Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy tanár hűségesebb férj és...

Egy tanár hűségesebb férj és jobb a családjához a példamutatás végett?

Figyelt kérdés

Ugye egy tanár igencsak nagy érdeklődésnek van kitéve a diákjai által mind a suliban, mind (ha regisztrálva van) akkor a Facebook-on is, muszáj példát mutatnia. Mert ha mondjuk elhagyná a feleségét és a családját, akkor annak azonnal híre menne.

Legalábbis én így képzelem el... Tudtok erre pro-kontra történeteket? Vagy ha vannak itt tanár feleségek / exfeleségek / szeretők, akkor ti hogy látjátok ezt? Hűségesebbek a tanár férjek? Otthon is olyanok mint azt a külvilágnak mutatják?


2013. jan. 27. 08:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hűségesebbek, ez is csak egy előítélet, elvárás, mint a többi.


nekem van tanár ismerősöm, barátom, mindkét kategóriából, megcsaló és megcsalt is. Olyan is van akinek tetkós, piercinges párja van, de annyira jó pedagógus, hogy a diákok imádják, a szakmáját nagyon tudja. Van olyan is, aki már másodszor vált el nő létére, mert nem bírta egy férfi mellett...


Ez pont olyan, mint az, hogy az orvosok meg hűtlenek. Az én párom orvosis, és tudom, hogy sosem csalna meg egy ápolónővel sem...de ismerek olyant is, aki meg megtette már nem is egyszer.


Szerintem nem szakma alapján kell választani párt, hanem személyiség, benyomások, szerelem alapján. Ha jó embert választassz, lehet orvos, ügyvéd, uccaseprő, nem fog megcsalni...persze ehhez kell egy adag önismeret is.:)

2013. jan. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

> Mert ha mondjuk elhagyná a feleségét és a családját,

> akkor annak azonnal híre menne.

Egy vidéki Papista Egyház Agymosó Alállomáson igen.

Egy átlagos iskolában nem hinném...

2013. jan. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, ez nem ezen múlik. Kevés tanár férfit ismerek, de köztük van olyan, aki már évek óta egy tanítványa anyjának a szeretője. A volt ofőm is elvált miközben tanított minket, és elvette az egyik tanárnőt. Részleteket nem tudok, nem is érdekel.

Anyukám középiskolai tanár, így elég sok pedagógus ismerősöm van, hidd el, ugyanolyanok, mint mindenki. Házasodnak-válnak. szeretőt tartanak. Meg ma már egyébként sem nagy szám egy válás. (Sajnos)

2013. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
*utcaseprő akart lenni :D
2013. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaaa eszembe jutott egy nagyon nagyon nagy példa. :D


Az egyetemen a dékánunknak a volt felesége volt elsőévben az évfolyamvezetőnk, másodéven már az új szerető (akivel együtt is laktak ekkor már). Mint később kiderült (ő is bevallotta) az egyik tanársegéddel is leállt előtte (valahogy ugye meg kell szerezni a dr- címet)...


Aztán egy szaktantárgyat tanító házaspár (nő szeminarista, férfi kurzustanár) egymást non-stop moscskolászták, ki kit csalt meg, stb



Szóval....Első voltam :)

2013. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem férjem keresztapja tanár. Az hogy jobb volt a a családjához az túlzás bár biztos van ilyen is.

Amíg férjemék kint játszottak az udvaron a nyári szünetben július közepén addig az unokatestvéréék az ablakból integettek, mert nekik tanulni kellett, a kötelezőket egymás után olvasni, 8 -kor feküdni és persze a jövő évre előre készülni....anyjuknak ez ellen kifogása nem volt..valószínű azért vannak azóta is együtt mert egy kutyák, a gyerekek meg ugye fél évente rájuk csörögnek ma már...

2013. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulink egyik tanara bar nem hazas de hosszu kapcsolata van...nos o a diakokkal csalja a not, tesom is volt vele. Es van ket olyan tanarno is aki tanitvanya miatt hagyta el a ferjet..azota is egyutt elnek
2013. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a többieket.

Szerintem ma már nem így működik, bár lehet, hogy szülői oldalról elvárás, de nincs olyan alapos szűrésnek kitéve a leendő tanár, hogy ez alapján is válogassanak (tanár vagyok én is, mielőtt bárki belém kötne, amiért ezt írom). A természetét meg senki nem hazudtolhatja meg.

Régebben lehet, hogy másképp működött, mert a példamutatástól, a kifogástalan életviteltől függött a tanár állása és keresete. Szerintem az sem volt mindegy, hogyan, kivel házasodott. Amellett nagy megbecsülésben volt része, ami ma szintén nincs.

Ami ma ezt befolyásolhatja, az tényleg csak az emberek egyéni morális beállítottsága, azaz, ha az a tanár férfi úgy gondolja, példaként kell viselkednie, úgy is fog tenni, de van, aki úgy működik tanárként, hogy soha eszébe sem jut ilyesmi. És nők között is így van szerintem.

2013. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hahaha!!!!!!!!!! Elnevettem magam a naivitásodon, amikor elolvastam a kérdést! Volt pasim jutott eszembe, aki a tanárom volt, miközben még nős volt, de egy másik nővel élt együtt, mialatt velem kavart. :)
2013. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ember, és nem szakmafüggő.

Volt osztályfőnököm gimis lányokkal csalta a nejét.

Piszok jóképű férfi volt, akadtak jelentkezők.

Meg ugye nem mindenkinek könnyű az érettségi sem. Főleg matekból.. :))

2013. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!