Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kinek mit mond a Szondi...

Kinek mit mond a Szondi vezetéknév?

Figyelt kérdés
anyámnak anyai ágán Szondi a család. mit jelenthet,mire utalhat ez a név? nem hallom gyakran,csak azon a környéken,ahol a rokonok is vannak. milyen eredetű lehet? milyen név is ez konkrétan? külföldi?

2012. nov. 8. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem magyar eredetű.

2012. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Arany Jánosnak van egy ilyen verse Szondi két apródja. :] A középkorban történik az esemény, és Szondi egy hadvezér volt, ha minden igaz, akik a török hódoltság ellen küzdöttek.
2012. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
A Hacktionből a Szondi.
2012. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szond - Wikipédia

hu.wikipedia.org/wiki/Szond - Tárolt változatMegosztásSzond (szerbül Сонта / Sonta, németül Waldau) település a Vajdaságban, a Nyugat-bácskai körzetben. Közigazgatásilag Apatin községhez tartozik.


Az, hogy Szondi, valszeg azt jelenti, hogy odavaló.

2012. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor lehet,hogy szerbek vagyunk? :o anya családjában 10-ből 9-en szőke hajúak. ez jelenthet valamit?
2012. nov. 8. 18:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

bennem van szerb vér, de mind barnák vagyunk

lehet hogy leszármazottjai vagytok a Szondi Györgynek aki Drégely várának volt a védője.

2012. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
szerintem biztos,mert nem valami gyakori név,csak ott abban a városban. csak mert ha van az a falu,hogy Szond,és így lett Szondi,akkor valszeg az őseim onnan kapták a nevüket szal akkor lehet szerb,nem?
2012. nov. 8. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Oly annyira "nem gyakori" név a Szondi,hogy kb 10.000 embert találtam ilyen névvel kb egy perc alatt.
2012. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én nem hallottam máshol. ami az én vezetéknevem,na abból sok van! olyannyira,hogy pl. apám találkozott egy hapsival,akit teljesen ugyanúgy hívnak,mint apát.ha beírom a nevem fészre,több oldalas találat,pedig a keresztnevem nem is anna vagy panna!
2012. nov. 9. 22:02
 10/12 A kérdező kommentje:
am a 10.000 az nem is sok. a vezetéknevem képviselőiből van már több százezer is..hidd el. nem kovács,nem szabó xd
2012. nov. 9. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!