Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az apasági vizsgálatnál...

Ha az apasági vizsgálatnál kiderül, hogy nem az apáé a gyermek, akkor az önkormányzatnál lehet módosítani, hogy ne legyen az apa nevén a gyermek?

Figyelt kérdés
A fiam 6 és fél év után szakított a párjával és volt néhány dolog, amiért felmerült benne a kétely, hogy nem ő a közös gyermekük édesapja. Szeretne apasági vizsgálatot csináltatni. A gyermek a nevén van és nagyon szereti, de nem szeretne havi x ezer forintot fizetni egy kakukkfióka után. Ezt valahol meg is tudom érteni és én sem tartom alaptalannak a gyanúját. Ha beigazolódik a gyanúja, akkor az önkormányzatnál megoldható, hogy töröljék az apaságot?
2013. jan. 14. 18:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Biróságon.
2013. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
Bíróságra kell menni, főleg mivel ha igaz az Anyuka sem fog belemenni önként a DNS tesztbe, így bíróságon kell köteleztetni majd.
2013. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
87%

2


Mivel a gyerek a nevén van a fazonnak, igy az anya részére kötelező a DNS vizsgálat.

2013. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
60%

"A gyermek a nevén van és nagyon szereti,..."

De ha szereti, akkor miért kakukkfióka?

Akkor édes bogaram, meg hercegnőm, meg az én fiam, stb.

Egyébként nagyon sok nő teszi ezt, hogy sunnyog. Évekkel később kiderül, hogy nem az "apáé" a gyerek, de akkor már nem fogja ellökni magától, meg megutálni, meg mit tudom én. Az lesz, hogy "Bár nem az én gyerekem, de annyira megszerettem", és ugyanúgy kezét-lábát fogja törni miatta mintha a sajátja lenne.

Egyébként a bíróság törölheti, ha bebizonyosodik, hogy nem ő az apa.

De nem fogja hagyni "éhen halni" így fizetni fog mint a katona tiszt.

2013. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%
Csak úgy érdekesség képpen, ha kiderül, hogy más apától van a gyerek, és már fizeti a gyerektartást x ideje az apa, vissza lehet perelni azt pénzt? Mert ugye jogtalanul kellett fizetnie.
2013. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%

# 4/5

Más az, hogy segítem vagy törvény kötelez rá, hogy akár a saját gyerekeim rovására is tartsam el. Meg azért egész életembe megdolgozók egy lakásért azt csak a saját gyerekem örökölje.

2013. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
54%

Látod 4-es ezt én sem értem. Egy apa nem attól apa, hogy megcsinálja a gyereket! Hanem, hogy neveli, vele örül, segíti a bajban... Gondolom ha szereti akkor ez a kötődés kialakult! Nem mondom, hogy a nő, ha tényleg megcsalta és mástól van a gyerek, akkor egy szent....

De a gyerek nem tehet róla, hirtelen meg tudna változni az érzelme?

2013. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
83%
Bíróság előírhatja az apasági vizsgálatot, és ha azon kiderül hogy nem az apáé a gyermek akkor jogosan lemondhat róla.
2013. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
34%
Nomármost. Ha a kedves fiad törvényes házasságban élt a párjával és a DNS teszt kimutatja, hogy nem ő a biológiai apa a gyerek a nevén marad, mert a törvények szerint a nő törvényes férjének a nevét viseli a gyerek, addig míg a nő nem kéri, hogy a gyerek viselhesse az ő lánykori nevét. Azonban ha a kedves fiad élettársi kapcsolatban élt az illető hölggyel a gyerek születésének idején és az újszülött úgy került a nevére, hogy ő apasági nyilatkozatot tett, akkor az a törvény szerint adoptálásnak minősül és ettől nem lehet eltekinteni. A gyerek a nevén marad nagykorúságáig és akkor ő dönthet, hogy megváltoztatja vagy megtartja.
2013. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
52%
És lám! Íme az élő példája a gonosz anyósnak! Gondolom a te neved szerepel az enciklopédiában az áskálódó, rosszindulatú anyós jellemzése mellett. Vajon a fiúban vagy inkább benned merült fel először, hogy kié a gyermek, és a tartásdíj kérdés? Van egy tippen kedves anyuka!
2013. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!