Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nehezebb időket él meg a...

Ha nehezebb időket él meg a családotok hogyan lehet mégis megőrizni a lelki egyensúlyunkat, a gyerekek felé nem sugározni a problémákat?

Figyelt kérdés

Kb egy éve kezdődött a családunk pechszériája,haláleset,munkanélküliség , soha meg nem élt pénztelenség,kilátástalanságérzés ,több munkahelyen nem fizették ki a férjem bérét majd a férjem külföldre ment dolgozni két hónapja ,lassan talán kilábalunk az anyagi problémáinkból ,de bennem igen mély nyomot hagyott ez az év,folyamatosan aggódom nehogy megismétlődjön újrakzedődjön egy ilyen időszak...iszonyatosan kemény volt ,pláne ,hogy előtte elkényeztetett az élet,sosem kellett nélkülöznöm!

Kizárólag az én fizetésem volt fix hónapokig a férjem részéről gyakran alig volt valami bevétel ,hatalmas felelősség volt rajtam és ami ezelőtt nem fordult elő sokat vitatkoztunk az anyagiak miatt a férjemmel.


Egyértelmű lett számomra ,hogy igen gyenge vagyok lelki-teherbírás terén,mert olyan mélységeket tapasztaltam meg amik félelmetesek voltak,összeomlottam többször mint a kártyavár,mások hogy tudnak erősek maradni egy ilyen életszakaszban,hogyan tudnám magam megerősíteni ?


2012. okt. 13. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Beszélj egy pszichiáterrel, lehet, jhogy egy kis pánikbetegség készül felszínre törni, de lehet, hogy csak jövő fóbiád van. Szakembernél kibeszélheted talán magadból, egyébként nem vagy gyenge, attól is függ, hogy kik haltak meg körülötted. Nőkbe amúgyis belenevelik hogy a férfi gondja a családfenntartás, ezzel a beléd nevelt képpel ellentétesen kellett élned. Talán ez billentett ki az egyensúlyodból.
2012. okt. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akik mindig közel élnek a szegénységhez erre nemigen tudnak válaszolni, mert ők sosem omolnak össze, csak élnek, ahogy tudnak. Persze, ha valaki hozzászokott egy bizonyos anyagi színvonalhoz, annak elsőre furcsák a filléres gondok, de minden helyzet tapasztalatot ad, mert tanít. A gyerek pedig nyugodtan láthatja, hogy az életben vannak nehézségek, de megoldódnak. Nem kell túlságosan titkolni. Talán nem is lehet. Ő is megtanul ilyenkor valamit. Lemondani esetleg bizonyos dolgokról, amiknek amúgy sincs nagy jelentőségük. Nem szégyen a szegénység. Alázatra tanít. Meg arra, hogy semmi nem állandó. A jó sem. A rossz sem. Egészség legyen, a többi másodlagos. Legjobbakat nektek!
2012. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérjél segítséget pszichológustól. Az pedig, hogy a gyerek ne lásson problémát, hülyeség (nyilván nem arra gondolok, hogy rajtuk töltöd ki a feszültséget). Lássa, hogy vannak olyan időszakok, amikor nem olyan egyszerű, de lehet ezeket kezelni, segítséget kérni.
2012. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Érdekes,hogy a nagyon elkényeztetett 6 éves gyerek mennyire megváltozott akkortól amikor egyszer hazafelé a kocsiban tombolt ,hogy vegyem meg neki a boltban amit szeretne,én pedig elkezdtem sírni,hogy nem láttja,hogy mennyire megvenném,de nem tudom sajnos,győzött vígasztalni ,hogy jól van semmi baj,ha nem tudom neki megvenni.

Azóta nagyon felnőttesen megérti,hogy nem lehet mindent,de évekig azt kapott meg szinte amit csak akart .


Biztosan másképp tudtam volna kezelni a helyzetet ,ha lett volna hasonlóban tapasztalatom,de ezelőtt sosem kellett nélkülözni,egy átlagos középosztálybeli család voltunk,majd hirtelen még a legalapvetőbb dolgok (étkezési,tisztálkodási) megvétele is problémát jelentett .


Sokszor kívántam azt,hogy bárcsak elaludnék egy fél évre és akkor ébrednék fel ha már minden rendben van .


Ha nagyon erősen szorongok az elmúlt időszakban átéltek miatt,hogy nehogy megismétlődjenek ,akkor pszichológus tud rajtam segíteni ?

2012. okt. 13. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, Kedves! Lehet, hogy most maradinak fogsz tartani, de én a pszichológiában nem nagyon hiszek. Annyi van ugyanis belőlük, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni, de csak azt tudják megoldani, ami nélkülük is megoldódna. Remélem, érted. Adott egy probléma, társul hozzá egy lelkiállapot. A probléma megszűnik. Miért maradna meg a hozzákapcsolódó lelkiállapot? Az érdekes az, hogy vannak emberek, akik a problémát sem negatívumként élik meg. Talán a legelső amit a gyerekeimnek megtanítottam az volt, hogy a dolgok dolgok. Nem jók, nem rosszak. Dolgok. A helyzetek éppen úgy. Persze vannak időszakok, amiket jobb volna "átaludni", de már te is tudod, hogy nincs kibúvó. A másik az, hogy mindig a megélt tapasztalatainkból tudunk gazdálkodni. Jó dolgod volt gyerekként, fiatalként, védett voltál, ezért ért készületlenül az anyagiakban beálló fordulat. De tudod, ilyen mindig is volt. Vagyonok úsztak el máról-holnapra, hatalommal, vagyonnal bíró emberek lettek földönfutókká. Éltek tovább. Hogy összeomlottak volna? Nem valószínű. Pszichológushoz szaladgáltak volna? Arról sem szól a fáma. Hoz az élet ezt is, azt is... Így fogták fel. Egyet káromkodtak, egyet imádkoztak, ki-ki vérmérséklete szerint aztán élték tovább az életet, ami mégsem annyira bonyolult, mint ahogy néha hisszük. Sétálj egy jót néha egyedül és vedd észre a jó dolgokat az életedben. Több van, mint gondolnád. Ölellek így ismeretlenül.
2012. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy le is írtad a 6 évesnek nemhogy ártott, de még használt is a sok nehézség, hiszen máskülönben meg se tapasztalhatta volna azt, ami pedig nagyon fontos: tudni kell várni, és a megvehető dolgoknál sokkal fontosabb a szeretet.

A legjobbakat kívánom!

2012. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szakember nem hiszem, hogy sok mindent megold, mivel az anyagi helyzetedet nem tudja megjavitani. Egy kicsit álljáj pozitivabban a helyzetedhez és nem kell azért csüggedni, jajj ezt és ezt nem tudom megvenni, mert ebben a cipõben nagyon sokan járnak. Senki sem tudja, hogy holnap lesz e kenyere.
2012. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogy Ti mennyire tündériek vagytok!

Sokat segítettetek a hozzászólásaitokkal, átértékeltem a dolgokat magamban,mindenkinek köszönöm szépen !

2012. okt. 13. 22:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Inkább pszichiáter ne pszichológus, az előbbi gyógyszert is ad, ha kell, az utóbbiak között rengeteg aki félrekezel (és csak beszélget veled).

Vigyázz! Mindent nem tudsz elmondani az orvosnak! Csak a hallottak alapján ítél és ad tanácsot. Nem mindig ad jó tanácsot! Csak annyiban segít, hogy kibeszéled magadból a problémát.

Az egyik rokonom elvált elhagyta a férje, a pszichológus adott neki tanácsot, de anyagit is. Arra bíztatta, hgoy ugyanúgy éljen mint eddig mert erős hozzá. Hát rossz tanács volt. Egyedülálló anya nem költekezhet úgy mint egy házas. Most nagy anyagi gondjai vannak. Remélem érted a példát, nem kell abból sem mindent meghallani amit a pszichiáter mond.

2012. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kimaradt bocs, ha lehet ne szedjél ideggyógyszert, megrövidíti az életedet pont azért mert a máj alig tudja lebontani annyira erős készítmények vannak.
2012. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!