Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire adtok a rokonaitok...

Mennyire adtok a rokonaitok véleményére?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de van bennem egy ilyen kényszer. Volt már olyan tetszett meg aki nem volt egy tipikus jóképű férfi, de nagyon jó volt a személyisége. De azon gondolkoztam, hogy "XY barátnőm biztos gúnyolni fogja meg kritizálni" vagy az egyik rokonom összejött egy túlsúlyosabb pasival és a nővérem "Hát nem valami Adonisz. Tudod mikor nyúlnék egy ilyenhez". Meg az egyik barátnőm összejött egy pasival, mire a másik a háta mögött "Elég ócska ízlése van, bottal sem piszkálnám meg". És emiatt van bennem egy olyan hogy majd mit szólnának a választottamhoz. Tudom nekem kell hogy tetszen, de mégis befolyásol mások véleménye...
2013. jan. 17. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Rosszindulatúak és csak a kulsoségre adnak.
2013. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Neked az önbizalmadat sürgősen erősíteni kellene. Ezzel megoldódna a problémád.

Az, hogy kinek a véleményére adok egyén függő. Van akire hallgatok,mert tudom, hogy jót akar nekem(pl.: édesanyám), de van akire magasról teszek.

2013. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát igen sok a rosszindulatu, és sok embernek más a küszöbértéke. namost van akinél szépít a lóvé is. mint a sokáig terjedt fotó a szegény dagad ladával dagadt disznó volt, a másik képen ugyanaz mercivel meg papamaci vagy valami ilyesmi. :P de amúgy nekem is számít igazából, mert pl én tudom, ha mondjuk dagi csajjal járnék haza, tesóm gúnyolna, tenné a megjegyzéseket, és szarul is esne, és igazából nem is zsánereim a nagyobb nők mint ami én vagyok, mert szrintem ez ilyen visszatetsző dolog.
2013. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel nekem tavolabbi rokonaim teljesen gyagyasak (alkoholistak, jatekgepeznek, rosszindulatuak, negativak) igy teszek a velemenyukre. Sot nem is tartom veluk a kapcsolatot. Mivel nem tudnak rolam semmit nem is tudnak sz@rt keverni rolam. Persze ez piszkalja a csoruket, h teszek rajuk magasrol.

Egy jo tanacs: nem a csaladtagoknak / ismerosoknek valasztasz part, hanem sajat magadnak. neked kell h a parod megfeleljen. Es ha nem egy Adonisz akkor mi van, ha szep belso ertekrendje van sokkal tobbet er a belso mint az Adonisz kulso. Hidd el csak akkor leszel sikeres akar maganletebne akar munka teren ha a sajat megerzeseidre hallgatsz, es nem masok velemenyere!

2013. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kéne, hogy a párválasztást, vagy bármi mást az befolyásolja, hogy mit szólnak mások. A vélemények, amiket idéztél a kérdésben, mind rosszindulatú megjegyzések, nem kéne hagynod, hogy ilyenek irányítsák az életed.
2013. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem a rokonok, sem az ismerösök véleményére nem sokat adok. Jó barátok véleményét meghallgatom, de utána úgy döntök, ahogy nekem tetszik, nem mások véleménye befolyásol.
2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az attól függ mennyire kedvelem/szeretem az adott rokont.


Apám mondjuk hőzönghetne amennyit akar, mert egyrészt nem hallom meg, másrészt nem érdekel. Ugyanígy a nagymutter véleménye sem érdekel nagyon, bár őt kedvelem, de sokszor elég őrült dolgokat tud mondani.


Anyám véleménye már fontosabb...

2013. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az önbizalmam tényleg elég alacsony. Pl az a lány akit fentebb írtam a "bottal sem piszkálnám meg" vele osztálytársak voltunk. Nem volt tőlem okosabb, inkább olyan ő, hogy mindig neki van igaza, nagyszájú erőszakos stb. Ő mindig tepert a jó jegyekért, magolt stb és úgy kapott 4es jegyeket, én meg ha egy kicsit is jobban odafigyeltem akkor kaptam 4est, de kb nulla tanulással kaptam 3ast. Na és mindig engem kérdezgetett hogy hányast kaptam. És ha ő volt a jobb, láttam az arcán az elégedettséget. De egyik alkalommal én 5öst kaptam, ő meg 3ast. És akkor kikelt magából hogy "Azért csodálkozom rajta hogy hogyan kaptál te 5öst, mert elég nagy szerencséd volt. Most nem akarlak bántani, de ez nagy igazságtalanság mert én sokkal többet tanultam mint te".

Szóval ezzel is azt akarta bizonyítani, hogy ő a jobb.


És akkor sorolhatnám, hogy a suliban hányszor maradtam alul a többiekhez képest. Sportban, rajzolásban stb. Hát még a pasiknál, mikor azt hallottam vissza hogy "A barátnőd nagyon csinos"...

2013. jan. 17. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd ezzel a problémával sok ember küzd. Én is megkaptam párszor, hogy a barátnőim mennyivel szebbek nálam. Suliban pedig hülyének állítottak be. Mégis lett férjem (ő sem Adonisz, de nagyon jó ember) és lett diplomám, munkahelyem. Meg kell tanulni kizárni ezeket a dolgokat. Keress valamit amiben jó vagy és koncentrálj arra. Ne engedd, hogy az ilyen emberek maguk alá gyűrjenek.
2013. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen voltam régen, hogy ha volt valakim, akármennyire is nem akartam, hogy befolyásolja és nem is befolyásolta a döntésemet, azért mindig ott motoszkált valahol a fejemben, hogy ugyan mit szólnak hozzá mások? De mikor először olyan istenigazából szerelmes lettem, mikor nem "valakim" lett, hanem mindenem, akkor már magasról tojtam mások véleményére (sajnos sokszor még a jóindulatú és jogos figyelmeztetésekre is), mondhatott akárki akármit, nem érintett meg.

Szerintem ha eljön az életebbe egy nagy szerelem, te sem fogsz azon gondolkozni, hogy esetleg valamiért nem tetszik a külseje a rokonoknak, barátoknak.

2013. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!