Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fiatalok, ti nem aggódtok,...

Fiatalok, ti nem aggódtok, hogy miből lesz lakásotok, családotok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és egyre gyakrabban merül fel bennem a kérdés, hogy ugyan miből alapozzam meg az életem? A családommal bizonyos okok miatt nem nagyon tartom a kapcsolatot, tehát magamat tartom fent ennyi idősen (nemrég megszűnt a munkahelyem, most kb. havi 30 ezer forint diákmunkából és az egyetemre félretett pénzemből élek).


Nem látok lehetőségeket... egyetemre nem tudok menni, mert nem telik rá. Munkát hiába keresek égre-földre, nem találok. A párom szintén otthon ül egész nap, mert ő sem talál állást, pedig már tényleg mindent elvállalnánk...


Nem tudom, mit gondoljak... még most nagy nehezen összekaparok annyit, hogy éhezve eléldegéljek belőle, de mi lesz később? Miből fogok lakást vásárolni, miből vállalok gyerekeket?


2012. okt. 29. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Én 22 éves vagyok és 3 hónapja próbálok elhelyezkedni, eddig eredménytelenül. Ahogy ti is, én is mindenre jelentkezem, de még csak választ se kapok sehonnan, pedig felsőfokú és középfokú végzettségem is van.


A párom szerencsére egy adott cégnél dolgozik 7 éve, mi már együtt élünk, viszont ha ő nem tartana el jelenleg, akkor én maximum egy hajléktalanszállón lennék. Albérletben élünk, saját lakásról nem is álmodozunk, mert éppenhogy kijövünk a pénzből, illetve ha sikerül is rendbe jönnünk anyagilag max. egy gyermeket fogunk tudni vállalni, de ez is nagyon bizonytalan!


Szóval átérzem a helyzetedet és az aggodalmadat teljes mértékben megértem, én is ebben a cipőben járok sajnos..

2012. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Voltál már a munkaügyi központban az ügyben, hogy átképeztetnéd magadat? Hátha lenne lehetőséged valamilyen tanfolyamon részt venni, ami olyan papírt adna, ami éppen hiányszakma
2012. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Ó dehogynem! 34 vagyok, de még mindig nincs se lakásom, se családom.

Folyton szűnnek meg a munkahelyeim, én már annyit voltam munkanélküli, mint más soha. Pedig egy tök egyszerű güli munkával alig átlagfizetéssel mostanra már lehetne lakásom, mert nagyon tudok spórolni egy jobb jövőért. De amikor nincs miből félretenni, mert nincs munka...

Amikor pedig nincs munkám, igyekszem nem a családalapításra gondolni, mert belehülyülnék, ilyenkor párt keresni sem lehet. Nem tudok olyan jókedvű lenni, hogy az menjen...

Hát mint mondjak... Talán következő életemben jobb országba születek, vagy bátrabb leszek és belevágok egy saját vállalkozásba. Most ez lehetetlen.

2012. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Aggódom természetesen. Annyi a szerencsém, hogy hamarosan végzek az egyetemen, és egy szakmám is lesz addigra. A férjemmel albérletben élünk. Lakáselőtakarékosságot fizetünk, ebből lesz lakásunk (nem annyira van bejelentve a párom, amennyit keres, szóval nem kaphatunk hitelt). Mondjuk berendezni, felújítani nem lesz pénzünk. :( Márpedig előbb majd rendbe kéne hozni (hiszen csak lepukkant lakásra fogja futni), mielőtt gyereket vállalnánk. De ez még olyan messze van...addigra megöregszünk. :( A gyerekre is gyűjteni kéne. De miből?
2012. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

20 éves lány vagyok.

16 évesen már elköltöztem a barátnőmhöz. Pont az érettségis évemen váltak el a szüleim. Ennek következtében úszott a biztos megélhetés. Csődbe ment a családi vállalkozás és darabjaira hullott a családunk. Mára már csak a több milliós adóság maradt. Tovább tanulás ilyen körölmények között számomra elképzelhetetlen volt. De szerencsémre érettségi meleett szereztem 2 egyszerű szakmát.

Rögtön érettségi útán elmentem 2 hónapra 12 órázni egy gyárba. Aztán irány külföldre eszerencsét próbálni.

Azóta is itt vagyok. 21 éves leszek. Önerőből bebútoroztam egy albérletet és háztartást vezetek. Nem igénylem szüleim és senki segitségét. Sőt inkább én segitek rajtuk. 2 éve folyamatosan dolgozom. Bár még most jutottam el arra a szintre, hogy "látszata" is legyen a munkámnak és félre tudjak rakni, azért már mondhatom, hogy sok mindent elértem.

Tény, hogy rengeteg budit ki kell még pucolnom ahoz, hogy lakásom legyen de reményeim szerint 5 éven belül ez bekövetkezik.

Viszont ha otthon maradtam volna havi kb 75-80 ezer Ft.-ból nem hogy saját lakásról, de még csak külön albérletről se igen mertem volna álmodozni... :(

2012. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Párom nagyon jó állást fogott ki, így ő általa lesz saját lakásunk. (informatikus)

Sajnos nekem nincs munkám (augusztus óta kb.), nem is hiszem, hogy egy hamar lesz... pályakezdő is vagyok, nem vagyok így kívánt személy sehol se...

23/L

2012. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
25 vagyok, a férjem 33. 20 éves voltam, mikor összeköltöztünk, azóta is ugyanott lakunk, albérletben. Minimum 5-6 év, mire lakásunk lehet, abszolút semmi megtakarításunk nincs. Sajnos ez van. Tavasszal akarunk elkezdeni előtakarékoskodni, de akkorra tervezzük a gyereket is. Viszont muszáj elkezdeni valamit, mert sosem jutunk sehova :(
2012. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
21 éves vagyok, a barátom 22 éves. Jelenleg (mivel rendes állást itt nem lehet találni) diákmelózik. Én hamarosan végzek a sulival, és lesz egy Bsc "diplomám" meg menet közben elvégzek egy szakmát is. Június-július táján kimegyünk külföldre, és addig nem jövünk haza amíg nem lesz elég pénzünk hitel nélkül építkezni, vagy - ha javul a gazdaság - vállalkozni itthon. Ha nem jön össze a pénz, haza se jövünk :( pedig nagyon szeretnék a szülővárosomban lakni, mert gyönyörű, tiszta hely...
2012. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

először az egyetemre reagálnék: én úgy jártam 5 évig az egyetemre, hogy nem kaptam otthonról pénzt, diákhitel, ösztöndíj, szocösztöndíj volt, és korrepetáltam ha elfogyott a pénz, szóval én ezt nem tartom kifogásnak, és az OFFról ennyit:)


Lehet ezért le leszek pontozva, de én édesapámtól 17 évesen örököltem egy lakást, erre nem lesz gondom, de jobban örülnék ha most ezen kéne inkább aggódnom, és nem így jutok hozzá...

egyébként nem szeretek ilyenen aggódni, gyűjtögető típus vagyok, még az egyetem alatt is 10ezer forintot félretettem havonta, most hogy dolgozom 20at ha sikerül, ez bankban van és gyűlik, majd csak lesz valahogy!

2012. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok,még itthon élek anyukámmal és a 20 éves öcsémmel,ráadásul két hete munkanélküli lettem,a főnököm egy mondvacsinált indokkal kirúgott.

Tudom,hogy sosem lesz saját lakásom de még albérletre sem telik,a lakáshitelünk szerencsére már évekkel ezelőtt be lett fizetve de csak úgy tudjuk anyukámmal ketten fenntartani,hogy a fizetésem háromnegyedét hazaadtam.Most,hogy nincs melóm,öcsém kénytelen lesz iskola mellett elmenni valahova feketézni vagy diákmunkára mert én majd csak 49 ezer forint munkanélkülit fogok kapni.Megtakarításom nulla,a szakmámban pedig nem tudok elhelyezkedni.

Vedd fontolóra a külföldi életet,egyetemre ott is elmehetnél,már nekem is ez jár a fejemben de egyenlőre nem tudok dönteni.

Teljesen együtt érzek veled,sajnos a mi példánk nem az egyedüli az országban,és az a helyzet,hogy egyre több fiatal veszi az irányt már országok felé,mert itthon már tisztességes munkából nem lehet megélni.Kezd el a keresgetést,sok sikert kívánok neked is és a párodnak is.

2012. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!