Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek a Balázs vezetékné...

Szerintetek a Balázs vezetéknév cigány? Vagyis azok cigányok lehetnek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem. En nem ismerek cigány Balázst.

26N

2012. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem van Balázs vezetéknevű ismerősöm, nem cigány.
2012. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyen vezetéknevű cigányt. Szerintem nem az.
2012. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Balázs János festőművész pl. cigány. Más Balázs vezetéknevűek nem. Kevés kivételtől eltekintve nincs ilyen, hogy "cigány vezetéknév". Gondolj bele, ha egy cigány családban volt egy nem cigány származású férfi, aki beházasodott és fiai lettek, aztán ők megházasodtak és mondjuk cigány származású lányokat vettek el, akkor az ő fiaik, unokáik simán lehetnek Balázs vezetéknevű cigányok, holott a név pont egy nem cigány embertől származik. Ugyanez állhat szlovák, sváb, szerb stb. nemzetiségekre/kisebbségekre is.


Tehát nem, a Balázs vezetéknév nem cigány név. Ettől még a Balázs vezetéknevű emberek lehetnek cigányok vagy nem cigányok is.

2012. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy Balázs nevezetű srácot ismerek. Benne van egy "vonó", de nem tudom melyik oldalról. Egyébként vannak nevek ahol sok a cigány, mégis vannak magyarok is. Pl. Horváth. Ilyet rengeteget ismerek cigányba, de van magyar ismerősöm is.
2012. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nincs cigány vezetéknév? Hát az Órsós?
2012. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os:


"Kevés kivételtől eltekintve"


OLVASS!

2012. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm:D megnyugodtam
2012. nov. 19. 16:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ismerek Balázs vezetéknévvel magyart is meg cigányt is. Szerintem ez ugyanolyan kategória lehet, mint a Kovács, vagy a Nagy vezetéknév. Magyar és cigány családoknál is egyaránt előfordulhat!
2012. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én egy Balázs családot ismerek, azok cigányok. Az apa lelépett, a lány kb. 25 éves, külföldön "dolgozik", állítólag zumba-oktató, de szerintem prosti.

A fiú 28-29 éves, állandóan a haverjaival látom, hőbörögnek, üvöltöznek. Egyszer egy rendőr vezette be bilincsben a balesetire. Gondolom, randalírozott.

Az anyjuk meg ötvenes, de a lányai ruhájában nyomja, nagyon gáz.

2012. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!