Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Valaki elmondaná, hogy mi...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Valaki elmondaná, hogy mi értelme a családfakutatásnak? (aki ismeri a 2 hatványait)

Figyelt kérdés

dédszülőm volt 8,ükszülőm 16 ugye, stb. mindig kettőződve.

500 évvel ezelőtt kb. 1 millió ősöm volt itt errefelé, nagyrészt azok, akik Neked is. Kedves Rokon, hogy is van ez?

Miért, milyen alapon ragadhatnám ki pl. a grófi szálat és miért nem a parasztit?


"az Ős vagyok, mely sokasodni foszlik:

apám- s anyámmá válok boldogon,

s apám, anyám maga is ketté oszlik

s én lelkes Eggyé így szaporodom!


A világ vagyok - minden, ami volt, van:

a sok nemzedék, mely egymásra tör." (József A.)


2010. szept. 17. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Miért kellene feltétlenül valamelyiket kiragadni? Valaki csak szereti tudni, hogy honnan jött. Aki meg kiragadja az érthető módon teszi ezt meg a nemesebb szállal. Miért a kérdés?
2010. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Téged miért zavar, ha valaki tudni szeretné, kik voltak az ősei?


Mondok egy érdekeset, nekem rokonom az egyik aradi vértanú, apám egyik egyenes ági felmenőjének az unokatestvére volt, ezt apám kutatta ki. És a kutatás során az is kiderült, hogy neki nem kellett volna meghalnia Aradon, mert kegyelmet kapott, de 1 napot késett a kegyelmi levél, ezért nem tudták, hogy kegyelmet kapott és ezért végezték ki. Ezt nem írják a történelemkönyvek, mégis tény. Érdekes, ugye?

2010. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Főzős Laci ***** válasza:
26%
Az ember szeretné megtudni,hogy milyen "elődei" voltak.Mert ezek alapkövek,az egész értelme erkölcsi alapokon nyugszik.
2010. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nagyon érdekes a családfakutatás...nem az számít, hogy nemes volt-e v.melyik ősöd, de minden embernek van 1 saját életútja, és néha meglepő dolgok derülnek ki. Én nem kutattam az ükszüleim után, mert van a családunknak 1 nagy bibliája, amibe bejegyezték a születéseket, halálokat, h ki kinek kicsodája. :) Ebből kiderül, hogy anyai ágon törvénytelenül a szerb fejedelem leszármazottjai vagyunk, és az ükmamám lichtensteinben volt társalkodónő...vannak tatár, magyar, német őseim is, iparosok, parasztok egyaránt ...sosem kérkedek egyikükkel sem, de azért jó tudni róluk.:D
2010. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Ezen már én is sokszor gondolkodtam. Ha csak az apai ágon kutat,akkor is nagyon sok az őse. De ha az anyai ágakat is keresi,akkor átláthatatlan lesz az egész.

Miért?

Egyrészt ma divat. Márészt sznobságból,mert reméli,hogy bizonyíthatja a nemesi származást,vagy a színmagyarságát.

Én mindkét részről ismerem a dédszülőkig a felmenőimet,a nagybátyáimat,unokatestvéreimet,de már ennek a nyilvántartása is elég bonyolult. Igaz,én nem kutattam utánuk,de a mi családunkban természetes volt a rokonság ismerése és összetartása.

A gyerekeim és főleg az unpkáim már nem tartják ennyire számon a rokonokat.

2010. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Én imádom a családfámat. ki is van rakva mindazokról akikről kép készült. És ezekhez történet is dukál. Ezek a történetek olyan érdekesek.


Más:

Olvastam egy könyvet az eredetről. No ott szó szerint Ádám-Éváig vezették vissza a szálakat. Na ennyi erővel mindenki valamelyik király leszármazottja és vérfertőzés terméke. Ádám-Évának két fia született. 3 férfi egy nőre. Szép kis eszmefutás.

2010. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg teljesen igaza van a kérdezőnek, aki egy kicsit is ért az exponenciális függvényhez, az tudhatja, hogy ma Mo-n gyakorlatilag mindenkinek lehettek nemesi felmenői. Szerintem sincs semmi értelme. Ha pl. vissza akarom keresni az elmúlt 600 évet, az mondjuk 2^24-es nagyságrend, nevetséges...
2010. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy valakit ez nem érdekel, még nem kell bántani azokat, akiket érdekel. Történelmi dolgok kerülhetnek kiegészítésre vagy helyesbítésre családfakutatás által. Én tudom, hogy mi volt Aradon valójában, szemben a sok emberrel, akik ezt a titkot nem tudják, és továbbra is a sablont tanulják a 13 vértanúról.

A családfakutatás nem csak annyi, hogy hogy hívták, mikor élt, kivel házasodott, hány gyereke lett, hanem ehhez történetek fűződhetnek, érdekes dolgok. Miért baj, hogy valakit ez érdekel?

Biztos tudnál olyan dolgot mondani, ami téged érdekel, és én mondanám azt rá, hogy szerintem baromság.

2010. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
jogos, elég csak 200 évvel ezelőttig visszamenni, hogy 100 fölött legyenek csak az egyeneságiak.
2010. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Vagyunk páran, akiknek történelmi személyiség volt valamelyik ősünk...de én például sosem sznobizmusból voltam kíváncsi a régiekre, hanem mert lenyűgözött az életük története...és sokan ezért kutatnak. Valakit persze nem érdekelnek ezek, és nem is lehet minden egyes felmenőnkről mindent "kinyomozni" ...de aki érdekes személy volt, szerintem megérdemli, hogy foglalkozzanak az emlékével.
2010. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!