Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutató? Valaki ismer...

Családfakutató? Valaki ismer egy jót?

Figyelt kérdés

Esetleg vett is már igénybe ilyen szolgáltatást?


Tudom, hogy nem olcsók alapból sem és hogy a "mennyiségtől" függő az ár, de kb. mennyibe kerülhetnek?

Aki fizetett már ilyenért, leírná a történetét?


Köszi!


2012. dec. 22. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy pár irodát, nagyjából mit az elképzelésed?
2012. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elmentem egy családfakutató céghez. Elmondtam mindent amit kérdeztek. Adtak egy árajánlatot, de nem volt végső összeg, csak ilyen-olyan díjak, sokszor órabérek. Mondtam, hogy egy kb. összeget mondjanak azért, mert nem végtelen a pénztárcám. Mondta a vezető, hogy egy elég rossz esetben 340 ezer körül lesz, szerencsés esetben 180 ezerrel számoljak, nagyjából fél év után lesz eredmény.

Akkor felkerestem egy szociológus-történész ismerősöm. Elmondtam mit tudok, meddig akarok visszajutni. Egyetlen forintot sem kért, de elirányított hova menjek, kinek írjak. Nem telt el 2 hónap és a kezemben volt az ősfám (olyan családfa, ami belőlem indul és a felmenőim tartalmazza).

Nem a családfakutató cégek ellen írom amit írok, mert tényleg munkás ügy, meg kellett az ismerősöm szakértelme, rutinja, de azért a 180/340 ezret 6 hónapért soknak éreztem. Úgyhogy azt ajánlanám, hogy keress egy ilyen embert és túléled kiadások nélkül is.

2012. dec. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És megkérdezhetem kedves 2-es, hogy meddig jutottál?

Biztos hogy jó a fa?

Illetve melyik ez a cég, mert nagyon érdekelne. (jó lesz priviben is)

2012. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy meddig lehet így eljutni és hogy hova irányítottak.
2012. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Leírom ide is:

elméletileg az 1700-as évek eleje a határ, ameddig egy átlagos, nem nemesi családnak vissza lehet vezetni a felmenőit. Kb. akkor indult el az anyakönyvezés (van, ahol 15-20 évvel korábban). Annál korábbra csak kevés esetben lehet visszamenni, de nem kizárt ez sem. Például tudok olyanról, akinek a felmenőit 1727 körül telepítették le, azonban a "kiindulóponton" voltak elérhető dokumentumok 1602-ig. Ez tényleg családfüggő, hogy mennyi dokumentum maradt meg, illetve egyáltalán rögzítették-e a nevüket.


Aki nekem segített, az minden egyes felmenőm létezését dokumentumokra alapozta (legtöbbször plébánián vezetett anyakönyvekre), tehát a felmenőim listája abszolút hiteles.

Van nagyjából 400 ismert felmenőm, ezek közül 9 esetben merültek fel kételyek. Ezek olyanok, hogy a születési év kétséges vagy ellentmondásos adatok kerültek rögzítésre az anyakönyvekben. Például a keresztelési anyakönyvben 1852 szerepel születésnek. Lakcím, szülők neve ott van. 1857-ben szerepel a halotti anyakönyvben, lakcím, szülők neve azonos, de életkorához jól olvashatóan 12 év van rögzítve. A szülőknek azonban 1845-ben nem születhetett gyereke, mert 1849-ben házasodtak, akkor voltak 20, illetve 22 évesek. 1843-1848 között az utcájukban sem született senki. Tehát 9 ilyen kérdéses eset van, a többi teljesen rendezett.

Ahogy időben haladunk a jelen felé, már nem csak anyakönyvek és az összeírások vannak, hanem egyre több egyéb forrás (újságok, helyi feljegyzések, közjegyzői dokumentumok, iskolai bizonyítványok, stb.).


Az, aki nekem segített, nem a családfakutató ajánlására segített. A családfakutató tett egy árajánlatot, amit soknak éreztem, legalábbis a pénztárcámhoz képest.

Ekkor kerestem meg az egyik ismerősöm, aki szociológus és történész. Elmondtam neki mennyire szeretném megismerni a felmenőim. Ő segített, teljesen ingyen. Elmondta hova menjek, néha helyettem járt el (ugyanis az egyik egyetemen végez hasonló kutatásokat) és így közös munkával állt össze a fa. Családfának mondom, de ő mindig kijavít, hogy ősfa a becsületes neve, mivel a felmenőim tartalmazza.

Szerintem meg tudnám győzni, hogy 1-2 embernek segítsen úgy, mint nekem, de a nevében nem merek ígérni semmit. Nekem készségesen segített. Amikor a "végén" (mert ennek szerintem soha nincs vége) akartam neki pénzt adni, nem fogadta el.

2012. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Engen az érdekelne nagyon,hogy hol lehet azt megtalálni,hogy az utcájukban nem született senki,vagy egyáltalán az utcát 1840 körül.

Án csak az egyházi anyakönyveket találtam,azokban még az esküvőknél is csak a helységnév van beírva.

És tudom,hogy voltak népszámlálások ,de nem találtam még meg,hogy hol lennének.

Igaz,hogy nekem probléma hazulról elmennem,főleg a gépen elérhető adatokra kell támaszkodnom.

2015. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a géped mellé vagy kötve és Magyarországon keresel, az elég sokszor esélytelen. Vannak amerikai (USA) városok, ahol fel sem kell állnod a gép mellől és mindent elérhetsz. Magyarországon ez a legtöbb esetben nem kivitelezhető.


Vannak régi térképek, amelyekből el lehet indulni. Azokon a korabeli telkek éppen akkor használt jelölése is szerepel. Ha Magyarországról van szó és 1840-es évekről, akkor ez egy felkutatható információ.


Az egyházi anyakönyvek (a levéltárban őrzöttek) a születést, halált és az esküvőt tartalmazzák, valamint az ezekhez fűzött utólagos bejegyzéseket. Azokban szerepel az utca és a telek megjelölése is. Ha a mormon digitalizált változatot böngészed, azokról ez hiányzik, mert nem írták ki. A levéltárban őrzött, mikrofilmes példányon azonban szerepel.


Én így indulnék el.

Település korabeli térképét van esély interneten elérni. Ha megírod melyik település, megnézhetem.

2015. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kettesnek üzenem, hogy ha 2 hónap alatt lett meg az ősfája, azzal nem kell még nyulat lőni! Elég gázos, ha ilyen "gyorsan dolgoznak" Egyébként nem tudom, hogy vidéki vagy pesti kutatás volt-e, de azért azt tudom,hogy a kedves kutattatni vágyók szivesen feledkeznek meg a költségoldalról!
2015. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es; köszönöm az ajánlatot, de zavarba jöttem,mert most így hirtelen nem is emlékszem rá, hogy mire gondoltam ,amikor azt írtam.

És általában jönnek e-levelek a válaszokról, de csak most a 8-as után láttam a előzőt, ami úgy néz ki még február 1-ei!

Azóta más ágakat-al-és mellékágak terelték el a figyelmemet, de ahogy az éppen kezem alatt levőt félbe tudom hagyni, átnézem az összes többit. Már ha kibírom a kiváncsiságot, hogy kiderítsem,hogy mi is volt az.

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, nem jött e-mail az akkori újabb válaszról. De igyekszem mihamarább válaszolni.

Kösz addig is!

2015. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!