Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek is vannak ilyen rokonai...

Nektek is vannak ilyen rokonaitok?

Figyelt kérdés
Nálunk minden évben ez történik. Férjem rokonait nem látjuk egész évben , azt sem tudjuk mi van velük. Gondolok itt unoka testvérekre stb. Megjelennek szép sorba szenteste napján, kicsit furcsállom a dolgot, mert a szenteste számomra a szűk családi köré. Igazából nem is vagyunk jóba egyik család tagjával sem. Férjem anyja a szomszéd utcában lakik, nem láttuk őt kb fél éve. Régen majdnem minden nap jött hozzánk, most meg úgy látszik nem kíváncsi a fiára. (Mondjuk azt hozzáteszem, van egy lánya is, igazából mindig az volt a fontos számára.) Elég érdekes család. Sógornőmék is igazából akkor találnak el erre, amikor valamire szükségük van. Igazából az érdekelne, hogy nektek is vannak ilyen rokonaitok?

2013. febr. 14. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Van olyan rokon, aki nem lakik messze, de alig látjuk, aztán dec. 24-én délután beállított egy tálca sütivel és nekifogott díszíteni a karácsonyfánkat. :D Vannak ilyenek. :D
2013. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A kérdést meg lehetne fordítani, ti miért nem mentek hozzájuk? Anyóst ti is meglátogathatnátok, írtad, hogy ott lakik a közelben. Egyébként van olyan rokonom, akivel csak karácsonykor találkozunk, de ez van engem nem zavar, nekem elég ennyi belőlük.
2013. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen ez egy olyan kérdés, hogy ha ők nem mennek mehettek ti is hozzájuk. Különben meg, ha gyakrabban mennének, akkor meg az lenne a baj.
2013. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Mi azért nem megyünk, mert idáig mindig csak mi mentünk. Sajnos mi erre nem igazán érünk rá. Férjem csak hétvégén van itthon, de akkor is a házunkat újítgatjuk. Anyósom nem idős, szóval át gyalogolhatna ha akarna, mondjuk engem nem zavar, csak kicsit furcsállom, hogy nem kíváncsi a fiára. Meg igazából az is sok már egy kicsit, hogy mi akárkihez mentünk idáig, mindig vittünk valamit, mert mi soha nem bírtunk volna beállítani üres kézzel, aztán ők meg... Mondjuk nekem nem hiányzik, csak tudod a gesztus azért jól esne. Pedig mi akárkihez mentünk, ott szinte mindenhol van gyerek, aztán csoki, keksz, cukorka stb....
2013. febr. 14. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi! 10:09-esnek szól a válasz.
2013. febr. 14. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Ok, így érthető, csak ezt nem írtad, így nem volt világos. Apukáméknak van egy kislányuk és vannak vidéken rokonaink, ahol szintén van 4 kicsi gyerek. Apáék akárhányszor mentek hozzájuk minden gyereknek vittek ajándékot, méghozzá nem is apróságokat, hanem elég szép nagy ajándékokat, a húgom meg csak 1 éve kap a rokonoktól valamit, ha találkoznak, évekig neki semmit nem adtak. Ezt megértettem, hogy rosszul esett a húgom anyukájának.
2013. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 10:17-es válaszoló! Nem az a bajom, hogy ritkán jönnek, hanem ha már egyszer egy évbe egyszer eltalálnak hozzánk, akkor az miért pont szent este kell, hogy legyen? Tavaly szent este is, mint minden évben mentünk anyukámékhoz vacsorára. Meg volt beszélve, hogy mikorra lesz ott mindenki, mikor beállítottak, láthatták, hogy fel vagyunk öltözve, készülünk valahova, de nem vették észre, így szépen el is késtünk. Férjem családjában szinte mindenki tudja, hogy mi nem itthon ünnepeljük a szent estét. Meg nem tudom másnál ez hogy működik, de én nem tudnék senkihez beállítani hívatlanul szent este. Nem kötözködés, ez az én véleményem. Szívesen fogadom még a véleményeket. Köszönöm!
2013. febr. 14. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenkor szépen elköszönnék tőlük és mennék a megbeszélt helyre. És közben mondanám, hogy "de hát nem is mondtátok, hogy jöttök, nekünk most dolgunk van, de ha gondoljátok, ugorjatok be holnap délután" - és venném a kabátom.
2013. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

rokonom nincs ilyen,

de ismerősöm igen. Nem tudtuk lebeszélni, hogy maradjon otthon. Eljött, hozott valamit, és beledumált, hogy miért azt a hülye filmet nézzük, amikor ő el akarja a műtétjét mesélni...

jól kiveszekedtük magunkat, miután elment :(

2013. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!