Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám felkutatni a...

Hogyan tudnám felkutatni a családfámat? Valaki már csinált ilyet? És ha nem én keresgélnék hanem megbízék valakit az mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 10:41
 1/9 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Egyedül nem könnyű, az biztos. Nekem anyai ágon az 1800-as évek első negyedéig vannak irataim. Ez nem túl jó, mert innen saját erőből csak rengeteg utánajárással lehetne kutatni vagy megbízni valakit, aki igencsak keményen felszámolja a munkáját.

Első lépésként nézz körül a magyar genealogiai (családfa kutatási) oldalakon. Ott találsz segítséget a kereséshe is és vállalkozókat is, akik ezt helyetted megcsinálják.

Amúgy rengeteg utánajárást igényel, mert a helyi templomok keresztelési iratait átnézni nem kis fáradtság. Ezt nehezíti még az is, hogy a világháborúban sok irat odaveszett, na meg külföld is szóba jöhet (egyik nagyapám például a mostani Ukrajnában született, oda meg nem tudok kimenni).


Remélem, segítettem :-)

2012. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Plébániákon. Levéltárakban is keresgélhetsz.
2012. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk évszázadokra visszamenően száll generációról - generációra, minden nemzedék találkozott vele, igaz nekünk könnyebb mert nemesek voltunk.

ha őseid nem a rendi hierarchia magasabb fokain voltak, akkor nehezebb lesz.

2012. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Írd be a Google-ba:


genealogia családfa kutatás


Rengeteg tippet és segítséget találsz, csak türelem kell hozzá. De a családfakutatáshoz úgyis ez az első követelmény, a türelem.

Ha valakit meg akarsz bízni ilyesmivel, a gatyádat is ráfizeted!

Franciaországban egy ismerősöm 135.OOO Eurót fizetett ki csak azért, hogy a már meglévő adatokat egy hivatásos genealógus ellenőrizzen és hitelesítsen...

Plébániákon, városházi nyilvántartókban kell kutakodnodm és rengeteget kell utaznod is, ha a családod elég kiterjedt. Nameg, ahogy itt egy előttem szóló is elmondta, a régen Magyarországhoz tartozó területeken nagyon nehéz érdembeli adatokat szerezni. Részint a nyelv, részint a felvilágosításhoz kevés kedvet érző hivatalnokok miatt... Tisztelet a kivételnek!

2012. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kezdd majd a familysearch.org oldalon, csak most pont le van rohadva karbantartás miatt, de én már rengeteg mindent lementettem onnan. Utána az ott összeszedett nyomokon már el tudsz indulni a megyei vagy országos levéltárakban. A templomokba elmászni macerásabb lenne, de ami ott megvan, az a levéltárakban is.
2012. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy a Familysearch.org az egyik legpontatlanabb adatbázis a világon

1. El vannak írva a nevek

2. Ők a kereszteléstől számítják a születést

3. pl ha Ő vagy Ű van a családnévben akkor meghaltál

4. meg kell tanulni kezelni, de nagyon! (ami kb hetek)

5. hiányos

6. támpontnak jó de csak jóindulattal lehet támpontnak nevezni!

2012. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha kezdő vagy, itt is megnézheted!

2012. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Maradjunk annyiban, hogy a Familysearch.org az egyik legpontatlanabb adatbázis a világon"


Én is úgy értettem, hogy kezdetnek jó. Sajnos sok minden még nincs fent.


"1. El vannak írva a nevek"


Ez a begépelt változatra igaz, amit amerikaiak meg mindenféle más népek vittek fel, tényleg jobb lenne, ha olyanra bíznák, aki érti a nyelvet, akkor nem lenne olyan, hogy "apja neve: Andrea", de persze így is respect nekik, hogy begépelték. A beszkennelt anyakönyvek viszont elég jól használhatóak, ha hozzávetőleges dátumokat tudsz, és ott csak akkor van elírva, ha régen is elírta az anyakönyvvezető vagy ha nehéz kiolvasni a régies kézírást. Nekem egy esetben volt, hogy egy betű eltéréssel szerepelt egy ősanyám neve a házassági anyakönyvében ill. a fia születési anyakönyvében, de utánanéztem a radixindex oldalon, hogy a két írásmód közül melyik fordul elő a városukban.


"2. Ők a kereszteléstől számítják a születést"


Az 1895 előtti egyházi anyakönyvek (polgári csak 1895-től van) nem a születést, hanem a keresztelést tüntetik fel. Ez nem az oldal hibája, levéltárban ugyanezt látnád. Ellenben ha ugyanezeknek az embereknek kikeresed a házassági anyakönyvi kivonatát, ahol ők mondják be a születési dátumot, ott a ténylegeset szokták bemondani, nem a keresztelésit.


"3. pl ha Ő vagy Ű van a családnévben akkor meghaltál"


lásd 1.-re adott válasz


"4. meg kell tanulni kezelni, de nagyon! (ami kb hetek)"


hát ja, de plébániákra mászkálni meg levéltári mikrofilmeket végigböngészni is hetek... senki nem mondta, hogy ez gyorsan megvan.


"5. hiányos"


Fokozatosan viszik fel, lehet benne segíteni. Nekem is hiányzik sajnos apai ágú felmenőim teljes megyéje, de bizakodom, hogy hamar fenn lesz, addig meg kutatom az anyait :)

2012. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"2. Ők a kereszteléstől számítják a születést"


"Az 1895 előtti egyházi anyakönyvek (polgári csak 1895-től van) nem a születést, hanem a keresztelést tüntetik fel. Ez nem az oldal hibája, levéltárban ugyanezt látnád. Ellenben ha ugyanezeknek az embereknek kikeresed a házassági anyakönyvi kivonatát, ahol ők mondják be a születési dátumot, ott a ténylegeset szokták bemondani, nem a keresztelésit."


A levéltárban mindkettő dátumot látja, azt is hogy mikor lett keresztelve, illetve hogy mikor született. Persz ahogy megyünk vissza az időben ez ugyan az a dátum lesz.


És a mormonok a kereszteléstől számítják a születést!!!

De egyes esetekben ha pl nem 1-2-3 nap az eltérés, hanem pl 20-25 akkor már jön is az első buktató!

2012. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!