Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az apasági vizsgálatnál...

Ha az apasági vizsgálatnál kiderül, hogy nem az apáé a gyermek, akkor az önkormányzatnál lehet módosítani, hogy ne legyen az apa nevén a gyermek?

Figyelt kérdés
A fiam 6 és fél év után szakított a párjával és volt néhány dolog, amiért felmerült benne a kétely, hogy nem ő a közös gyermekük édesapja. Szeretne apasági vizsgálatot csináltatni. A gyermek a nevén van és nagyon szereti, de nem szeretne havi x ezer forintot fizetni egy kakukkfióka után. Ezt valahol meg is tudom érteni és én sem tartom alaptalannak a gyanúját. Ha beigazolódik a gyanúja, akkor az önkormányzatnál megoldható, hogy töröljék az apaságot?
2013. jan. 14. 18:36
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
32%

30


"Per indítására a gyerek születése, vagy az új tény kiderülése után 1 évig van lehetősége az apának. "


Házasságon kívűl, apai nyilatkozattal nem rendelkező egyénnek. De nem annak aki házasságon belül van:DD Házasságon belül bármikor indítható, ha a férj indít.Bármikor.

2013. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Ez történetesen nem így van.


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról

43. § (1)Az apaság vélelmét meg lehet támadni, ha az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett, vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik, illetőleg ha a származás reprodukciós eljárás következménye, és az anya férje, illetve élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá.

(2) Ha az apaság vélelme teljes hatályú apai elismerésen alapul, a vélelmet azon az alapon is meg lehet támadni, hogy a nyilatkozatnak a törvényes feltételek hiányában nincs teljes hatálya.

(3) A megtámadásra jogosult

a) a gyermek,

b) az, akit a vélelem alapján a gyermek apjának kell tekinteni,

c) a gyermek halála után leszármazója, ilyennek hiányában az ügyész.

(4) Az anya volt férje akkor is jogosult a megtámadásra, ha a vélelem az, hogy az anya újabb házasságbeli férje az apa, de ennek a vélelemnek megdőlte esetén a volt férjet kellene apának tekinteni.

(5)Az apaság vélelmét a gyermek a nagykorúsága elérése után egy évig, a többi jogosult pedig a gyermek születéséről szerzett értesülése időpontjától számított egy év alatt támadhatja meg. Az a jogosult, aki a megtámadás alapjául szolgáló tényről a reá nézve megállapított határidő kezdete után értesült, az értesüléstől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét.


Különben itt egy jó hosszú kérdés pár nappal ezelőttről, ahol az egész témát jól körbejártuk:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Úgy látszik, mostanság rossz idők járnak a hazudós anyukákra...

2013. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

32


Ez is azt támasztja alá amit én mondtam.Meg az a kérdés is amit belinkeltél.Mert ott egy 4 éves gyerekről van szó:DD



pápá

2013. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Khmmm... nem tudom, a "VAGY" szó megvan-e...


Én: "Per indítására a gyerek születése, vagy az új tény kiderülése után 1 évig van lehetősége az apának."


Törvény: "(5)Az apaság vélelmét a gyermek a nagykorúsága elérése után egy évig, a többi jogosult pedig a gyermek születéséről szerzett értesülése időpontjától számított egy év alatt támadhatja meg. Az a jogosult, aki a megtámadás alapjául szolgáló tényről a reá nézve megállapított határidő kezdete után értesült, az értesüléstől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét."

2013. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság által is elfogadott dns teszt igen drága. Először csináltass egy olcsóbb fajtát (ehhez nem kell az anya engedélye, csak tőled meg a gyerektől vesznek mintát, vagyis tudnia sem kell róla), és ha az kihozza, hogy nem a tiéd a gyerek, akkor kérvényezheted a rendes bírósági dns tesztet is, mert úgyis az anyával fizettetik ki. Ha meg az olcsó teszt kimutatja, hogy a tiéd, akkor a tiéd és nem kell kidobnod több mint 100 ezret.
2013. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb fajtát lehet manipulálni-én el sem fogadnám. Tudok ilyen esetről, amikor manupulálva volt, és sok sok év múlva teljesen váratlanul ismét lett egy csináltatva-és ott kiderült a turpisság. Mint később kiderült le lett fiuzetve a tag, aki a hamis eredményt szerezte..


Úgy hogy ha biztosra akarnak menni, csak a birósági orvosszakértőt fogadják el.

2013. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
A #35-ös válaszadó teljesen ésszerű javaslatot tett. Sőt, az is benne van a pakliban, hogy az olcsó teszt eredményével szembesülve az anya dönt úgy, hogy nem akar majd 200 ezer körül fizetni, és inkább elismeri, hogy más férfival is volt kapcsolata a fogantatás idején, ez esetben az eljárás megúszható a beadvány készítésének ügyvédi díjával meg az illetékkel, az olcsó teszttel együtt 100 eFt alatt akár...
2013. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most készülünk apaságit csináltatni.

Itt a vérszívó anyukák szerint egy férfinak felkell nevelni egy idegen gyereket.Nem tudom milyen jogon...Ott nem áll meg a dolog hogy fizeti a gyerektartást amíg tanul,hanem ha meghal akkor az a gyerek és annak leszármazotjai örökölnek.Azért ez nem így működik.Ne hadjátok magatokat.Csináltassátok meg.Nem tudom az anyuka milyen.Nálunk mindent megtett hogy tökre tegye a férjem.

2013. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"Nálunk mindent megtett hogy tökre tegye a férjem."


Náluk is.Csak kiderült, hogy a gyerek nem az övé, pedig éveken keresztül zsarolta vele, hogy megmondja nekem és gyerektartást követelt tőle.Szó szerint zsarolta, én meg javasoltam neki valamit, meglépte-és kiderült a turpisság. Utána természetesen én voltam a liba szemébe a szemét.


Evvan.

2013. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
*Utána természetesen én voltam a liba szemébe a szemét. Azóta mióta kiderült még jobban próbál minden úton tönkre rakni, de hagy erölködjön:DD
2013. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!