Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok hogy spórol?...

A ti családotok hogy spórol? Nálunk anyós azt találta ki hogy nem kell fürdeni egyáltalán max havi 1x ágynemüt már 4 hónapja nem mostunk és azt mondja majd karácsonykor. Másnal is van így?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 14:49
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
95%
Anyósod egy b@lfasz...spórolás ne menjen az egészség kárára...Kevesebb édességet meg hasonló, kevesebb üdítőt, érted mire gondolok így kellene, amúgy amikor mi spórolunk akkor nem szokott ilyen lenni, hogy nem fürdünk.
2012. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Kamu
2012. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nálunk zuhanyzás van kb 5 perc alatt, és egyszerre vannak mosva a ruhák szombatonként, a tv, számítógép nem megy egész nap, este nem készenlétben vannak a dolgok hanem kikapcsolva. Tulajdonképpen ha a számlákat nézzük mind1, mert átalánydíj van, szóval ha hetente fürdenék annyi vízben amennyiben 1 heti kosz lejön, meg tiszta lesz a haj akkor ugyanott vagyok mint ha naponta elintézném 5 percben....
2012. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Internetre nem sajnálja a pénzt?
2012. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%

Fürödni valóban nem kell állandóan,elég havonta egyszer-kétszer. De mosakodni, tusolni igen. Ha sokat fürdesz, azzal ártasz a bőrödnek. Nem véletlen, hogy nyugaton nem fürdenek naponta!

Ágyneműt mosni akkor kell, ha már nem tiszta. Ha nem izzadós a család,akkor elég 3-4 hetente.

A nálunk divatos túlzott higiénia inkább káros, mint hasznos.

2012. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem, szerintem nem ezeken lehet így spórolni.

Hogy mondjuk a legdrágább mosószert veszed szuper-x komplexszel, vagy mosószappant, az is számít, és közben nem fulladsz bele a retekbe.

Hogy annyi élelmiszert veszel, amennyi kell, azon lehet.

Hogy csapvizet iszol (Mo. legnagyobb részén kiváló minőségű), és nem üdítőt és ásványvizet, azon is lehet.

Fogkrémből sem kell 1000 forintos, az Amodent is megfelel.

Fürödni érdemes a 200 forintért kapható gyógyszertári babafürdetővel, olcsó, jó a bőrnek, és ha nyavajog az ember az orvosnak, hogy viszket meg pirosodik a bőre a szappantól, akkor úgy tudom, még fel is írhatják receptre, és olcsóbb lesz.

Kajából ami nem fogy el, azt megenni vacsira/másnap, vagy lefagyasztani, stb. stb.


Szóval csomó helyen lehet úgy spórolni, hogy azért még élhető marad a háztartás...

2012. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem tünik koszosnak az ágynemü ez igaz de mégicsak 4 hónapos lehet azert mert színes.
2012. szept. 14. 15:01
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
én utálok zuhanyozni, úgyhogy csak fürödni szoktam. nyáron minden nap, ha nem izzadok akkor 2 naponta, a vizet meg mindig meghagyom wc leöntéshez meg felmosáshoz.a villanyt nem nagyon szoktam égetni, amúgy is jobb szeretem a félhomályt vagy gyertyafényt.mivel egyedül vagyok mosni is elég 1,5-2 hetente. télen meg fával fűtök, amit ingyen tudok szerezni.
2012. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Ti nem spóroltok, hanem szimplán igénytelenek vagytok. Anyós a főigénytelen, ti meg a követői. Minden elismerésem. Remélem nem az egyik ismerősöm vagy.
2012. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem voltam híve az ilyen kampányszerű "na most mi spórolunk" spórolásnak. Sokkal inkább egy alapvetően ésszerű és pazarlásmentes, de nem pitiáner életvitel híve vagyok. Értem ezalatt: akár jól állok anyagilag, akár nem, sosem égetem feleslegesen több helyiségben a villanyt, vagy még a mobiltöltőt is kihúzom, ha nem használom. Ellenben amire szükségem van, azt használom! Nem fogok vödörrel a kádból vizet meregetni a klozetba, vagy nem fogok büdösen (és büdösben!) lefeküdni, csak mert most spórolok. A WC-t lehúzom, de nem tartály van, hanem gyorsöblítő. Tisztálkodni zuhanyzással szoktam és azt is úgy, hogy bevizezem magam, csap elzár, tusfürdőzés, majd akkor nyitok csapot, amikor leöblítem magam. De ezt MINDEN olyan alkalommal megteszem, amikor szükségesnek érzem. Mosunk is gyakran, de telerakjuk a mosógépet.

A csapvíz ivása ásványvíz helyett pl sokkal nagyobb megtakarítás, mint amit a "bűzzel a spórolásért" program hozhat.


Amúgy amivel lehetne még, de kiszámítandó a költségszint az indulásnál, ha hidroforról, kútvízzel öblítenénk a wc-t, vagy a mosást is azzal csinálnák, ha megfelelően előszűrt és lágyított vizet tudnánk nyerni a kútból. Na az spórolás, de nem az, hogy redvaszagúan fekszem le... áááhhh... brrr....

2012. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!