Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyakönyvi elírás? Lehetséges?

Anyakönyvi elírás? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Családfát kutatok, és épp egy olyan egyénről próbálok információt keresni, akit a családunkból annak idején kitagadtak. Ő az üknagyapám. A problémám az, hogy az adott település digitalizált anyakönyvében találtam egy azonos nevű illetőt, azonos feleséggel. Viszont a feleség neve előtt szerepel a néhai kifejezés, ami arra utal, hogy ő ekkor már nem élt. De a feleség, csak rá majdnem egy évre hunyt el ténylegesen. A kérdésem a következő, annak idején, milyen pontossággal néztek utána az illető múltjának? A családi viszály miatt esetleg jelenthették-e azt be, hogy a feleség már nem él, vagy az anyakönyvi hivatal erről biztos forrással rendelkezett? A feleség hivatalos halotti anyakönyvi kivonata a birtokomban van, így arról az oldalról szerintem nem történt elírás.

2013. jan. 20. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Az anyakönyvvezetésnél nem ellenőrzik az adatokat sok elírás van.
2013. jan. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előfordulhat. Sőt, sok esetben a neveket is elírták. Aki bejegyezte, az hallomás után írta be az adatokat.

Pl. nálunk az anya neve Keller, Kellner, Felnnernek is volt írva.

Támpont lehet a szülők nevei, foglalkozás, vagy vallása. Régen ezeket az adatokat is feljegyezték a születési anyakönyvekben.

2013. jan. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én dédipapám vezetékneve lett elírva. Czegrin helyett Szekrin.

A nővérének pedig a születésnapját 2 nappal későbbre írták. (A százas elején született, és a nagy hó miatt csak később tudtak bemenni a jegyzőhöz. Mondták neki, hogy 6-án született, de mivel aznap 8. volt, így azt írták be.)

Szóval két születésnapja volt, egy valódi és egy hivatalos.

2013. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!