Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa-kutatás esetén az...

Családfa-kutatás esetén az anyakönyvi hivatalok, egyházak mennyit kérnek az adatok hozzáféréséért, kereséséért?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy osszátok meg velem tapasztalataitokat. Csak belföldi kutatásra gondoltam. Köszönöm.

2012. okt. 14. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Levéltári kutatás javasolt, egyébként ingyenes. Itt mindent megtalálsz részletesen:

[link]


Nekem nagyon jók a tapasztalataim. A levéltárakban segítőkészek a levéltári kezelők, az egyházi vonalban én azért nem gondolkodtam, mert hallottam, hogy türelmetlenek és igazából nekik nem is feladatuk, hogy ott engem "kiszolgáljanak". Bár gondolom embere válogatja.


Azt javaslom, hogyha még nagyon az elején jársz, akkkor először térképezd fel a familysearch.org oldalon található mikrofilmeket és adatbázisokat (biztos találsz ott őst, ha beleásod magad), nekem rengeteget segített.

2012. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a tanácsot. A familysearch.org adatbázisával több napja próbálkozom. Az alapállás az, hogy keresztlevelek, születési anyakönyvi kivonatokból az 1840-es évekig visszamenőleg elég sok megvan itthon, a hiányzó láncszemeket próbálom keresgélni. Ami nekem furcsa, hogy anyai felmenőimet viszonylag jól nyomon tudtam követni, sok új adatot találtam. Apám családja viszont kecskeméti származású és kecskeméti adatokat alig lehet találni az adatbázisban. Ezért gondoltam a személyes utánjárásra.
2012. okt. 15. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is pont így jártam, apám felmenőinek megyéje még egy az egyben nincs felrakva... De azért nagyon jó kis oldal :)
2012. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap 22.04: Nálam az az érdekes, hogy a szüleim szomszédos településről, azonos megyéből származnak. Az egyik település fel van rakva, a szomszédos - a nagyobb - már nincs.
2012. okt. 16. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!