt ezekkel a rokonokkal akkor pláne, pl. nem mennék el, stb. Szüleid nemhiszem hogy levegőnek néznke mikor beszélsz, ha mégis, hát nem szolnék hozzájuk csak ha muszáj, aztán majd csak nem kell életed végéig ott lakni/elviselni őket. Csináld a dolgod, a céljaid, álmaid meg ne add fel, járjon az a fejedben, hogy a világon minden olyan embert, aki nagyra vitte, ugyanígy szólt lea környezete!
2012. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!