Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért hagyják szenvedni a...

Miért hagyják szenvedni a súlyosan sérült gyermekeket?

Figyelt kérdés

Én azt vallom hogy minden csepp életnek, babának meg van az élethez való joga és az a jó ha minden gyermek felnőttkorában meg tudja valósítani az álmait és teljes életet tud élni. Ezt gyakran azok az emberek is véghez tudják vinni akik kisebb szellemi fogyatékossággal születnek, szóval a kérdésem nem rájuk vonatkozik.

De láttam ma egy cikket, amit Vietnámban készítettek a súlyos testi fogyatékos gyermekekről. :( Elkeserítő és szívszorító látvány volt.

(Itt meg tudjátok nézni, de tényleg csak erős idegzetűeknek: [link] )


Meddig van meg az élethez való jog? Nekik nem lenne jobb ha szépen csendben elaludnának? :( Nem tehetnek róla szegények és nem hiszem hogy boldogok így :(

Tudnék mit csinálni azokkal is akik miatt ennyi sérült gyerek születik de az most nem tartozik ide...

Ti hogy látjátok ezt?


2013. jan. 31. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

"Meddig van meg az élethez való jog?"


Addig él valaki, amíg el nem jön az ideje az elmúlásának. Ha 10 perc, akkor sajnos annyi, ha 10 év, akkor annyi, ha 90, akkor pedig annyi. Én nem hiszem azt, hogy csak azért, mert az emberi faj sok mindenre képes, joga lenne dönteni életről és halálról. Sem mellette, sem ellene. Nagyon nagy baj, amikor azt hisszük magunkról, hogy mindenhatók vagyunk. Azt gondolom, hogy igen, nehéz élete van, talán a nagy részét nem is érti, de az életének értelme van, valamiért itt van közöttünk, és itt is marad addig, amíg feladata van. Te is, én is, ő is. Nem dönthetjük el, hogy ki érdemli ezt meg és ki nem. Nincs helyes megoldás. Élni és élni hagyni, én így gondolom. N28

2013. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ők a maguk módján örülnek, szeretnek, éreznek, gondolkodnak, ÉLNEK.

Az idejük pedig, majd eljön, kinek így kinek úgy.

2013. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Olvassál egy kis Kantot..
2013. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 minecodus válasza:
61%
Azért hagyják őket mert minden a pénz körül forog.Hülyeségnek tartják azt hogy foglalkozanak velük.Valóban pénzkidobás mert egyik sem lesz normális gyermek,legtöbbjük agykárosult,és semmit sem fog elérni az életben.Elég szörnyű de ez így van.
2013. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tudok érteni azzal, hogy magzati diagnosztikával meg kellene előzni azt hogy sérült magzat kifejlődhessen.

Viszont egy sérülten született csecsemő megölése, vagy még inkább egy nagyobbacska gyermek életének elvételéhez ugyan kinek van joga?


Még a náci Németországban is hivatalosan le kellett állítani az eutanázia programot amint az nagyobb nyilvánosságot kapott (2 év alatt 70 ezer áldozata volt), ez ellen tiltakozott a legjobban a nép a 12 éves náci uralom alatt.

2013. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Sajnálom azokat a szülőket, akiknek úgy születik fogyatékos gyerekük, hogy azoknak nem tudnak jó életet biztosítani, és ezért kénytelenek megválni tőlük, vagy csak nem képesek elfogadni, hogy ez se az ő, se a gyerekük hibája. Ámbátor függetlenül testi, vagy szellemi sérüléstől, az emberek lehetnek boldogok, lehetnek mások segítői, és alkothatnak olyat, ami nélkülük nem létezhetne.
2013. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

"Kértem Istent, tegye egészségessé béna gyermekemet, és Isten azt felelte: Nem.

Azt mondta: A lelke egészséges, a többi ideiglenes."


Ha felnő és majd ő azt mondja, hogy így nem képes élni semmiképp, akkor támogatni lehetne abban a döntésében is, hiszen ha tényleg csak szenvedésnek érzi az életét, akkor kínzás lenne hosszabbítani a szenvedéseit.

2013. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Tajgetosszal jó példázni addig, amíg nem neked kell oda állni a szikla széléhez.


Mi van akkor, ha egy közlekedési balesetben pl. elveszted a fél agyadat vagy súlyos betegség után válnál boldognak kinéző szellemi fogyatékossá, akinek úgymond nincs semmi társadalmi haszna? Vagy mondjuk ugyanez történne közeli hozzátartozóddal?

2013. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az élethez való jog mindenkinek jár. Viszont én az eutanáziát támogatnám, attól függetlenül, hogy felnőtt, vagy gyerekről van szó. Hogy miért?? Édesanyám 5 hónapig feküdt éber kómában, egy szív infarktust követően. Mindennap mellette voltunk, szinte mi láttuk el a nővérek helyett. Kialakultak a felfekvések, minden lehetséges ponton, teljesen csont és bőr lett, és már két hónap után azért imádkoztam, hogy haljon meg végre, ne lássam szenvedni. A végpont nálam az volt, amikor annyira csúnya volt a lábszárán a felfekvés, hogy sípcsontig metszették neki! Kiakadtam....Az ember képes élve szétfoszlani!? Nem tudott beszélni, mozogni, azt hogy érzett-e valamit, vagy érzékelt-e minket senki sem tudja. De nem bírtam volna hallgatni a szenvedését...bár biztos vagyok benne, hogy tudta mi történik vele. Végül 5 hónap után szeptikus sokk végzett vele, a szemem láttára...és ha belegondolok, hogy egy lehetőséggel ezt a szenvedést meg lehetett volna előzni, én mindenképp támogattam volna. És nem magam miatt. 52 éves volt, azóta sem tettem túl magam rajta.

De véleményem szerint, ha ennyire súlyos rendellenességről van szó, hogy szinte élőhalott az ember, vagy gyerek, nem hiszem, hogy van értelme az életnek. Viszont hogy ki élhet és ki nem ugye azt megint nem mi döntjük el.

2013. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó! Őszinte részvétem!

Te is érzed, hogy ez a tapasztalat meghatározta az életed, befolyásolta a személyt, aki most leírta ezeket a sorokat. Ha nem éled át, vajon most ki lennél, hol lennél...? Édesanyád nehéz sorsot kapott, de oka volt annak, ami történt. Mindig oka van. A te lelki fejlődésed is másképp alakult az ő élete, szeretete és halála által is. Ezek fontos dolgok. Neki úgy és akkor kellett elmennie. Éltem át fájdalmat szeretett személy elvesztését. Hiszem, hogy mindennek oka van. Nem csak a szenvedő saját életére, de _mindenkire_ hatással van, akár ápolókra, akár a családjára. Nincs értelmetlen élet, és nincs értelmetlen halál. Csak a Jóisten (vagy ki -miben hisz) tudja, miért történt így, ahogy. Mi megértjük, ha megértünk rá.

2013. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!